גן השומרון
סמל למ״ס 225 · יהודי · מושב · מחוז חיפה · מועצה אזורית מנשה · אוכלוסייה 850 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 84.9% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.6 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גן השומרון | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 45.1% | 16.1% | 979793 | 39 מתוך 1,19236 מתוך 1,0387 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 19.6% | 6.4% | 747065 | 313 מתוך 1,192307 מתוך 1,03830 מתוך 86 |
| ביחד | 16.4% | 9.3% | 767381 | 277 מתוך 1,192276 מתוך 1,03817 מתוך 86 |
| הליכוד | 8.2% | 20.5% | 413555 | 697 מתוך 1,192675 מתוך 1,03839 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 3.8% | 5.9% | 524842 | 558 מתוך 1,192528 מתוך 1,03850 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.5% | 1.7% | 706689 | 336 מתוך 1,192333 מתוך 1,0389 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.2% | 2.7% | 362840 | 735 מתוך 1,192728 מתוך 1,03852 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.1% | 5.1% | 20936 | 946 מתוך 1,192937 מתוך 1,03855 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768760 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556338 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,03844 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606753 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 11.8% | 44.0% | 302153 | 838 מתוך 1,192818 מתוך 1,03841 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 84.9% | 37.8% | 838074 | 201 מתוך 1,192201 מתוך 1,03823 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708153 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,03840 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 2.2% | 2.8% | 352740 | 743 מתוך 1,192732 מתוך 1,03852 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 79.7% | 78.0% | 636467 | 432 מתוך 1,192361 מתוך 1,03827 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 550 | 5,690,682 | 535941 | 561 מתוך 1,192428 מתוך 1,03851 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 6.9% | 78.2% | 0.0% | 13.8% | 69.8% | 348 | קדימה 44.3% |
| 2009 | 18.3%▲11.4 | 78.2%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 2.2%▼11.6 | 72.8% | 372 | קדימה 46.0% |
| 2013 | 16.7%▼1.5 | 77.1%▼1.1 | 0.5%▲0.5 | 2.3%▲0.1 | 77.8% | 442 | יש עתיד 28.5% |
| 2015 | 11.1%▼5.7 | 76.8%▼0.4 | 0.2%▼0.2 | 11.9%▲9.7 | 78.5% | 452 | המחנה הציוני 50.4% |
| אפר׳ 2019 | 13.7%▲2.6 | 80.7%▲3.9 | 0.4%▲0.2 | 5.0%▼6.9 | 76.9% | 476 | כחול לבן 60.5% |
| ספט׳ 2019 | 13.1%▼0.5 | 81.9%▲1.2 | 0.4%±0.0 | 4.0%▼1.1 | 79.9% | 502 | כחול לבן 55.4% |
| 2020 | 15.0%▲1.9 | 84.0%▲2.1 | 0.8%▲0.4 | – | 77.6% | 486 | כחול לבן 65.2% |
| 2021 | 12.3%▼2.7 | 86.0%▲2.1 | 0.2%▼0.6 | – | 76.2% | 479 | יש עתיד 28.2% |
| 2022 | 13.6%▲1.3 | 84.3%▼1.7 | 1.0%▲0.8 | 0.0% | 74.6% | 479 | יש עתיד 48.0% |
| 2026 | 11.8%▼1.8 | 84.9%▲0.6 | 0.7%▼0.3 | 2.2%▲2.2 | 79.7% | 550 | ישר! 45.1% |
מפקד 2022
| גן השומרון | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 850 | 9,601,720 | 444939 | 637 מתוך 1,162514 מתוך 1,02753 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 1,488 | – | 894 | 1,067 מתוך 1,162933 מתוך 1,02783 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 37 | 30 | 838176 | 141 מתוך 1,162140 מתוך 1,02714 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 14.1% | 12.4% | 716764 | 324 מתוך 1,151319 מתוך 1,01631 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 41.2% | 25.8% | 747175 | 297 מתוך 1,159295 מתוך 1,02722 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.8% | 25.3% | 525240 | 481 מתוך 1,012474 מתוך 1,00340 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 119,600 | 104,300 | 514554 | 568 מתוך 1,160564 מתוך 1,02740 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.2% | 69.8% | 469 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עין שמר 0.8 ק״מ · שער מנשה 2.3 ק״מ · כפר פינס 2.4 ק״מ · פרדס חנה-כרכור 2.4 ק״מ · עין עירון 2.5 ק״מ