אירוס
סמל למ״ס 1336 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז המרכז · מועצה אזורית גן רווה · אוכלוסייה 970 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 58.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 4.0 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אירוס | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 28.3% | 16.1% | 565036 | 526 מתוך 1,192515 מתוך 1,038149 מתוך 233 |
| הליכוד | 23.4% | 20.5% | 726976 | 326 מתוך 1,192320 מתוך 1,03857 מתוך 233 |
| ביחד | 15.9% | 9.3% | 747052 | 302 מתוך 1,192301 מתוך 1,038113 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 7.5% | 6.4% | 514635 | 575 מתוך 1,192554 מתוך 1,038148 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 7.1% | 5.9% | 909095 | 122 מתוך 1,19298 מתוך 1,03812 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 5.3% | 5.7% | 605567 | 471 מתוך 1,192466 מתוך 1,03876 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.0% | 2.7% | 848286 | 179 מתוך 1,192179 מתוך 1,03829 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 4.1% | 5.1% | 615571 | 465 מתוך 1,192461 מתוך 1,03866 מתוך 233 |
| ש״ס | 1.3% | 5.3% | 686463 | 372 מתוך 1,192364 מתוך 1,03882 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635856 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03878 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.9% | 0.8% | 989898 | 27 מתוך 1,19219 מתוך 1,0384 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 34.3% | 44.0% | 565065 | 523 מתוך 1,192515 מתוך 1,03882 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 58.8% | 37.8% | 544935 | 545 מתוך 1,192528 מתוך 1,038150 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.0% | 2.8% | 838185 | 185 מתוך 1,192184 מתוך 1,03832 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 82.1% | 78.0% | 828472 | 205 מתוך 1,192161 מתוך 1,03863 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 636 | 5,690,682 | 616853 | 459 מתוך 1,192331 מתוך 1,038109 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | – | – | – | – | – | – | |
| 2009 | – | – | – | – | – | – | |
| 2013 | – | – | – | – | – | – | |
| 2015 | – | – | – | – | – | – | |
| אפר׳ 2019 | 32.1% | 62.7% | 0.0% | 5.2% | 84.8% | 308 | כחול לבן 51.9% |
| ספט׳ 2019 | 34.9%▲2.7 | 60.5%▼2.2 | 0.0%±0.0 | 4.3%▼0.9 | 85.0% | 324 | כחול לבן 49.4% |
| 2020 | 34.0%▼0.9 | 66.0%▲5.5 | 0.0%±0.0 | – | 75.4% | 309 | כחול לבן 56.0% |
| 2021 | 34.9%▲0.9 | 62.3%▼3.7 | 0.3%▲0.3 | – | 82.5% | 358 | הליכוד 26.0% |
| 2022 | 35.4%▲0.4 | 62.8%▲0.5 | 0.2%±0.0 | 0.0% | 80.4% | 427 | יש עתיד 28.8% |
| 2026 | 34.3%▼1.1 | 58.8%▼4.0 | 0.0%▼0.2 | 5.0%▲5.0 | 82.1% | 636 | ישר! 28.3% |
מפקד 2022
| אירוס | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 970 | 9,601,720 | 535939 | 535 מתוך 1,162415 מתוך 1,027137 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 3,723 | – | 707675 | 349 מתוך 1,162249 מתוך 1,02758 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 29 | 30 | 332817 | 730 מתוך 1,162707 מתוך 1,027186 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 5.2% | 12.4% | 16134 | 960 מתוך 1,151880 מתוך 1,016220 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 42.2% | 25.8% | 777470 | 264 מתוך 1,159262 מתוך 1,02768 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 25.6% | 25.3% | 747480 | 258 מתוך 1,012253 מתוך 1,00344 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 156,700 | 104,300 | 848268 | 183 מתוך 1,160183 מתוך 1,02773 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 70.2% | 69.8% | 883 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- בית חנן 0.6 ק״מ · בית עובד 0.9 ק״מ · עיינות 1.7 ק״מ · נטעים 1.8 ק״מ · נס ציונה 2.0 ק״מ