פסוטה
סמל למ״ס 535 · ערבי נוצרי · יישוב ערבי נוצרי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 3,360 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 62.5% (ארצי 14.7%), ירידה של 6.1 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | פסוטה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 60.2% | 8.8% | 964092 | 49 מתוך 1,1924 מתוך 633 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 18.1% | 6.4% | 716065 | 345 מתוך 1,1923 מתוך 6144 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 11.3% | 5.9% | 9710095 | 36 מתוך 1,1921 מתוך 623 מתוך 408 |
| ישר! | 3.8% | 16.1% | 222017 | 927 מתוך 1,1925 מתוך 6336 מתוך 408 |
| רע״ם | 2.3% | 5.9% | 88082 | 146 מתוך 1,1926 מתוך 673 מתוך 408 |
| הליכוד | 1.7% | 20.5% | 136016 | 1,036 מתוך 1,1923 מתוך 6338 מתוך 408 |
| ביחד | 0.6% | 9.3% | 136015 | 1,027 מתוך 1,1923 מתוך 6346 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.4% | 5.7% | 158021 | 994 מתוך 1,1921 מתוך 6312 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 2.7% | 104011 | 1,048 מתוך 1,1923 מתוך 6350 מתוך 408 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 9510096 | 28 מתוך 1,1921 מתוך 67 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.2% | 0.8% | 9410096 | 64 מתוך 1,1921 מתוך 615 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 2.2% | 44.0% | 106014 | 1,070 מתוך 1,1923 מתוך 6349 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 33.9% | 37.8% | 4110037 | 699 מתוך 1,1921 מתוך 6256 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 62.5% | 14.7% | 90085 | 124 מתוך 1,1926 מתוך 662 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 0.2% | 2.8% | 116014 | 1,043 מתוך 1,1922 מתוך 6350 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 72.6% | 78.0% | 204027 | 951 מתוך 1,1924 מתוך 6293 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 2,029 | 5,690,682 | 822084 | 213 מתוך 1,1925 מתוך 668 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4.8% | 38.3% | 55.0% | 1.3% | 45.5% | 946 | בל״ד 39.6% |
| 2009 | 18.1%▲13.4 | 29.1%▼9.1 | 50.2%▼4.7 | 0.0%▼1.3 | 36.9% | 800 | בל״ד 27.8% |
| 2013 | 6.8%▼11.3 | 23.5%▼5.6 | 68.7%▲18.5 | 0.4%▲0.4 | 49.0% | 1,139 | חד״ש 37.4% |
| 2015 | 2.2%▼4.7 | 20.8%▼2.8 | 75.4%▲6.7 | 0.9%▲0.5 | 56.0% | 1,343 | הרשימה המשותפת 75.4% |
| אפר׳ 2019 | 10.6%▲8.4 | 36.4%▲15.6 | 51.6%▼23.8 | 0.4%▼0.5 | 44.0% | 1,132 | חד״ש-תע״ל 45.2% |
| ספט׳ 2019 | 1.5%▼9.1 | 18.4%▼18.0 | 62.1%▲10.5 | 17.4%▲17.0 | 58.3% | 1,509 | הרשימה המשותפת 62.1% |
| 2020 | 1.5%±0.0 | 18.5%▲0.1 | 79.5%▲17.4 | – | 61.1% | 1,596 | הרשימה המשותפת 79.5% |
| 2021 | 10.9%▲9.4 | 25.7%▲7.1 | 62.2%▼17.3 | – | 43.3% | 1,146 | הרשימה המשותפת 62.0% |
| 2022 | 5.1%▼5.8 | 25.7%±0.0 | 68.6%▲6.4 | 0.1% | 46.5% | 1,245 | בל״ד (מתחת לאחוז החסימה) 34.6% |
| 2026 | 2.2%▼3.0 | 33.9%▲8.2 | 62.5%▼6.1 | 0.2%▲0.2 | 72.6% | 2,029 | הרשימה המשותפת 60.2% |
מפקד 2022
| פסוטה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 3,360 | 9,601,720 | 824083 | 213 מתוך 1,1624 מתוך 672 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,325 | – | 652070 | 404 מתוך 1,1625 מתוך 6125 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | נוצרים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 624056 | 354 מתוך 1,1623 מתוך 6148 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 10.9% | 12.4% | 542050 | 529 מתוך 1,1515 מתוך 6204 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 19.9% | 25.8% | 242031 | 875 מתוך 1,1595 מתוך 6279 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 93,300 | 104,300 | 196028 | 935 מתוך 1,1603 מתוך 6295 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 52.2% | 69.8% | 1,081 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אלקוש 2.1 ק״מ · נטועה 2.2 ק״מ · אבירים 2.4 ק״מ · אבן מנחם 3.2 ק״מ · שתולה 4.1 ק״מ