גבעת אלה
סמל למ״ס 1288 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק יזרעאל · אוכלוסייה 1,840 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 86.5% (ארצי 37.8%), עלייה של 1.3 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גבעת אלה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 38.7% | 16.1% | 848283 | 193 מתוך 1,192189 מתוך 1,03870 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 25.1% | 6.4% | 848280 | 186 מתוך 1,192184 מתוך 1,03884 מתוך 408 |
| ביחד | 19.1% | 9.3% | 908991 | 119 מתוך 1,192119 מתוך 1,03836 מתוך 408 |
| הליכוד | 6.4% | 20.5% | 342639 | 786 מתוך 1,192763 מתוך 1,038246 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.6% | 5.9% | 494444 | 590 מתוך 1,192559 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.8% | 2.7% | 484051 | 605 מתוך 1,192602 מתוך 1,038195 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.9% | 5.1% | 302139 | 812 מתוך 1,192803 מתוך 1,038243 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 1.7% | 271831 | 834 מתוך 1,192824 מתוך 1,038265 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.7% | 5.7% | 20928 | 939 מתוך 1,192922 מתוך 1,038288 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 322940 | 744 מתוך 1,192711 מתוך 1,038211 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767487 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03840 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364035 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,038221 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 10.0% | 44.0% | 251632 | 888 מתוך 1,192865 מתוך 1,038274 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 86.5% | 37.8% | 868485 | 165 מתוך 1,192165 מתוך 1,03861 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.6% | 14.7% | 677757 | 356 מתוך 1,192203 מתוך 1,038161 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 2.8% | 2.8% | 473950 | 611 מתוך 1,192606 מתוך 1,038197 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 78.7% | 78.0% | 535466 | 545 מתוך 1,192467 מתוך 1,038137 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 1,226 | 5,690,682 | 778580 | 269 מתוך 1,192161 מתוך 1,03884 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 7.8% | 81.6% | 0.2% | 9.2% | 71.7% | 893 | קדימה 38.6% |
| 2009 | 17.5%▲9.7 | 77.4%▼4.2 | 0.5%▲0.3 | 2.3%▼6.9 | 70.1% | 948 | קדימה 44.2% |
| 2013 | 12.7%▼4.8 | 83.7%▲6.3 | 0.1%▼0.4 | 1.5%▼0.8 | 76.0% | 1,100 | העבודה 31.6% |
| 2015 | 12.0%▼0.7 | 81.3%▼2.4 | 0.2%▲0.2 | 6.3%▲4.8 | 77.8% | 1,229 | המחנה הציוני 52.7% |
| אפר׳ 2019 | 12.3%▲0.2 | 84.3%▲3.0 | 0.1%▼0.2 | 3.3%▼3.0 | 79.7% | 1,297 | כחול לבן 63.8% |
| ספט׳ 2019 | 10.6%▼1.6 | 85.8%▲1.5 | 0.2%▲0.2 | 3.2%▼0.2 | 74.0% | 1,204 | כחול לבן 60.5% |
| 2020 | 11.3%▲0.7 | 87.9%▲2.1 | 0.7%▲0.5 | – | 75.3% | 1,212 | כחול לבן 68.9% |
| 2021 | 10.6%▼0.7 | 87.5%▼0.3 | 0.1%▼0.7 | – | 75.5% | 1,204 | יש עתיד 36.7% |
| 2022 | 13.3%▲2.7 | 85.3%▼2.3 | 0.5%▲0.4 | 0.0% | 72.6% | 1,135 | יש עתיד 49.3% |
| 2026 | 10.0%▼3.4 | 86.5%▲1.3 | 0.6%±0.0 | 2.8%▲2.8 | 78.7% | 1,226 | ישר! 38.7% |
מפקד 2022
| גבעת אלה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,840 | 9,601,720 | 758377 | 288 מתוך 1,162179 מתוך 1,02795 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,165 | – | 626965 | 441 מתוך 1,162320 מתוך 1,027142 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 919089 | 68 מתוך 1,16268 מתוך 1,02729 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 18.5% | 12.4% | 908987 | 116 מתוך 1,151115 מתוך 1,01653 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 58.0% | 25.8% | 989898 | 22 מתוך 1,15921 מתוך 1,02710 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.3% | 25.3% | 373741 | 632 מתוך 1,012623 מתוך 1,003188 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 172,300 | 104,300 | 929195 | 90 מתוך 1,16090 מתוך 1,02723 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 91.1% | 69.8% | 106 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שמשית 1.3 ק״מ · עילוט 1.6 ק״מ · זרזיר 2.2 ק״מ · תמרת 2.7 ק״מ · הסוללים 3.3 ק״מ