מוצא עילית
סמל למ״ס 208 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 1,620 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 74.7% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.8 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מוצא עילית | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 33.7% | 16.1% | 696587 | 366 מתוך 1,192358 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 24.2% | 6.4% | 838179 | 200 מתוך 1,192197 מתוך 1,03814 מתוך 63 |
| הליכוד | 14.2% | 20.5% | 585339 | 498 מתוך 1,192488 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| ביחד | 11.9% | 9.3% | 554876 | 536 מתוך 1,192534 מתוך 1,03816 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 706889 | 346 מתוך 1,192317 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 2.7% | 635758 | 418 מתוך 1,192418 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 2.4% | 5.7% | 413324 | 687 מתוך 1,192679 מתוך 1,03847 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.2% | 5.1% | 352621 | 760 מתוך 1,192752 מתוך 1,03850 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.7% | 1.7% | 514547 | 545 מתוך 1,192540 מתוך 1,03833 מתוך 63 |
| ש״ס | 0.4% | 5.3% | 494423 | 558 מתוך 1,192544 מתוך 1,03848 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.4% | 8.8% | 718263 | 293 מתוך 1,192141 מתוך 1,03823 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.4% | 5.9% | 718273 | 288 מתוך 1,192140 מתוך 1,03816 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.1% | 0.8% | 303435 | 768 מתוך 1,192621 מתוך 1,03840 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 20.8% | 44.0% | 433623 | 674 מתוך 1,192662 מתוך 1,03849 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 74.7% | 37.8% | 686484 | 379 מתוך 1,192371 מתוך 1,03811 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.8% | 14.7% | 738461 | 284 מתוך 1,192131 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 3.6% | 2.8% | 635756 | 425 מתוך 1,192424 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 74.8% | 78.0% | 292921 | 837 מתוך 1,192732 מתוך 1,03850 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 968 | 5,690,682 | 758289 | 302 מתוך 1,192185 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 13.5% | 72.6% | 0.7% | 11.9% | 68.8% | 453 | העבודה-מימד 32.7% |
| 2009 | 20.0%▲6.6 | 70.4%▼2.2 | 2.9%▲2.3 | 4.9%▼7.0 | 65.8% | 409 | קדימה 32.5% |
| 2013 | 15.7%▼4.4 | 76.2%▲5.7 | 2.3%▼0.6 | 2.9%▼2.0 | 68.9% | 478 | העבודה 25.1% |
| 2015 | 15.9%▲0.2 | 75.9%▼0.2 | 0.8%▼1.5 | 7.2%▲4.2 | 71.0% | 503 | המחנה הציוני 46.7% |
| אפר׳ 2019 | 20.1%▲4.2 | 74.0%▼2.0 | 0.9%▲0.1 | 4.6%▼2.6 | 73.1% | 657 | כחול לבן 50.1% |
| ספט׳ 2019 | 17.9%▼2.2 | 75.4%▲1.4 | 1.4%▲0.5 | 4.8%▲0.3 | 70.9% | 642 | כחול לבן 47.7% |
| 2020 | 19.8%▲1.9 | 78.5%▲3.1 | 1.5%▲0.1 | – | 73.0% | 661 | כחול לבן 56.0% |
| 2021 | 19.2%▼0.6 | 78.4%▼0.1 | 1.2%▼0.3 | – | 69.1% | 652 | יש עתיד 23.3% |
| 2022 | 23.8%▲4.7 | 73.9%▼4.5 | 1.3%▲0.1 | 0.0% | 69.4% | 847 | יש עתיד 35.3% |
| 2026 | 20.8%▼3.1 | 74.7%▲0.8 | 0.8%▼0.5 | 3.6%▲3.6 | 74.8% | 968 | ישר! 33.7% |
מפקד 2022
| מוצא עילית | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,620 | 9,601,720 | 738189 | 306 מתוך 1,162192 מתוך 1,0278 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 3,778 | – | 707680 | 344 מתוך 1,162246 מתוך 1,02713 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 41 | 30 | 969597 | 32 מתוך 1,16232 מתוך 1,0273 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 25.7% | 12.4% | 989898 | 19 מתוך 1,15119 מתוך 1,0162 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 49.2% | 25.8% | 929193 | 92 מתוך 1,15991 מתוך 1,0275 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 11.5% | 25.3% | 262630 | 749 מתוך 1,012740 מתוך 1,00341 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 168,700 | 104,300 | 918993 | 111 מתוך 1,160111 מתוך 1,0275 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.9% | 69.8% | 829 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מבשרת ציון 0.9 ק״מ · בית זית 1.4 ק״מ · בית נקופה 3.2 ק״מ · עין נקובא 3.4 ק״מ · צובה 3.8 ק״מ