אורה
סמל למ״ס 780 · יהודי · מושב · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 1,400 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 50.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 7.8 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אורה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 26.8% | 20.5% | 767356 | 287 מתוך 1,192283 מתוך 1,03828 מתוך 63 |
| ישר! | 23.0% | 16.1% | 504368 | 602 מתוך 1,192589 מתוך 1,03821 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 10.3% | 5.7% | 797669 | 255 מתוך 1,192254 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| ביחד | 9.3% | 9.3% | 463860 | 641 מתוך 1,192639 מתוך 1,03826 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 6.4% | 6.4% | 494437 | 602 מתוך 1,192577 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.8% | 5.1% | 716763 | 338 מתוך 1,192335 מתוך 1,03823 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 5.3% | 5.9% | 757492 | 289 מתוך 1,192261 מתוך 1,0386 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.7% | 2.7% | 817873 | 215 מתוך 1,192215 מתוך 1,03818 מתוך 63 |
| ש״ס | 4.6% | 5.3% | 858366 | 179 מתוך 1,192175 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.9% | 1.7% | 777473 | 269 מתוך 1,192266 מתוך 1,03817 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.5% | 5.5% | 817966 | 197 מתוך 1,192191 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556342 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,03831 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485448 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03825 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 50.8% | 44.0% | 645958 | 425 מתוך 1,192421 מתוך 1,03827 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 44.0% | 37.8% | 474150 | 632 מתוך 1,192612 מתוך 1,03832 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.2% | 14.7% | 404631 | 615 מתוך 1,192462 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 4.7% | 2.8% | 817873 | 219 מתוך 1,192218 מתוך 1,03818 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 75.8% | 78.0% | 343427 | 779 מתוך 1,192680 מתוך 1,03845 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 657 | 5,690,682 | 637077 | 442 מתוך 1,192314 מתוך 1,03815 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 44.7% | 43.0% | 0.0% | 10.9% | 66.1% | 358 | קדימה 27.7% |
| 2009 | 56.8%▲12.1 | 38.7%▼4.3 | 0.7%▲0.7 | 1.4%▼9.5 | 73.7% | 442 | הליכוד 28.7% |
| 2013 | 47.8%▼9.0 | 40.6%▲1.9 | 0.4%▼0.3 | 9.9%▲8.6 | 72.2% | 554 | הליכוד ביתנו 26.5% |
| 2015 | 50.3%▲2.5 | 35.8%▼4.8 | 0.0%▼0.4 | 13.9%▲3.9 | 76.8% | 606 | הליכוד 32.5% |
| אפר׳ 2019 | 52.8%▲2.4 | 37.3%▲1.4 | 0.2%▲0.2 | 9.5%▼4.4 | 72.9% | 612 | הליכוד 36.9% |
| ספט׳ 2019 | 46.4%▼6.4 | 34.2%▼3.1 | 0.0%▼0.2 | 18.8%▲9.3 | 74.3% | 629 | הליכוד 29.7% |
| 2020 | 61.7%▲15.3 | 38.3%▲4.1 | 0.0%±0.0 | – | 71.7% | 601 | הליכוד 46.4% |
| 2021 | 53.3%▼8.4 | 44.0%▲5.8 | 0.0%±0.0 | – | 68.7% | 563 | הליכוד 30.0% |
| 2022 | 58.7%▲5.4 | 38.3%▼5.8 | 0.2%▲0.2 | 0.0% | 71.7% | 593 | הליכוד 31.4% |
| 2026 | 50.8%▼7.8 | 44.0%▲5.7 | 0.2%±0.0 | 4.7%▲4.7 | 75.8% | 657 | הליכוד 26.8% |
מפקד 2022
| אורה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,400 | 9,601,720 | 707882 | 342 מתוך 1,162225 מתוך 1,02712 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 2,252 | – | 384325 | 716 מתוך 1,162584 מתוך 1,02747 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292423 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,02744 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 6.5% | 12.4% | 231816 | 881 מתוך 1,151833 מתוך 1,01652 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 31.1% | 25.8% | 453851 | 636 מתוך 1,159633 מתוך 1,02730 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 29.9% | 25.3% | 828281 | 181 מתוך 1,012177 מתוך 1,00312 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,600 | 104,300 | 595451 | 471 מתוך 1,160468 מתוך 1,02731 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 64.4% | 69.8% | 979 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עמינדב 1.1 ק״מ · אבן ספיר 2.0 ק״מ · בית זית 3.2 ק״מ · הר גילה 3.7 ק״מ · מוצא עילית 4.4 ק״מ