מצר
סמל למ״ס 648 · יהודי · קיבוץ · מחוז חיפה · מועצה אזורית מנשה · אוכלוסייה 450 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 93.7% (ארצי 37.8%), ירידה של 3.0 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מצר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 47.1% | 6.4% | 999999 | 10 מתוך 1,19210 מתוך 1,0382 מתוך 86 |
| ישר! | 30.6% | 16.1% | 615651 | 467 מתוך 1,192459 מתוך 1,03843 מתוך 86 |
| ביחד | 13.8% | 9.3% | 625756 | 445 מתוך 1,192444 מתוך 1,03837 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 2.1% | 5.9% | 332627 | 788 מתוך 1,192756 מתוך 1,03862 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.1% | 2.7% | 352636 | 759 מתוך 1,192751 מתוך 1,03853 מתוך 86 |
| הליכוד | 1.2% | 20.5% | 11220 | 1,058 מתוך 1,1921,021 מתוך 1,03869 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362755 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,03838 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 0.9% | 8.8% | 849672 | 187 מתוך 1,19239 מתוך 1,03824 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647351 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768171 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03815 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 2.4% | 44.0% | 10019 | 1,068 מתוך 1,1921,036 מתוך 1,03870 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 93.7% | 37.8% | 999896 | 17 מתוך 1,19217 מתוך 1,0384 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 1.2% | 14.7% | 819271 | 221 מתוך 1,19270 מתוך 1,03826 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 2.1% | 2.8% | 342535 | 771 מתוך 1,192759 מתוך 1,03853 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 75.6% | 78.0% | 333329 | 792 מתוך 1,192693 מתוך 1,03861 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 333 | 5,690,682 | 242614 | 906 מתוך 1,192762 מתוך 1,03874 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.8% | 88.1% | 0.0% | 10.1% | 73.3% | 278 | מרצ-יחד 46.4% |
| 2009 | 2.5%▲0.7 | 94.7%▲6.6 | 0.7%▲0.7 | 2.1%▼8.0 | 72.3% | 284 | התנועה החדשה-מרצ 48.2% |
| 2013 | 3.8%▲1.4 | 93.3%▼1.4 | 0.6%▼0.1 | 1.3%▼0.8 | 74.1% | 314 | מרצ 53.8% |
| 2015 | 2.5%▼1.4 | 95.1%▲1.8 | 0.0%▼0.6 | 2.2%▲0.9 | 75.1% | 325 | המחנה הציוני 49.2% |
| אפר׳ 2019 | 4.0%▲1.5 | 93.5%▼1.6 | 0.3%▲0.3 | 1.9%▼0.3 | 75.0% | 324 | מרצ 38.6% |
| ספט׳ 2019 | 2.5%▼1.5 | 96.2%▲2.7 | 0.0%▼0.3 | 1.0%▼0.9 | 73.3% | 314 | המחנה הדמוקרטי 50.3% |
| 2020 | 2.3%▼0.2 | 96.0%▼0.2 | 1.3%▲1.3 | – | 69.5% | 299 | העבודה-גשר-מרצ 52.8% |
| 2021 | 0.7%▼1.7 | 98.4%▲2.4 | 0.0%▼1.3 | – | 69.9% | 304 | מרצ 51.0% |
| 2022 | 1.0%▲0.3 | 96.6%▼1.7 | 0.3%▲0.3 | 0.0% | 69.5% | 298 | מרצ (מתחת לאחוז החסימה) 40.9% |
| 2026 | 2.4%▲1.4 | 93.7%▼3.0 | 1.2%▲0.9 | 2.1%▲2.1 | 75.6% | 333 | הדמוקרטים 47.1% |
מפקד 2022
| מצר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 450 | 9,601,720 | 12138 | 1,012 מתוך 1,162883 מתוך 1,02779 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 1,935 | – | 252919 | 867 מתוך 1,162734 מתוך 1,02770 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767466 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02722 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 19.5% | 12.4% | 929185 | 92 מתוך 1,15191 מתוך 1,01614 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 40.2% | 25.8% | 706769 | 344 מתוך 1,159342 מתוך 1,02727 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 3.5% | 25.3% | 330 | 978 מתוך 1,012969 מתוך 1,00368 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 145,700 | 104,300 | 777478 | 271 מתוך 1,160269 מתוך 1,02720 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 97.1% | 69.8% | 29 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מייסר 0.7 ק״מ · חריש 2.3 ק״מ · באקה אל-גרביה 2.3 ק״מ · מענית 2.6 ק״מ · שער מנשה 3.2 ק״מ