אשלים
סמל למ״ס 1152 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הדרום · מועצה אזורית רמת נגב · אוכלוסייה 710 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 53.9% (ארצי 37.8%), ירידה של 4.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אשלים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 27.8% | 16.1% | 554962 | 536 מתוך 1,192525 מתוך 1,038101 מתוך 261 |
| הליכוד | 21.7% | 20.5% | 716763 | 350 מתוך 1,192344 מתוך 1,03898 מתוך 261 |
| ביחד | 11.1% | 9.3% | 514458 | 576 מתוך 1,192574 מתוך 1,038109 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 9.4% | 5.7% | 757264 | 293 מתוך 1,192292 מתוך 1,03893 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 8.6% | 6.4% | 544962 | 551 מתוך 1,192533 מתוך 1,038100 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 6.4% | 5.9% | 868687 | 167 מתוך 1,192139 מתוך 1,03835 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.1% | 2.7% | 939189 | 82 מתוך 1,19282 מתוך 1,03829 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.9% | 1.7% | 858383 | 182 מתוך 1,192180 מתוך 1,03844 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.3% | 5.1% | 524547 | 562 מתוך 1,192558 מתוך 1,038135 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.8% | 8.8% | 829483 | 192 מתוך 1,19244 מתוך 1,03842 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647361 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,03887 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858382 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03835 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485450 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038101 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 38.6% | 44.0% | 585354 | 499 מתוך 1,192491 מתוך 1,038121 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 53.9% | 37.8% | 524761 | 568 מתוך 1,192550 מתוך 1,038103 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 1.1% | 14.7% | 799176 | 231 מתוך 1,19280 מתוך 1,03863 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 6.1% | 2.8% | 929189 | 84 מתוך 1,19283 מתוך 1,03829 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 71.7% | 78.0% | 171622 | 989 מתוך 1,192873 מתוך 1,038203 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 360 | 5,690,682 | 273039 | 862 מתוך 1,192719 מתוך 1,038159 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 20.2% | 68.3% | 0.0% | 10.6% | 59.7% | 104 | העבודה-מימד 40.4% |
| 2009 | 30.3%▲10.1 | 64.1%▼4.2 | 0.0%±0.0 | 2.1%▼8.5 | 64.0% | 142 | קדימה 42.3% |
| 2013 | 25.9%▼4.4 | 68.0%▲3.9 | 0.0%±0.0 | 4.1%▲1.9 | 66.8% | 197 | העבודה 22.8% |
| 2015 | 30.4%▲4.5 | 54.2%▼13.8 | 0.0%±0.0 | 14.5%▲10.5 | 74.9% | 227 | המחנה הציוני 33.5% |
| אפר׳ 2019 | 32.6%▲2.2 | 52.6%▼1.6 | 0.0%±0.0 | 13.7%▼0.8 | 75.5% | 291 | כחול לבן 37.1% |
| ספט׳ 2019 | 37.9%▲5.2 | 56.1%▲3.5 | 0.0%±0.0 | 5.4%▼8.4 | 72.8% | 280 | כחול לבן 38.9% |
| 2020 | 37.5%▼0.4 | 61.9%▲5.8 | 0.7%▲0.7 | – | 73.3% | 299 | כחול לבן 42.5% |
| 2021 | 40.3%▲2.8 | 58.0%▼3.9 | 0.0%▼0.7 | – | 67.1% | 288 | הליכוד 24.0% |
| 2022 | 38.3%▼2.0 | 58.4%▲0.4 | 0.0%±0.0 | 0.3% | 69.8% | 303 | הליכוד 25.1% |
| 2026 | 38.6%▲0.3 | 53.9%▼4.5 | 1.1%▲1.1 | 6.1%▲5.8 | 71.7% | 360 | ישר! 27.8% |
מפקד 2022
| אשלים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 710 | 9,601,720 | 323541 | 776 מתוך 1,162650 מתוך 1,027140 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,351 | – | 424755 | 671 מתוך 1,162540 מתוך 1,027110 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 29 | 30 | 332835 | 730 מתוך 1,162707 מתוך 1,027146 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 5.0% | 12.4% | 151319 | 969 מתוך 1,151887 מתוך 1,016192 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 30.5% | 25.8% | 443752 | 651 מתוך 1,159648 מתוך 1,027116 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 27.1% | 25.3% | 787880 | 225 מתוך 1,012220 מתוך 1,00343 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 135,900 | 104,300 | 686466 | 372 מתוך 1,160370 מתוך 1,02781 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 72.4% | 69.8% | 808 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ביר הדאג' 6.8 ק״מ · טללים 7.4 ק״מ · רביבים 9.1 ק״מ · משאבי שדה 9.3 ק״מ · רתמים 9.9 ק״מ