צפת
סמל למ״ס 8000 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הצפון · אוכלוסייה 37,800 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 85.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 2.4 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | צפת | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 28.5% | 20.5% | 777479 | 271 מתוך 1,192267 מתוך 1,03885 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 17.2% | 5.7% | 949396 | 75 מתוך 1,19274 מתוך 1,03818 מתוך 408 |
| ש״ס | 15.9% | 5.3% | 989799 | 29 מתוך 1,19229 מתוך 1,0387 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 14.2% | 5.5% | 989899 | 26 מתוך 1,19225 מתוך 1,0384 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 8.0% | 5.1% | 797689 | 244 מתוך 1,192243 מתוך 1,03843 מתוך 408 |
| ישר! | 4.0% | 16.1% | 221418 | 923 מתוך 1,192887 מתוך 1,038333 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.9% | 5.9% | 534949 | 538 מתוך 1,192508 מתוך 1,038204 מתוך 408 |
| ביחד | 2.0% | 9.3% | 211122 | 933 מתוך 1,192914 מתוך 1,038318 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 1.2% | 8.8% | 869778 | 167 מתוך 1,19224 מתוך 1,03890 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.1% | 1.7% | 332438 | 767 מתוך 1,192757 מתוך 1,038241 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.1% | 2.7% | 211123 | 931 מתוך 1,192914 מתוך 1,038309 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.9% | 5.9% | 849577 | 184 מתוך 1,19240 מתוך 1,03891 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 0.8% | 6.4% | 191911 | 941 מתוך 1,192828 מתוך 1,038360 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767487 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03840 מתוך 408 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.2% | 0.8% | 949596 | 64 מתוך 1,19247 מתוך 1,03815 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 85.0% | 44.0% | 858392 | 174 מתוך 1,192173 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 10.6% | 37.8% | 231619 | 917 מתוך 1,192873 מתוך 1,038330 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 2.1% | 14.7% | 859778 | 178 מתוך 1,19230 מתוך 1,03892 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.1% | 2.8% | 201122 | 937 מתוך 1,192916 מתוך 1,038313 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 64.2% | 78.0% | 547 | 1,134 מתוך 1,192998 מתוך 1,038380 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 16,021 | 5,690,682 | 949597 | 71 מתוך 1,19254 מתוך 1,03813 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 70.7% | 23.2% | 0.5% | 4.3% | 56.8% | 10,557 | ש״ס 23.4% |
| 2009 | 82.7%▲11.9 | 13.9%▼9.3 | 1.0%▲0.5 | 0.5%▼3.9 | 55.4% | 10,784 | הליכוד 23.0% |
| 2013 | 82.2%▼0.4 | 11.6%▼2.3 | 0.5%▼0.5 | 4.4%▲3.9 | 60.9% | 12,629 | הליכוד ביתנו 28.1% |
| 2015 | 84.5%▲2.2 | 8.1%▼3.5 | 1.2%▲0.7 | 5.8%▲1.5 | 65.0% | 14,091 | הליכוד 28.5% |
| אפר׳ 2019 | 87.1%▲2.6 | 7.6%▼0.5 | 0.7%▼0.5 | 4.3%▼1.5 | 61.1% | 14,034 | הליכוד 34.5% |
| ספט׳ 2019 | 83.6%▼3.5 | 8.2%▲0.6 | 1.1%▲0.4 | 6.7%▲2.4 | 61.2% | 14,140 | הליכוד 34.9% |
| 2020 | 85.3%▲1.7 | 12.7%▲4.5 | 1.7%▲0.6 | – | 62.6% | 14,622 | הליכוד 39.6% |
| 2021 | 83.8%▼1.4 | 13.9%▲1.3 | 0.8%▼0.9 | – | 56.0% | 13,231 | הליכוד 31.3% |
| 2022 | 87.5%▲3.6 | 10.6%▼3.3 | 1.1%▲0.4 | 0.0% | 60.3% | 14,469 | הליכוד 27.9% |
| 2026 | 85.0%▼2.4 | 10.6%▼0.1 | 2.1%▲1.0 | 1.1%▲1.1 | 64.2% | 16,021 | הליכוד 28.5% |
מפקד 2022
| צפת | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 37,800 | 9,601,720 | 969698 | 52 מתוך 1,16240 מתוך 1,0279 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 7,426 | – | 919297 | 102 מתוך 1,16279 מתוך 1,02715 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חרדי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 22 | 30 | 14136 | 988 מתוך 1,162877 מתוך 1,027379 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 9.8% | 12.4% | 453942 | 625 מתוך 1,151608 מתוך 1,016235 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 15.8% | 25.8% | 16923 | 972 מתוך 1,159933 מתוך 1,027311 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 38.6% | 25.3% | 939395 | 75 מתוך 1,01275 מתוך 1,00316 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 74,500 | 104,300 | 528 | 1,096 מתוך 1,1601,002 מתוך 1,027376 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 70.8% | 69.8% | 869 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (10)
- בנה ביתך · גבעת שושנה · גני הדר · דרום · מרום כנרת · נווה אורנים · עכברה · קרית הציירים · קרית מאור חיים · רמת מנחם בגין
- אזורים סטטיסטיים (10)
- היישובים הקרובים
- בירייה 1.6 ק״מ · ראש פינה 3.5 ק״מ · עמוקה 4.2 ק״מ · חצור הגלילית 4.2 ק״מ · אליפלט 4.3 ק״מ