מעלה גלבוע
סמל למ״ס 1127 · יהודי · קיבוץ דתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק המעיינות · אוכלוסייה 830 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 44.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 7.9 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעלה גלבוע | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 22.4% | 5.1% | 878595 | 153 מתוך 1,192152 מתוך 1,03822 מתוך 408 |
| ביחד | 20.4% | 9.3% | 949394 | 75 מתוך 1,19275 מתוך 1,03824 מתוך 408 |
| ישר! | 17.1% | 16.1% | 433639 | 683 מתוך 1,192665 מתוך 1,038250 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 15.9% | 1.7% | 999998 | 9 מתוך 1,1928 מתוך 1,0388 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 9.6% | 2.7% | 9999100 | 9 מתוך 1,1929 מתוך 1,0383 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 4.5% | 6.4% | 454039 | 647 מתוך 1,192615 מתוך 1,038250 מתוך 408 |
| הליכוד | 4.0% | 20.5% | 221325 | 924 מתוך 1,192895 מתוך 1,038305 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 2.3% | 5.7% | 403253 | 702 מתוך 1,192694 מתוך 1,038187 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 2.3% | 5.9% | 352831 | 766 מתוך 1,192734 מתוך 1,038277 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768767 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,038121 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443856 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038156 מתוך 408 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.0% | 9999100 | 7 מתוך 1,1926 מתוך 1,0381 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697567 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03898 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 44.8% | 44.0% | 625773 | 459 מתוך 1,192452 מתוך 1,038109 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 44.3% | 37.8% | 474141 | 631 מתוך 1,192611 מתוך 1,038240 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.5% | 14.7% | 627152 | 396 מתוך 1,192243 מתוך 1,038178 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 9.8% | 2.8% | 999999 | 11 מתוך 1,19210 מתוך 1,0384 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 80.7% | 78.0% | 727383 | 328 מתוך 1,192270 מתוך 1,03868 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 397 | 5,690,682 | 333733 | 798 מתוך 1,192657 מתוך 1,038273 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 52.9% | 21.9% | 0.0% | 25.2% | 78.9% | 155 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 39.4% |
| 2009 | 70.7%▲17.7 | 20.7%▼1.3 | 0.0%±0.0 | 7.1%▼18.1 | 81.4% | 184 | הבית היהודי 28.8% |
| 2013 | 60.8%▼9.8 | 33.0%▲12.4 | 0.0%±0.0 | 5.7%▼1.4 | 81.0% | 212 | הבית היהודי 42.0% |
| 2015 | 62.2%▲1.4 | 30.5%▼2.5 | 0.0%±0.0 | 7.2%▲1.6 | 82.5% | 249 | הבית היהודי 43.4% |
| אפר׳ 2019 | 51.5%▼10.7 | 28.6%▼1.9 | 0.0%±0.0 | 19.9%▲12.6 | 84.6% | 297 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 32.7% |
| ספט׳ 2019 | 58.3%▲6.8 | 41.0%▲12.4 | 0.3%▲0.3 | 0.3%▼19.5 | 81.7% | 290 | ימינה 45.2% |
| 2020 | 60.0%▲1.7 | 39.0%▼2.1 | 0.3%±0.0 | – | 80.6% | 290 | ימינה 43.4% |
| 2021 | 60.0%±0.0 | 38.6%▼0.3 | 0.3%±0.0 | – | 80.7% | 295 | ימינה 47.1% |
| 2022 | 52.8%▼7.2 | 44.7%▲6.0 | 0.3%±0.0 | 0.0% | 80.3% | 309 | המחנה הממלכתי 25.9% |
| 2026 | 44.8%▼7.9 | 44.3%▼0.3 | 0.5%▲0.2 | 9.8%▲9.8 | 80.7% | 397 | הציונות הדתית וזהות 22.4% |
מפקד 2022
| מעלה גלבוע | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 830 | 9,601,720 | 434749 | 657 מתוך 1,162534 מתוך 1,027207 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,203 | – | 637067 | 432 מתוך 1,162311 מתוך 1,027137 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 17 | 30 | 550 | 1,085 מתוך 1,162961 מתוך 1,027405 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 5.4% | 12.4% | 171413 | 949 מתוך 1,151874 מתוך 1,016353 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 60.1% | 25.8% | 999999 | 15 מתוך 1,15915 מתוך 1,0277 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 30.4% | 25.3% | 828386 | 176 מתוך 1,012172 מתוך 1,00346 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 123,700 | 104,300 | 565168 | 506 מתוך 1,160502 מתוך 1,027131 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 92.0% | 69.8% | 91 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מירב 2.7 ק״מ · ניר דוד (תל עמל) 4.6 ק״מ · בית אלפא 4.6 ק״מ · חפצי-בה 4.7 ק״מ · רשפים 5.4 ק״מ