אלון שבות
סמל למ״ס 3604 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית גוש עציון · אוכלוסייה 3,290 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 75.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 12.2 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אלון שבות | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 47.6% | 5.1% | 939254 | 85 מתוך 1,19284 מתוך 1,03858 מתוך 127 |
| הליכוד | 11.1% | 20.5% | 504440 | 593 מתוך 1,192576 מתוך 1,03876 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 10.1% | 1.7% | 979694 | 39 מתוך 1,19238 מתוך 1,0388 מתוך 127 |
| ביחד | 8.7% | 9.3% | 443675 | 662 מתוך 1,192660 מתוך 1,03831 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 5.8% | 5.7% | 625720 | 446 מתוך 1,192442 מתוך 1,038101 מתוך 127 |
| ישר! | 4.6% | 16.1% | 241660 | 907 מתוך 1,192872 מתוך 1,03851 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.5% | 2.7% | 787573 | 248 מתוך 1,192248 מתוך 1,03835 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 2.6% | 5.9% | 383167 | 733 מתוך 1,192702 מתוך 1,03843 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.9% | 6.4% | 212066 | 925 מתוך 1,192817 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| ש״ס | 0.6% | 5.3% | 575139 | 487 מתוך 1,192475 מתוך 1,03873 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.5% | 0.2% | 908952 | 105 מתוך 1,192103 מתוך 1,03856 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.1% | 5.5% | 585335 | 447 מתוך 1,192437 מתוך 1,03875 מתוך 127 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 959797 | 34 מתוך 1,19222 מתוך 1,0383 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 2.8% | 0.8% | 989994 | 17 מתוך 1,19212 מתוך 1,0387 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 75.8% | 44.0% | 797629 | 255 מתוך 1,192254 מתוך 1,03889 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 16.8% | 37.8% | 292267 | 849 מתוך 1,192810 מתוך 1,03842 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.6% | 2.8% | 797673 | 232 מתוך 1,192231 מתוך 1,03832 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 78.7% | 78.0% | 535453 | 545 מתוך 1,192467 מתוך 1,03859 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 1,907 | 5,690,682 | 828880 | 217 מתוך 1,192125 מתוך 1,03826 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 93.6% | 2.1% | 0.1% | 3.6% | 85.0% | 1,504 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 72.9% |
| 2009 | 97.3%▲3.8 | 1.0%▼1.2 | 0.1%±0.0 | 1.1%▼2.5 | 82.7% | 1,445 | הבית היהודי 40.7% |
| 2013 | 93.3%▼4.0 | 3.6%▲2.7 | 0.0%▼0.1 | 2.8%▲1.7 | 82.7% | 1,547 | הבית היהודי 69.7% |
| 2015 | 95.5%▲2.2 | 2.5%▼1.1 | 0.1%▲0.1 | 1.6%▼1.2 | 82.8% | 1,659 | הבית היהודי 64.4% |
| אפר׳ 2019 | 87.7%▼7.9 | 5.1%▲2.6 | 0.1%±0.0 | 7.1%▲5.5 | 80.2% | 1,735 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 37.3% |
| ספט׳ 2019 | 93.2%▲5.6 | 5.5%▲0.4 | 0.2%▲0.1 | 0.7%▼6.4 | 75.4% | 1,641 | ימינה 70.7% |
| 2020 | 93.4%▲0.2 | 6.2%▲0.7 | 0.1%▼0.1 | – | 75.7% | 1,641 | ימינה 65.0% |
| 2021 | 88.3%▼5.2 | 10.3%▲4.2 | 0.1%±0.0 | – | 74.7% | 1,662 | ימינה 39.9% |
| 2022 | 88.0%▼0.2 | 10.8%▲0.5 | 0.0%▼0.1 | 0.0% | 73.8% | 1,682 | הציונות הדתית 47.7% |
| 2026 | 75.8%▼12.2 | 16.8%▲6.0 | 0.0%±0.0 | 4.6%▲4.6 | 78.7% | 1,907 | הציונות הדתית וזהות 47.6% |
מפקד 2022
| אלון שבות | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 3,290 | 9,601,720 | 818880 | 217 מתוך 1,162124 מתוך 1,02726 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 8,433 | – | 949588 | 70 מתוך 1,16256 מתוך 1,02716 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 24 | 30 | 171668 | 942 מתוך 1,162851 מתוך 1,02737 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 11.3% | 12.4% | 555090 | 511 מתוך 1,151499 מתוך 1,01613 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 49.7% | 25.8% | 939292 | 81 מתוך 1,15980 מתוך 1,02711 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 40.8% | 25.3% | 949481 | 59 מתוך 1,01259 מתוך 1,00324 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 104,200 | 104,300 | 312337 | 805 מתוך 1,160796 מתוך 1,02778 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 84.7% | 69.8% | 316 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- כפר עציון 1.2 ק״מ · ראש צורים 1.5 ק״מ · אלעזר 1.6 ק״מ · מגדל עוז 2.3 ק״מ · בת עין 2.4 ק״מ