אפרת
סמל למ״ס 3650 · יהודי · יישוב עירוני · אזור יהודה ושומרון · אוכלוסייה 12,080 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 75.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 10.4 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אפרת | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 41.3% | 5.1% | 919044 | 106 מתוך 1,192105 מתוך 1,03871 מתוך 127 |
| הליכוד | 14.9% | 20.5% | 605554 | 481 מתוך 1,192471 מתוך 1,03859 מתוך 127 |
| ביחד | 10.1% | 9.3% | 484180 | 613 מתוך 1,192611 מתוך 1,03825 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 9.1% | 1.7% | 959486 | 60 מתוך 1,19259 מתוך 1,03819 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 8.7% | 5.7% | 736944 | 319 מתוך 1,192317 מתוך 1,03871 מתוך 127 |
| ישר! | 5.1% | 16.1% | 251764 | 894 מתוך 1,192860 מתוך 1,03846 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.0% | 2.7% | 716667 | 332 מתוך 1,192332 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 2.3% | 5.9% | 352862 | 766 מתוך 1,192734 מתוך 1,03848 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.2% | 5.3% | 676363 | 387 מתוך 1,192379 מתוך 1,03845 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.7% | 6.4% | 181762 | 962 מתוך 1,192846 מתוך 1,03849 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858341 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03870 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635842 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03864 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.8% | 0.8% | 979892 | 30 מתוך 1,19222 מתוך 1,03811 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 75.8% | 44.0% | 797629 | 255 מתוך 1,192254 מתוך 1,03889 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 18.2% | 37.8% | 302370 | 831 מתוך 1,192796 מתוך 1,03839 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354074 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,03813 מתוך 127 |
| לא התחייבו לגוש | 4.1% | 2.8% | 726868 | 319 מתוך 1,192318 מתוך 1,03840 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 76.1% | 78.0% | 363525 | 767 מתוך 1,192669 מתוך 1,03895 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 6,321 | 5,690,682 | 899396 | 132 מתוך 1,19277 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 92.5% | 3.3% | 0.1% | 3.8% | 79.9% | 3,456 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 64.2% |
| 2009 | 95.9%▲3.3 | 1.7%▼1.6 | 0.1%±0.0 | 1.8%▼2.0 | 77.6% | 3,811 | הליכוד 39.4% |
| 2013 | 91.3%▼4.6 | 4.9%▲3.2 | 0.1%±0.0 | 3.5%▲1.7 | 78.3% | 4,378 | הבית היהודי 59.3% |
| 2015 | 92.5%▲1.2 | 3.9%▼1.0 | 0.0%▼0.1 | 3.2%▼0.2 | 78.1% | 4,569 | הבית היהודי 54.7% |
| אפר׳ 2019 | 84.5%▼8.0 | 5.0%▲1.1 | 0.0%±0.0 | 10.2%▲7.0 | 79.0% | 5,473 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 34.1% |
| ספט׳ 2019 | 92.2%▲7.7 | 6.4%▲1.4 | 0.0%±0.0 | 1.0%▼9.2 | 75.1% | 5,291 | ימינה 59.8% |
| 2020 | 92.3%▲0.1 | 6.8%▲0.4 | 0.1%±0.0 | – | 75.4% | 5,470 | ימינה 52.7% |
| 2021 | 87.1%▼5.2 | 11.4%▲4.7 | 0.0%▼0.1 | – | 74.4% | 5,644 | ימינה 43.0% |
| 2022 | 86.2%▼0.9 | 12.0%▲0.5 | 0.1%▲0.1 | 0.0% | 73.0% | 5,783 | הציונות הדתית 48.1% |
| 2026 | 75.8%▼10.4 | 18.2%▲6.2 | 0.1%±0.0 | 4.1%▲4.1 | 76.1% | 6,321 | הציונות הדתית וזהות 41.3% |
מפקד 2022
| אפרת | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 12,080 | 9,601,720 | 899396 | 125 מתוך 1,16276 מתוך 1,0276 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 7,846 | – | 939384 | 88 מתוך 1,16268 מתוך 1,02721 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 22 | 30 | 141361 | 988 מתוך 1,162877 מתוך 1,02744 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 8.9% | 12.4% | 383280 | 711 מתוך 1,151689 מתוך 1,01623 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 52.1% | 25.8% | 969595 | 50 מתוך 1,15949 מתוך 1,0277 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 49.9% | 25.3% | 979792 | 27 מתוך 1,01227 מתוך 1,00310 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 133,200 | 104,300 | 666280 | 396 מתוך 1,160393 מתוך 1,02724 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.4% | 69.8% | 156 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.