אומן
סמל למ״ס 1108 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז הצפון · מועצה אזורית הגלבוע · אוכלוסייה 760 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 72.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 0.5 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אומן | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 49.1% | 20.5% | 949492 | 67 מתוך 1,19267 מתוך 1,03832 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 15.7% | 5.7% | 919094 | 101 מתוך 1,192100 מתוך 1,03823 מתוך 408 |
| ישר! | 11.0% | 16.1% | 352730 | 780 מתוך 1,192758 מתוך 1,038286 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 6.5% | 5.9% | 868781 | 155 מתוך 1,192127 מתוך 1,03875 מתוך 408 |
| ביחד | 4.9% | 9.3% | 322334 | 800 מתוך 1,192796 מתוך 1,038265 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.3% | 2.7% | 575161 | 488 מתוך 1,192488 מתוך 1,038152 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.1% | 5.1% | 494256 | 591 מתוך 1,192587 מתוך 1,038173 מתוך 408 |
| ש״ס | 2.6% | 5.3% | 777483 | 269 מתוך 1,192264 מתוך 1,03868 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 1.8% | 6.4% | 312822 | 814 מתוך 1,192743 מתוך 1,038316 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 1.7% | 423447 | 656 מתוך 1,192650 מתוך 1,038212 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635874 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03883 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606757 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 72.1% | 44.0% | 767385 | 281 מתוך 1,192280 מתוך 1,03864 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 24.2% | 37.8% | 342730 | 783 מתוך 1,192754 מתוך 1,038286 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.3% | 2.8% | 565060 | 494 מתוך 1,192492 מתוך 1,038156 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 74.7% | 78.0% | 292840 | 846 מתוך 1,192741 מתוך 1,038244 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 491 | 5,690,682 | 465049 | 650 מתוך 1,192515 מתוך 1,038209 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 65.4% | 29.3% | 0.0% | 3.8% | 50.9% | 133 | ישראל ביתנו 29.3% |
| 2009 | 78.9%▲13.5 | 18.4%▼11.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼3.8 | 56.5% | 147 | ישראל ביתנו 40.8% |
| 2013 | 65.8%▼13.2 | 29.5%▲11.1 | 0.0%±0.0 | 3.4%▲3.4 | 54.3% | 146 | הליכוד ביתנו 43.2% |
| 2015 | 72.9%▲7.1 | 16.4%▼13.1 | 0.0%±0.0 | 10.2%▲6.7 | 59.2% | 177 | הליכוד 48.0% |
| אפר׳ 2019 | 69.2%▼3.7 | 22.1%▲5.7 | 0.0%±0.0 | 7.2%▼3.0 | 60.2% | 208 | הליכוד 48.1% |
| ספט׳ 2019 | 64.3%▼5.0 | 17.6%▼4.5 | 0.0%±0.0 | 18.1%▲10.9 | 62.3% | 221 | הליכוד 51.6% |
| 2020 | 66.2%▲2.0 | 33.3%▲15.7 | 0.0%±0.0 | – | 62.9% | 231 | הליכוד 58.4% |
| 2021 | 64.7%▼1.6 | 32.7%▼0.6 | 0.0%±0.0 | – | 64.4% | 266 | הליכוד 48.9% |
| 2022 | 72.6%▲7.9 | 26.5%▼6.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 67.9% | 339 | הליכוד 48.1% |
| 2026 | 72.1%▼0.5 | 24.2%▼2.3 | 0.0%±0.0 | 3.3%▲3.3 | 74.7% | 491 | הליכוד 49.1% |
מפקד 2022
| אומן | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 760 | 9,601,720 | 374142 | 725 מתוך 1,162601 מתוך 1,027235 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,805 | – | 717676 | 343 מתוך 1,162245 מתוך 1,02799 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423638 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027229 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 9.5% | 12.4% | 423639 | 650 מתוך 1,151630 מתוך 1,016244 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 24.8% | 25.8% | 332539 | 779 מתוך 1,159772 מתוך 1,027245 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 8.3% | 25.3% | 141417 | 870 מתוך 1,012861 מתוך 1,003268 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 105,500 | 104,300 | 322443 | 784 מתוך 1,160777 מתוך 1,027234 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 72.3% | 69.8% | 817 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מלאה 0.5 ק״מ · גדיש 0.5 ק״מ · ניר יפה 0.7 ק״מ · דבורה 2.3 ק״מ · חבר 2.7 ק״מ