גבעון החדשה
סמל למ״ס 3644 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מטה בנימין · אוכלוסייה 1,200 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 53.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גבעון החדשה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 29.0% | 20.5% | 787585 | 262 מתוך 1,192258 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| ישר! | 18.8% | 16.1% | 453887 | 656 מתוך 1,192641 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| ביחד | 11.6% | 9.3% | 534784 | 548 מתוך 1,192546 מתוך 1,03821 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 10.3% | 5.1% | 827917 | 216 מתוך 1,192215 מתוך 1,038105 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 7.9% | 5.7% | 716739 | 344 מתוך 1,192341 מתוך 1,03877 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 7.0% | 5.9% | 899094 | 126 מתוך 1,192101 מתוך 1,0388 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.8% | 2.7% | 827977 | 202 מתוך 1,192202 מתוך 1,03829 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 3.6% | 6.4% | 423890 | 687 מתוך 1,192644 מתוך 1,03814 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 1.7% | 838152 | 200 מתוך 1,192198 מתוך 1,03860 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.8% | 5.3% | 726975 | 324 מתוך 1,192317 מתוך 1,03831 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.5% | 5.5% | 817967 | 197 מתוך 1,192191 מתוך 1,03836 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556397 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,0384 מתוך 127 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556395 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,0385 מתוך 127 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.0% | 989899 | 10 מתוך 1,1929 מתוך 1,0381 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768169 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03836 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 53.1% | 44.0% | 666113 | 411 מתוך 1,192407 מתוך 1,038111 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 41.0% | 37.8% | 453988 | 651 מתוך 1,192629 מתוך 1,03816 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495694 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
| לא התחייבו לגוש | 5.0% | 2.8% | 838178 | 185 מתוך 1,192184 מתוך 1,03826 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 73.4% | 78.0% | 232212 | 915 מתוך 1,192804 מתוך 1,038110 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 661 | 5,690,682 | 637050 | 440 מתוך 1,192312 מתוך 1,03864 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 54.0% | 32.0% | 0.0% | 13.1% | 71.8% | 556 | ישראל ביתנו 27.2% |
| 2009 | 64.0%▲10.1 | 30.7%▼1.3 | 0.2%▲0.2 | 0.5%▼12.6 | 71.2% | 606 | הליכוד 38.9% |
| 2013 | 56.8%▼7.2 | 36.2%▲5.5 | 0.3%▲0.1 | 4.6%▲4.1 | 73.5% | 699 | הליכוד ביתנו 32.9% |
| 2015 | 56.7%▼0.1 | 29.6%▼6.6 | 0.3%±0.0 | 12.6%▲8.0 | 73.9% | 749 | הליכוד 36.3% |
| אפר׳ 2019 | 59.4%▲2.6 | 29.1%▼0.6 | 0.1%▼0.1 | 10.5%▼2.1 | 70.9% | 716 | הליכוד 35.6% |
| ספט׳ 2019 | 53.4%▼5.9 | 36.4%▲7.3 | 0.1%±0.0 | 9.2%▼1.3 | 69.3% | 698 | הליכוד 35.5% |
| 2020 | 59.1%▲5.6 | 39.1%▲2.7 | 0.7%▲0.6 | – | 70.6% | 706 | הליכוד 47.0% |
| 2021 | 53.8%▼5.3 | 43.1%▲4.0 | 0.1%▼0.6 | – | 69.4% | 692 | הליכוד 32.1% |
| 2022 | 54.3%▲0.6 | 40.6%▼2.5 | 0.0%▼0.1 | 0.2% | 67.8% | 646 | הליכוד 34.4% |
| 2026 | 53.1%▼1.2 | 41.0%▲0.4 | 0.3%▲0.3 | 5.0%▲4.8 | 73.4% | 661 | הליכוד 29.0% |
מפקד 2022
| גבעון החדשה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,200 | 9,601,720 | 647148 | 414 מתוך 1,162296 מתוך 1,02763 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 7,059 | – | 909175 | 120 מתוך 1,16292 מתוך 1,02732 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 625897 | 354 מתוך 1,162348 מתוך 1,0273 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 14.2% | 12.4% | 726997 | 314 מתוך 1,151309 מתוך 1,0165 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 38.3% | 25.8% | 646057 | 414 מתוך 1,159412 מתוך 1,02753 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.4% | 25.3% | 343411 | 670 מתוך 1,012661 מתוך 1,003108 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 130,100 | 104,300 | 635876 | 428 מתוך 1,160425 מתוך 1,02730 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 72.9% | 69.8% | 789 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גבעת זאב 1.2 ק״מ · הר אדר 3.6 ק״מ · בית חורון 4.5 ק״מ · מבשרת ציון 5.4 ק״מ · קריית ענבים 5.5 ק״מ