דישון
סמל למ״ס 2063 · יהודי · מושב · מחוז הצפון · מועצה אזורית מבואות החרמון · אוכלוסייה 360 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 64.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 12.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | דישון | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 35.5% | 20.5% | 848284 | 191 מתוך 1,192189 מתוך 1,03868 מתוך 408 |
| ישר! | 15.8% | 16.1% | 413438 | 703 מתוך 1,192685 מתוך 1,038254 מתוך 408 |
| ביחד | 10.3% | 9.3% | 494249 | 608 מתוך 1,192606 מתוך 1,038209 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 9.8% | 5.7% | 767383 | 277 מתוך 1,192276 מתוך 1,03869 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 7.3% | 5.1% | 777487 | 266 מתוך 1,192264 מתוך 1,03852 מתוך 408 |
| ש״ס | 6.4% | 5.3% | 908993 | 116 מתוך 1,192114 מתוך 1,03830 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 5.1% | 1.7% | 908893 | 118 מתוך 1,192116 מתוך 1,03826 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.7% | 2.7% | 817882 | 215 מתוך 1,192215 מתוך 1,03872 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 2.1% | 6.4% | 333025 | 789 מתוך 1,192722 מתוך 1,038302 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 1.7% | 5.9% | 292226 | 832 מתוך 1,192798 מתוך 1,038298 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 0.2% | 888696 | 120 מתוך 1,192118 מתוך 1,03814 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.9% | 0.8% | 899289 | 105 מתוך 1,19270 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 64.5% | 44.0% | 726880 | 334 מתוך 1,192332 מתוך 1,03884 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 29.9% | 37.8% | 383235 | 733 מתוך 1,192708 מתוך 1,038265 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.7% | 2.8% | 817882 | 219 מתוך 1,192218 מתוך 1,03873 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 72.1% | 78.0% | 181725 | 975 מתוך 1,192860 מתוך 1,038307 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 234 | 5,690,682 | 111210 | 1,058 מתוך 1,192909 מתוך 1,038367 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 59.5% | 32.9% | 0.0% | 6.9% | 60.8% | 173 | ישראל ביתנו 24.3% |
| 2009 | 61.2%▲1.6 | 37.9%▲4.9 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼6.9 | 70.9% | 206 | הליכוד 23.8% |
| 2013 | 71.9%▲10.8 | 24.0%▼13.9 | 0.0%±0.0 | 3.6%▲3.6 | 64.3% | 196 | הליכוד ביתנו 46.9% |
| 2015 | 52.7%▼19.2 | 20.7%▼3.3 | 0.0%±0.0 | 26.1%▲22.5 | 68.2% | 203 | הליכוד 40.9% |
| אפר׳ 2019 | 65.4%▲12.7 | 20.0%▼0.7 | 0.0%±0.0 | 14.6%▼11.5 | 70.4% | 205 | הליכוד 43.9% |
| ספט׳ 2019 | 69.3%▲3.9 | 23.5%▲3.5 | 0.0%±0.0 | 7.3%▼7.4 | 60.7% | 179 | הליכוד 48.0% |
| 2020 | 71.6%▲2.3 | 26.4%▲2.9 | 0.0%±0.0 | – | 66.9% | 197 | הליכוד 52.8% |
| 2021 | 67.2%▼4.4 | 29.8%▲3.4 | 0.0%±0.0 | – | 65.4% | 198 | הליכוד 47.5% |
| 2022 | 76.8%▲9.6 | 21.7%▼8.1 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 69.2% | 207 | הליכוד 47.8% |
| 2026 | 64.5%▼12.3 | 29.9%▲8.2 | 0.0%±0.0 | 4.7%▲4.7 | 72.1% | 234 | הליכוד 35.5% |
מפקד 2022
| דישון | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 360 | 9,601,720 | 788 | 1,069 מתוך 1,162939 מתוך 1,027375 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 872 | – | 000 | 1,159 מתוך 1,1621,024 מתוך 1,027406 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 38 | 30 | 888786 | 104 מתוך 1,162103 מתוך 1,02747 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 19.0% | 12.4% | 919088 | 105 מתוך 1,151104 מתוך 1,01648 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 12.4% | 25.8% | 9513 | 1,053 מתוך 1,159975 מתוך 1,027353 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 4.9% | 25.3% | 667 | 942 מתוך 1,012933 מתוך 1,003295 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 105,200 | 104,300 | 322443 | 789 מתוך 1,160782 מתוך 1,027235 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 73.9% | 69.8% | 759 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מלכייה 2.2 ק״מ · רמות נפתלי 3.9 ק״מ · עלמה 3.9 ק״מ · אביבים 4.5 ק״מ · ריחאנייה 4.7 ק״מ