הר גילה
סמל למ״ס 3603 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית גוש עציון · אוכלוסייה 1,630 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 65.6% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | הר גילה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 34.2% | 20.5% | 838193 | 199 מתוך 1,192197 מתוך 1,03810 מתוך 127 |
| ישר! | 15.4% | 16.1% | 403381 | 710 מתוך 1,192692 מתוך 1,03824 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 13.1% | 5.7% | 858375 | 173 מתוך 1,192172 מתוך 1,03830 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 11.2% | 5.1% | 838021 | 205 מתוך 1,192204 מתוך 1,038100 מתוך 127 |
| ביחד | 5.4% | 9.3% | 342563 | 778 מתוך 1,192775 מתוך 1,03847 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.2% | 2.7% | 868483 | 164 מתוך 1,192164 מתוך 1,03822 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 4.8% | 5.9% | 666483 | 381 מתוך 1,192352 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 4.0% | 1.7% | 858357 | 177 מתוך 1,192175 מתוך 1,03855 מתוך 127 |
| ש״ס | 3.0% | 5.3% | 797682 | 248 מתוך 1,192243 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 2.7% | 6.4% | 373386 | 741 מתוך 1,192686 מתוך 1,03819 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.6% | 8.8% | 7990100 | 232 מתוך 1,19283 מתוך 1,0381 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817933 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03876 מתוך 127 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485589 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,0388 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364024 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03880 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 65.6% | 44.0% | 736923 | 324 מתוך 1,192322 מתוך 1,03897 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 28.2% | 37.8% | 373077 | 748 מתוך 1,192721 מתוך 1,03830 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708199 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,0382 מתוך 127 |
| לא התחייבו לגוש | 5.2% | 2.8% | 868482 | 167 מתוך 1,192166 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 78.2% | 78.0% | 495045 | 598 מתוך 1,192515 מתוך 1,03868 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 896 | 5,690,682 | 738160 | 317 מתוך 1,192198 מתוך 1,03851 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 30.4% | 50.2% | 0.0% | 18.5% | 83.0% | 227 | קדימה 30.4% |
| 2009 | 43.5%▲13.1 | 46.3%▼3.9 | 0.4%▲0.4 | 7.1%▼11.4 | 75.0% | 255 | קדימה 28.6% |
| 2013 | 55.1%▲11.6 | 38.1%▼8.2 | 0.6%▲0.2 | 4.8%▼2.2 | 86.8% | 499 | הליכוד ביתנו 31.9% |
| 2015 | 62.4%▲7.3 | 23.7%▼14.3 | 0.3%▼0.3 | 13.0%▲8.2 | 80.3% | 691 | הליכוד 41.0% |
| אפר׳ 2019 | 61.0%▼1.3 | 28.1%▲4.4 | 0.1%▼0.2 | 9.7%▼3.4 | 78.7% | 765 | הליכוד 42.4% |
| ספט׳ 2019 | 61.2%▲0.2 | 31.2%▲3.1 | 0.3%▲0.1 | 6.5%▼3.1 | 78.0% | 781 | הליכוד 40.3% |
| 2020 | 64.0%▲2.7 | 35.5%▲4.3 | 0.3%±0.0 | – | 77.3% | 774 | הליכוד 49.6% |
| 2021 | 60.8%▼3.2 | 37.5%▲2.0 | 0.3%±0.0 | – | 72.8% | 739 | הליכוד 41.0% |
| 2022 | 66.8%▲6.1 | 30.6%▼6.9 | 0.1%▼0.1 | 0.0% | 73.6% | 778 | הליכוד 39.8% |
| 2026 | 65.6%▼1.2 | 28.2%▼2.4 | 0.7%▲0.5 | 5.2%▲5.2 | 78.2% | 896 | הליכוד 34.2% |
מפקד 2022
| הר גילה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,630 | 9,601,720 | 748158 | 303 מתוך 1,162189 מתוך 1,02752 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 5,610 | – | 848758 | 190 מתוך 1,162138 מתוך 1,02752 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292480 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,02719 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 7.3% | 12.4% | 272172 | 834 מתוך 1,151803 מתוך 1,01632 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 33.4% | 25.8% | 514443 | 574 מתוך 1,159571 מתוך 1,02770 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 19.6% | 25.3% | 585838 | 420 מתוך 1,012413 מתוך 1,00375 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 128,900 | 104,300 | 625775 | 441 מתוך 1,160438 מתוך 1,02731 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 76.8% | 69.8% | 649 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אורה 3.7 ק״מ · עמינדב 4.0 ק״מ · רמת רחל 5.1 ק״מ · אבן ספיר 5.4 ק״מ · נווה דניאל 5.6 ק״מ