מצפה שלם
סמל למ״ס 3610 · יהודי · קיבוץ · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מגילות ים המלח · אוכלוסייה 260 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 83.1% (ארצי 37.8%), עלייה של 27.3 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מצפה שלם | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 40.3% | 16.1% | 8988100 | 127 מתוך 1,192123 מתוך 1,0381 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 21.8% | 6.4% | 797699 | 249 מתוך 1,192245 מתוך 1,0382 מתוך 127 |
| ביחד | 16.9% | 9.3% | 797693 | 245 מתוך 1,192245 מתוך 1,03810 מתוך 127 |
| הליכוד | 7.3% | 20.5% | 373026 | 743 מתוך 1,192720 מתוך 1,03894 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 4.0% | 5.9% | 555177 | 529 מתוך 1,192499 מתוך 1,03829 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 2.7% | 554960 | 512 מתוך 1,192511 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 2.4% | 5.7% | 41336 | 687 מתוך 1,192679 מתוך 1,038120 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.4% | 5.1% | 38301 | 719 מתוך 1,192711 מתוך 1,038126 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 1.7% | 494124 | 582 מתוך 1,192576 מתוך 1,03896 מתוך 127 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 13.7% | 44.0% | 34261 | 785 מתוך 1,192769 מתוך 1,038126 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 83.1% | 37.8% | 8077100 | 241 מתוך 1,192239 מתוך 1,0381 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.2% | 2.8% | 544860 | 521 מתוך 1,192519 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 72.9% | 78.0% | 212011 | 941 מתוך 1,192829 מתוך 1,038113 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 124 | 5,690,682 | 226 | 1,173 מתוך 1,1921,019 מתוך 1,038120 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 6.9% | 61.1% | 0.0% | 30.6% | 58.9% | 72 | העבודה-מימד 36.1% |
| 2009 | 13.3%▲6.4 | 74.4%▲13.3 | 1.1%▲1.1 | 5.6%▼25.0 | 71.7% | 90 | קדימה 40.0% |
| 2013 | 10.6%▼2.8 | 80.8%▲6.3 | 1.9%▲0.8 | 1.0%▼4.6 | 72.4% | 104 | העבודה 31.7% |
| 2015 | 14.5%▲4.0 | 74.5%▼6.2 | 0.0%▼1.9 | 10.9%▲9.9 | 72.8% | 110 | המחנה הציוני 55.5% |
| אפר׳ 2019 | 12.8%▼1.7 | 78.4%▲3.9 | 0.0%±0.0 | 8.0%▼2.9 | 72.3% | 125 | כחול לבן 52.0% |
| ספט׳ 2019 | 30.5%▲17.7 | 62.1%▼16.3 | 0.6%▲0.6 | 5.7%▼2.3 | 75.7% | 177 | כחול לבן 37.9% |
| 2020 | 44.1%▲13.6 | 55.9%▼6.2 | 0.0%▼0.6 | – | 74.5% | 186 | כחול לבן 38.2% |
| 2021 | 39.3%▼4.8 | 57.6%▲1.7 | 0.0%±0.0 | – | 72.3% | 191 | העבודה 24.1% |
| 2022 | 38.9%▼0.3 | 55.8%▼1.8 | 0.5%▲0.5 | 0.0% | 72.1% | 190 | יש עתיד 17.9% |
| 2026 | 13.7%▼25.2 | 83.1%▲27.3 | 0.0%▼0.5 | 3.2%▲3.2 | 72.9% | 124 | ישר! 40.3% |
מפקד 2022
| מצפה שלם | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 260 | 9,601,720 | 337 | 1,128 מתוך 1,162995 מתוך 1,027114 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 2,644 | – | 525815 | 560 מתוך 1,162431 מתוך 1,027105 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 625897 | 354 מתוך 1,162348 מתוך 1,0273 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 3.3% | 12.4% | 9837 | 1,040 מתוך 1,151929 מתוך 1,01671 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 26.6% | 25.8% | 362825 | 739 מתוך 1,159735 מתוך 1,02793 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 28.2% | 25.3% | 808058 | 205 מתוך 1,012201 מתוך 1,00351 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 110,500 | 104,300 | 403245 | 697 מתוך 1,160691 מתוך 1,02767 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 117.4% | 69.8% | 4 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אבנת 12.8 ק״מ · עין גדי 12.8 ק״מ · מעלה עמוס 17.0 ק״מ · נוקדים 17.1 ק״מ · תקוע 18.6 ק״מ