אספר
סמל למ״ס 3754 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית גוש עציון · אוכלוסייה 1,200 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 94.9% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.3 נקודות מאז 2022; יהדות התורה הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אספר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| יהדות התורה | 43.6% | 5.5% | 999997 | 12 מתוך 1,19212 מתוך 1,0385 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 30.3% | 5.1% | 898737 | 132 מתוך 1,192131 מתוך 1,03880 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 8.8% | 5.7% | 737045 | 313 מתוך 1,192311 מתוך 1,03869 מתוך 127 |
| ש״ס | 8.4% | 5.3% | 939393 | 79 מתוך 1,19278 מתוך 1,03810 מתוך 127 |
| הליכוד | 2.2% | 20.5% | 1556 | 1,015 מתוך 1,192984 מתוך 1,038120 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 1.7% | 423417 | 656 מתוך 1,192650 מתוך 1,038104 מתוך 127 |
| ביחד | 0.6% | 9.3% | 13413 | 1,027 מתוך 1,192995 מתוך 1,038109 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 2.7% | 14414 | 1,021 מתוך 1,192994 מתוך 1,038106 מתוך 127 |
| ישר! | 0.2% | 16.1% | 5210 | 1,105 מתוך 1,1921,013 מתוך 1,038109 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 0.2% | 5.9% | 12521 | 1,033 מתוך 1,192972 מתוך 1,03893 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817933 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03876 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.0% | 6.4% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 3.7% | 0.8% | 999997 | 12 מתוך 1,1929 מתוך 1,0385 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 94.9% | 44.0% | 949367 | 78 מתוך 1,19277 מתוך 1,03843 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 1.0% | 37.8% | 5313 | 1,123 מתוך 1,1921,007 מתוך 1,038108 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.4% | 2.8% | 13414 | 1,024 מתוך 1,192994 מתוך 1,038106 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 77.7% | 78.0% | 454638 | 638 מתוך 1,192553 מתוך 1,03877 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 509 | 5,690,682 | 485342 | 622 מתוך 1,192487 מתוך 1,03874 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 97.1% | 1.0% | 0.0% | 1.9% | 68.9% | 103 | יהדות התורה 44.7% |
| 2009 | 100.0%▲2.9 | 0.0%▼1.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼1.9 | 58.3% | 88 | האיחוד הלאומי 33.0% |
| 2013 | 88.4%▼11.6 | 0.6%▲0.6 | 0.0%±0.0 | 7.6%▲7.6 | 76.9% | 172 | יהדות התורה 34.9% |
| 2015 | 99.5%▲11.1 | 0.0%▼0.6 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼7.6 | 75.4% | 185 | יהדות התורה 37.3% |
| אפר׳ 2019 | 92.9%▼6.5 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 7.1%▲7.1 | 76.2% | 255 | יהדות התורה 44.7% |
| ספט׳ 2019 | 99.6%▲6.7 | 0.4%▲0.4 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼7.1 | 74.9% | 274 | יהדות התורה 46.0% |
| 2020 | 100.0%▲0.4 | 0.0%▼0.4 | 0.0%±0.0 | – | 75.0% | 281 | יהדות התורה 52.0% |
| 2021 | 99.3%▼0.7 | 0.7%▲0.7 | 0.0%±0.0 | – | 71.4% | 280 | יהדות התורה 42.5% |
| 2022 | 99.1%▼0.1 | 0.3%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 75.7% | 350 | יהדות התורה 41.1% |
| 2026 | 94.9%▼4.3 | 1.0%▲0.7 | 0.0%±0.0 | 0.4%▲0.4 | 77.7% | 509 | יהדות התורה 43.6% |
מפקד 2022
| אספר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,200 | 9,601,720 | 647148 | 414 מתוך 1,162296 מתוך 1,02763 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 7,475 | – | 929380 | 96 מתוך 1,16276 מתוך 1,02726 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חרדי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 13 | 30 | 114 | 1,145 מתוך 1,1621,011 מתוך 1,027114 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 0.8% | 12.4% | 228 | 1,128 מתוך 1,151994 מתוך 1,016107 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 21.9% | 25.8% | 292116 | 826 מתוך 1,159815 מתוך 1,027103 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 35.0% | 25.3% | 898970 | 113 מתוך 1,012112 מתוך 1,00337 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 68,300 | 104,300 | 326 | 1,124 מתוך 1,1601,011 מתוך 1,027116 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 74.3% | 69.8% | 750 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מעלה עמוס 3.9 ק״מ · מגדל עוז 7.4 ק״מ · תקוע 8.2 ק״מ · קריית ארבע 8.6 ק״מ · כרמי צור 8.6 ק״מ