חריש
סמל למ״ס 1247 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז חיפה · אוכלוסייה 31,730 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 63.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | חריש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 22.3% | 20.5% | 716880 | 342 מתוך 1,192336 מתוך 1,03818 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 13.6% | 5.7% | 8785100 | 159 מתוך 1,192158 מתוך 1,0381 מתוך 86 |
| ישר! | 12.6% | 16.1% | 372922 | 752 מתוך 1,192732 מתוך 1,03866 מתוך 86 |
| ש״ס | 11.2% | 5.3% | 969599 | 52 מתוך 1,19251 מתוך 1,0382 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 10.7% | 5.1% | 828094 | 212 מתוך 1,192211 מתוך 1,0386 מתוך 86 |
| ביחד | 8.0% | 9.3% | 423326 | 690 מתוך 1,192688 מתוך 1,03863 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 5.5% | 5.9% | 777676 | 265 מתוך 1,192237 מתוך 1,03821 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.1% | 2.7% | 726885 | 314 מתוך 1,192314 מתוך 1,03813 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 3.4% | 6.4% | 403627 | 700 מתוך 1,192654 מתוך 1,03862 מתוך 86 |
| יהדות התורה | 3.0% | 5.5% | 969596 | 50 מתוך 1,19247 מתוך 1,0384 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.4% | 1.7% | 696488 | 354 מתוך 1,192351 מתוך 1,03811 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 1.0% | 8.8% | 849674 | 182 מתוך 1,19235 מתוך 1,03823 מתוך 86 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.7% | 0.2% | 929199 | 88 מתוך 1,19286 מתוך 1,0382 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768767 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,03824 מתוך 86 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.0% | 0.8% | 919393 | 87 מתוך 1,19259 מתוך 1,0386 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 63.8% | 44.0% | 726892 | 338 מתוך 1,192336 מתוך 1,0387 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 29.5% | 37.8% | 383122 | 739 מתוך 1,192714 מתוך 1,03866 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 1.5% | 14.7% | 839573 | 200 מתוך 1,19251 מתוך 1,03823 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 4.1% | 2.8% | 726885 | 319 מתוך 1,192318 מתוך 1,03813 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 76.7% | 78.0% | 383836 | 728 מתוך 1,192634 מתוך 1,03853 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 17,309 | 5,690,682 | 959588 | 65 מתוך 1,19250 מתוך 1,03811 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 39.5% | 49.6% | 1.1% | 8.4% | 65.7% | 1,382 | קדימה 23.4% |
| 2009 | 48.5%▲9.0 | 42.7%▼6.9 | 1.4%▲0.3 | 4.7%▼3.7 | 67.9% | 1,506 | קדימה 29.5% |
| 2013 | 67.9%▲19.4 | 21.6%▼21.1 | 0.8%▼0.6 | 3.3%▼1.5 | 69.7% | 399 | הליכוד ביתנו 21.8% |
| 2015 | 70.9%▲3.0 | 16.0%▼5.6 | 2.7%▲1.9 | 7.3%▲4.0 | 68.7% | 413 | הליכוד 24.7% |
| אפר׳ 2019 | 65.6%▼5.3 | 25.4%▲9.4 | 0.4%▼2.2 | 8.1%▲0.9 | 74.7% | 3,368 | הליכוד 26.6% |
| ספט׳ 2019 | 63.0%▼2.7 | 27.2%▲1.8 | 0.8%▲0.4 | 8.5%▲0.4 | 74.7% | 4,280 | הליכוד 24.6% |
| 2020 | 66.6%▲3.6 | 31.5%▲4.4 | 1.3%▲0.5 | – | 72.6% | 5,135 | הליכוד 32.5% |
| 2021 | 62.9%▼3.7 | 34.3%▲2.8 | 0.3%▼1.0 | – | 67.9% | 7,358 | הליכוד 21.2% |
| 2022 | 68.1%▲5.2 | 29.0%▼5.3 | 1.0%▲0.7 | 0.0% | 71.4% | 12,271 | הליכוד 23.6% |
| 2026 | 63.8%▼4.2 | 29.5%▲0.5 | 1.5%▲0.5 | 4.1%▲4.1 | 76.7% | 17,309 | הליכוד 22.3% |
מפקד 2022
| חריש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 31,730 | 9,601,720 | 959691 | 59 מתוך 1,16245 מתוך 1,0279 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 14,167 | – | 999998 | 16 מתוך 1,16214 מתוך 1,0273 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 25 | 30 | 191712 | 914 מתוך 1,162835 מתוך 1,02772 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 4.0% | 12.4% | 12105 | 1,014 מתוך 1,151911 מתוך 1,01681 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 26.6% | 25.8% | 362832 | 739 מתוך 1,159735 מתוך 1,02759 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 42.5% | 25.3% | 959597 | 51 מתוך 1,01251 מתוך 1,0033 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 99,300 | 104,300 | 261826 | 853 מתוך 1,160842 מתוך 1,02764 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.0% | 69.8% | 858 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.