שמשית
סמל למ״ס 1337 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק יזרעאל · אוכלוסייה 2,270 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 88.0% (ארצי 37.8%), עלייה של 1.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שמשית | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 38.0% | 16.1% | 828081 | 212 מתוך 1,192208 מתוך 1,03876 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 22.6% | 6.4% | 807873 | 233 מתוך 1,192230 מתוך 1,038106 מתוך 408 |
| ביחד | 22.5% | 9.3% | 989798 | 27 מתוך 1,19227 מתוך 1,0388 מתוך 408 |
| הליכוד | 5.8% | 20.5% | 302235 | 823 מתוך 1,192797 מתוך 1,038264 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 4.9% | 5.9% | 686660 | 364 מתוך 1,192335 מתוך 1,038160 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.8% | 2.7% | 484051 | 605 מתוך 1,192602 מתוך 1,038195 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 1.0% | 5.7% | 251634 | 872 מתוך 1,192860 מתוך 1,038262 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.0% | 1.7% | 302135 | 796 מתוך 1,192786 מתוך 1,038254 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.8% | 5.1% | 16424 | 990 מתוך 1,192981 מתוך 1,038306 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485540 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,038231 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.1% | 5.5% | 585369 | 447 מתוך 1,192437 מתוך 1,038108 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 8.8% | 44.0% | 221328 | 923 מתוך 1,192899 מתוך 1,038292 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 88.0% | 37.8% | 898788 | 129 מתוך 1,192129 מתוך 1,03849 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495638 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,038222 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 2.8% | 2.8% | 473950 | 611 מתוך 1,192606 מתוך 1,038197 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 75.5% | 78.0% | 323245 | 801 מתוך 1,192699 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 1,521 | 5,690,682 | 808781 | 241 מתוך 1,192138 מתוך 1,03878 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 8.2% | 80.2% | 0.0% | 11.1% | 83.9% | 898 | קדימה 35.5% |
| 2009 | 16.1%▲7.9 | 80.4%▲0.3 | 0.4%▲0.4 | 1.7%▼9.5 | 82.1% | 1,022 | קדימה 45.3% |
| 2013 | 14.1%▼2.1 | 82.6%▲2.2 | 0.1%▼0.3 | 1.9%▲0.2 | 82.4% | 1,152 | העבודה 28.4% |
| 2015 | 13.9%▼0.1 | 81.0%▼1.7 | 0.0%▼0.1 | 4.9%▲3.0 | 82.2% | 1,256 | המחנה הציוני 50.8% |
| אפר׳ 2019 | 14.4%▲0.5 | 82.3%▲1.3 | 0.1%▲0.1 | 3.1%▼1.9 | 74.7% | 1,337 | כחול לבן 62.9% |
| ספט׳ 2019 | 12.1%▼2.3 | 85.0%▲2.7 | 0.1%±0.0 | 2.8%▼0.3 | 73.4% | 1,322 | כחול לבן 61.7% |
| 2020 | 14.9%▲2.8 | 84.8%▼0.2 | 0.1%▲0.1 | – | 73.8% | 1,351 | כחול לבן 66.6% |
| 2021 | 13.3%▼1.6 | 86.0%▲1.2 | 0.1%±0.0 | – | 71.3% | 1,364 | יש עתיד 32.1% |
| 2022 | 12.1%▼1.2 | 86.6%▲0.6 | 0.4%▲0.2 | 0.0% | 69.2% | 1,354 | יש עתיד 45.3% |
| 2026 | 8.8%▼3.3 | 88.0%▲1.5 | 0.3%±0.0 | 2.8%▲2.8 | 75.5% | 1,521 | ישר! 38.0% |
מפקד 2022
| שמשית | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 2,270 | 9,601,720 | 788579 | 257 מתוך 1,162151 מתוך 1,02786 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 4,633 | – | 778284 | 265 מתוך 1,162190 מתוך 1,02768 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 25 | 30 | 191710 | 914 מתוך 1,162835 מתוך 1,027355 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 2.9% | 12.4% | 874 | 1,056 מתוך 1,151943 מתוך 1,016390 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 47.0% | 25.8% | 898890 | 122 מתוך 1,159121 מתוך 1,02740 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.1% | 25.3% | 717175 | 291 מתוך 1,012285 מתוך 1,00381 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 190,300 | 104,300 | 979698 | 40 מתוך 1,16040 מתוך 1,02710 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 92.6% | 69.8% | 81 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גבעת אלה 1.3 ק״מ · הסוללים 2.2 ק״מ · עילוט 2.2 ק״מ · זרזיר 2.4 ק״מ · ציפורי 3.3 ק״מ