מעלה עמוס
סמל למ״ס 3653 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית גוש עציון · אוכלוסייה 960 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 96.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.6 נקודות מאז 2022; יהדות התורה הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעלה עמוס | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| יהדות התורה | 51.0% | 5.5% | 999998 | 10 מתוך 1,19210 מתוך 1,0384 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 29.5% | 5.1% | 898737 | 135 מתוך 1,192134 מתוך 1,03881 מתוך 127 |
| ש״ס | 7.8% | 5.3% | 939291 | 86 מתוך 1,19285 מתוך 1,03812 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 4.9% | 5.7% | 585215 | 490 מתוך 1,192484 מתוך 1,038106 מתוך 127 |
| הליכוד | 1.6% | 20.5% | 1233 | 1,042 מתוך 1,1921,009 מתוך 1,038123 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 1.1% | 0.2% | 959469 | 58 מתוך 1,19257 מתוך 1,03838 מתוך 127 |
| ביחד | 0.7% | 9.3% | 14415 | 1,018 מתוך 1,192988 מתוך 1,038103 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.5% | 1.7% | 1985 | 944 מתוך 1,192928 מתוך 1,038121 מתוך 127 |
| ישר! | 0.4% | 16.1% | 9421 | 1,066 מתוך 1,192992 מתוך 1,03897 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 2.7% | 1229 | 1,038 מתוך 1,1921,007 מתוך 1,038114 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.0% | 6.4% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 2.2% | 0.8% | 989894 | 23 מתוך 1,19216 מתוך 1,0389 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 96.5% | 44.0% | 959572 | 56 מתוך 1,19255 מתוך 1,03834 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 1.1% | 37.8% | 6316 | 1,117 מתוך 1,1921,005 מתוך 1,038106 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.2% | 2.8% | 1129 | 1,043 מתוך 1,1921,008 מתוך 1,038114 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 81.4% | 78.0% | 777880 | 263 מתוך 1,192210 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 549 | 5,690,682 | 535844 | 564 מתוך 1,192431 מתוך 1,03871 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 99.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 63.2% | 103 | יהדות התורה 68.0% |
| 2009 | 100.0%▲1.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 63.5% | 107 | יהדות התורה 59.8% |
| 2013 | 96.1%▼3.9 | 0.6%▲0.6 | 0.0%±0.0 | 3.2%▲3.2 | 72.4% | 154 | יהדות התורה 46.8% |
| 2015 | 100.0%▲3.9 | 0.0%▼0.6 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼3.2 | 70.9% | 158 | יהדות התורה 44.9% |
| אפר׳ 2019 | 93.4%▼6.6 | 0.8%▲0.8 | 0.0%±0.0 | 5.4%▲5.4 | 75.9% | 242 | יהדות התורה 49.2% |
| ספט׳ 2019 | 99.6%▲6.2 | 0.4%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼5.4 | 73.6% | 249 | יהדות התורה 50.2% |
| 2020 | 98.9%▼0.7 | 1.1%▲0.7 | 0.0%±0.0 | – | 76.6% | 279 | יהדות התורה 54.1% |
| 2021 | 98.3%▼0.7 | 1.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | – | 75.1% | 286 | יהדות התורה 53.1% |
| 2022 | 98.1%▼0.1 | 1.5%▲0.5 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 75.6% | 324 | יהדות התורה 48.5% |
| 2026 | 96.5%▼1.6 | 1.1%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 0.2%▲0.2 | 81.4% | 549 | יהדות התורה 51.0% |
מפקד 2022
| מעלה עמוס | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 960 | 9,601,720 | 535839 | 542 מתוך 1,162422 מתוך 1,02776 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 6,884 | – | 899172 | 126 מתוך 1,16296 מתוך 1,02735 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חרדי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 12 | 30 | 112 | 1,154 מתוך 1,1621,019 מתוך 1,027119 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 0.6% | 12.4% | 116 | 1,132 מתוך 1,151998 מתוך 1,016109 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 21.8% | 25.8% | 282014 | 828 מתוך 1,159817 מתוך 1,027105 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 25.1% | 25.3% | 737450 | 270 מתוך 1,012265 מתוך 1,00361 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 74,600 | 104,300 | 639 | 1,093 מתוך 1,1601,001 מתוך 1,027112 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 88.0% | 69.8% | 199 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אספר 3.9 ק״מ · תקוע 5.7 ק״מ · נוקדים 5.9 ק״מ · מגדל עוז 9.1 ק״מ · אפרת 9.8 ק״מ