אלקוש
סמל למ״ס 603 · יהודי · מושב · מחוז הצפון · מועצה אזורית מעלה יוסף · אוכלוסייה 290 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 80.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 5.7 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אלקוש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 46.8% | 20.5% | 939190 | 88 מתוך 1,19288 מתוך 1,03841 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 18.6% | 5.7% | 959598 | 55 מתוך 1,19254 מתוך 1,0389 מתוך 408 |
| ישר! | 10.9% | 16.1% | 342730 | 782 מתוך 1,192760 מתוך 1,038287 מתוך 408 |
| ש״ס | 9.0% | 5.3% | 949395 | 71 מתוך 1,19270 מתוך 1,03820 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.8% | 5.1% | 585266 | 496 מתוך 1,192492 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 2.7% | 554959 | 512 מתוך 1,192511 מתוך 1,038160 מתוך 408 |
| ביחד | 2.6% | 9.3% | 241424 | 902 מתוך 1,192886 מתוך 1,038308 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 1.9% | 5.9% | 312428 | 810 מתוך 1,192777 מתוך 1,038291 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.9% | 1.7% | 575259 | 473 מתוך 1,192469 מתוך 1,038155 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.6% | 5.5% | 848288 | 172 מתוך 1,192168 מתוך 1,03841 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 0.6% | 6.4% | 16167 | 979 מתוך 1,192859 מתוך 1,038375 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 80.8% | 44.0% | 828090 | 213 מתוך 1,192212 מתוך 1,03843 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 16.0% | 37.8% | 282123 | 856 מתוך 1,192817 מתוך 1,038313 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.2% | 2.8% | 544858 | 521 מתוך 1,192519 מתוך 1,038164 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 65.5% | 78.0% | 659 | 1,118 מתוך 1,192986 מתוך 1,038370 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 156 | 5,690,682 | 442 | 1,145 מתוך 1,192993 מתוך 1,038399 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 42.2% | 53.9% | 0.0% | 3.9% | 62.5% | 154 | העבודה-מימד 32.5% |
| 2009 | 65.9%▲23.7 | 32.4%▼21.5 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼3.9 | 70.4% | 176 | ש״ס 38.1% |
| 2013 | 71.9%▲6.0 | 21.9%▼10.5 | 0.0%±0.0 | 5.5%▲5.5 | 56.8% | 146 | הליכוד ביתנו 37.7% |
| 2015 | 59.1%▼12.9 | 18.1%▼3.8 | 1.2%▲1.2 | 21.6%▲16.2 | 65.7% | 171 | הליכוד 36.8% |
| אפר׳ 2019 | 81.9%▲22.8 | 13.8%▼4.4 | 0.6%▼0.5 | 3.8%▼17.9 | 62.5% | 160 | הליכוד 46.2% |
| ספט׳ 2019 | 63.5%▼18.3 | 30.0%▲16.2 | 0.0%▼0.6 | 6.5%▲2.7 | 65.9% | 170 | הליכוד 44.1% |
| 2020 | 74.2%▲10.6 | 25.2%▼4.8 | 0.7%▲0.7 | – | 61.2% | 147 | הליכוד 57.8% |
| 2021 | 83.0%▲8.8 | 15.6%▼9.6 | 0.7%±0.0 | – | 57.6% | 141 | הליכוד 55.3% |
| 2022 | 86.5%▲3.5 | 12.9%▼2.7 | 0.0%▼0.7 | 0.0% | 66.4% | 170 | הליכוד 44.7% |
| 2026 | 80.8%▼5.7 | 16.0%▲3.1 | 0.0%±0.0 | 3.2%▲3.2 | 65.5% | 156 | הליכוד 46.8% |
מפקד 2022
| אלקוש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 290 | 9,601,720 | 443 | 1,112 מתוך 1,162979 מתוך 1,027393 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 933 | – | 111 | 1,154 מתוך 1,1621,019 מתוך 1,027402 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 40 | 30 | 949493 | 52 מתוך 1,16252 מתוך 1,02724 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 19.8% | 12.4% | 929290 | 84 מתוך 1,15183 מתוך 1,01640 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 12.5% | 25.8% | 9514 | 1,049 מתוך 1,159972 מתוך 1,027352 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 3.9% | 25.3% | 445 | 968 מתוך 1,012959 מתוך 1,003306 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 84,400 | 104,300 | 12517 | 1,021 מתוך 1,160970 מתוך 1,027340 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 73.1% | 69.8% | 782 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- פסוטה 2.1 ק״מ · חורפיש 2.7 ק״מ · צוריאל 3.1 ק״מ · מתת 3.3 ק״מ · נטועה 3.5 ק״מ