בן שמן (מושב)
סמל למ״ס 2013 · יהודי · מושב · מחוז המרכז · מועצה אזורית חבל מודיעין · אוכלוסייה 820 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 69.7% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | בן שמן (מושב) | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 32.9% | 16.1% | 676250 | 395 מתוך 1,192387 מתוך 1,038115 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 19.0% | 6.4% | 726966 | 325 מתוך 1,192319 מתוך 1,03878 מתוך 233 |
| הליכוד | 17.6% | 20.5% | 646063 | 424 מתוך 1,192415 מתוך 1,03886 מתוך 233 |
| ביחד | 13.5% | 9.3% | 615535 | 457 מתוך 1,192456 מתוך 1,038149 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 4.3% | 5.9% | 585451 | 484 מתוך 1,192454 מתוך 1,038107 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.9% | 5.1% | 595369 | 487 מתוך 1,192483 מתוך 1,03871 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.7% | 2.7% | 656060 | 397 מתוך 1,192397 מתוך 1,03888 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 2.3% | 5.7% | 403240 | 702 מתוך 1,192694 מתוך 1,038136 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 1.7% | 544861 | 509 מתוך 1,192504 מתוך 1,03882 מתוך 233 |
| ש״ס | 0.6% | 5.3% | 575153 | 487 מתוך 1,192475 מתוך 1,038102 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.4% | 8.8% | 718282 | 293 מתוך 1,192141 מתוך 1,03829 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 26.2% | 44.0% | 494254 | 611 מתוך 1,192600 מתוך 1,038108 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 69.7% | 37.8% | 635950 | 440 מתוך 1,192429 מתוך 1,038118 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576562 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,03866 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 3.7% | 2.8% | 645960 | 406 מתוך 1,192405 מתוך 1,03891 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 78.6% | 78.0% | 535324 | 557 מתוך 1,192478 מתוך 1,038173 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 511 | 5,690,682 | 485331 | 619 מתוך 1,192484 מתוך 1,038161 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 16.4% | 67.5% | 0.3% | 15.2% | 75.8% | 323 | קדימה 39.3% |
| 2009 | 28.0%▲11.6 | 65.2%▼2.3 | 0.6%▲0.3 | 3.8%▼11.3 | 73.7% | 339 | קדימה 39.5% |
| 2013 | 27.4%▼0.6 | 66.3%▲1.1 | 1.2%▲0.6 | 2.1%▼1.7 | 78.6% | 430 | יש עתיד 24.0% |
| 2015 | 25.7%▼1.7 | 63.0%▼3.3 | 0.2%▼0.9 | 10.9%▲8.8 | 80.8% | 459 | המחנה הציוני 39.0% |
| אפר׳ 2019 | 29.5%▲3.7 | 64.2%▲1.2 | 0.4%▲0.2 | 4.8%▼6.1 | 78.3% | 455 | כחול לבן 51.9% |
| ספט׳ 2019 | 26.9%▼2.6 | 67.7%▲3.5 | 0.2%▼0.2 | 4.1%▼0.8 | 76.3% | 443 | כחול לבן 52.6% |
| 2020 | 29.7%▲2.8 | 69.5%▲1.7 | 0.2%±0.0 | – | 78.8% | 465 | כחול לבן 54.6% |
| 2021 | 30.7%▲1.0 | 67.6%▼1.9 | 0.4%▲0.2 | – | 78.5% | 463 | יש עתיד 25.3% |
| 2022 | 30.0%▼0.7 | 69.2%▲1.6 | 0.0%▼0.4 | 0.0% | 76.6% | 467 | יש עתיד 35.8% |
| 2026 | 26.2%▼3.8 | 69.7%▲0.5 | 0.4%▲0.4 | 3.7%▲3.7 | 78.6% | 511 | ישר! 32.9% |
מפקד 2022
| בן שמן (מושב) | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 820 | 9,601,720 | 424626 | 664 מתוך 1,162541 מתוך 1,027166 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 2,062 | – | 313538 | 803 מתוך 1,162671 מתוך 1,027142 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767465 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02757 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 11.5% | 12.4% | 565246 | 495 מתוך 1,151483 מתוך 1,016124 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 49.4% | 25.8% | 929292 | 88 מתוך 1,15987 מתוך 1,02719 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 20.3% | 25.3% | 616164 | 397 מתוך 1,012391 מתוך 1,00381 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 144,000 | 104,300 | 757253 | 289 מתוך 1,160287 מתוך 1,027109 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 88.8% | 69.8% | 168 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- בן שמן (כפר נוער) 0.9 ק״מ · גינתון 1.4 ק״מ · חדיד 2.0 ק״מ · כפר דניאל 2.3 ק״מ · אחיסמך 2.4 ק״מ