ספיר
סמל למ״ס 1176 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז הדרום · מועצה אזורית הערבה התיכונה · אוכלוסייה 500 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 47.9% (ארצי 37.8%), ירידה של 7.0 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ספיר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 23.6% | 16.1% | 504456 | 593 מתוך 1,192580 מתוך 1,038115 מתוך 261 |
| הליכוד | 20.5% | 20.5% | 696560 | 373 מתוך 1,192366 מתוך 1,038105 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 16.0% | 5.1% | 858390 | 176 מתוך 1,192175 מתוך 1,03827 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 10.3% | 6.4% | 575265 | 510 מתוך 1,192494 מתוך 1,03892 מתוך 261 |
| ביחד | 8.0% | 9.3% | 423349 | 690 מתוך 1,192688 מתוך 1,038132 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 6.1% | 5.7% | 635854 | 432 מתוך 1,192428 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 6.1% | 5.9% | 838385 | 188 מתוך 1,192160 מתוך 1,03840 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.3% | 2.7% | 868485 | 153 מתוך 1,192153 מתוך 1,03840 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.9% | 1.7% | 575256 | 473 מתוך 1,192469 מתוך 1,038110 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.4% | 5.3% | 494448 | 558 מתוך 1,192544 מתוך 1,038128 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.4% | 5.9% | 718267 | 288 מתוך 1,192140 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.5% | 0.8% | 969797 | 40 מתוך 1,19229 מתוך 1,0386 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 44.9% | 44.0% | 625757 | 458 מתוך 1,192451 מתוך 1,038113 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 47.9% | 37.8% | 484356 | 615 מתוך 1,192596 מתוך 1,038116 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576560 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,03896 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 5.3% | 2.8% | 868485 | 157 מתוך 1,192156 מתוך 1,03840 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 68.7% | 78.0% | 9813 | 1,078 מתוך 1,192951 מתוך 1,038226 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 263 | 5,690,682 | 151620 | 1,011 מתוך 1,192866 מתוך 1,038208 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 34.3% | 48.6% | 0.0% | 15.7% | 56.0% | 140 | העבודה-מימד 24.3% |
| 2009 | 38.8%▲4.5 | 53.5%▲5.0 | 0.6%▲0.6 | 3.5%▼12.2 | 61.2% | 170 | קדימה 30.0% |
| 2013 | 30.2%▼8.6 | 56.8%▲3.3 | 1.2%▲0.6 | 5.9%▲2.4 | 61.0% | 169 | יש עתיד 21.3% |
| 2015 | 38.3%▲8.1 | 48.5%▼8.3 | 0.0%▼1.2 | 13.3%▲7.3 | 69.9% | 196 | המחנה הציוני 33.7% |
| אפר׳ 2019 | 46.4%▲8.1 | 42.7%▼5.8 | 0.0%±0.0 | 9.4%▼3.9 | 63.3% | 192 | כחול לבן 35.4% |
| ספט׳ 2019 | 37.9%▼8.4 | 55.2%▲12.5 | 0.0%±0.0 | 5.9%▼3.5 | 63.9% | 203 | כחול לבן 40.4% |
| 2020 | 46.9%▲9.0 | 51.5%▼3.6 | 0.0%±0.0 | – | 59.3% | 196 | כחול לבן 36.7% |
| 2021 | 35.5%▼11.4 | 55.8%▲4.3 | 0.0%±0.0 | – | 56.7% | 197 | יש עתיד 17.8% |
| 2022 | 38.2%▲2.7 | 54.9%▼0.9 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 57.8% | 204 | יש עתיד 30.9% |
| 2026 | 44.9%▲6.6 | 47.9%▼7.0 | 0.4%▲0.4 | 5.3%▲5.3 | 68.7% | 263 | ישר! 23.6% |
מפקד 2022
| ספיר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 500 | 9,601,720 | 171819 | 955 מתוך 1,162826 מתוך 1,027193 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,374 | – | 444957 | 654 מתוך 1,162524 מתוך 1,027103 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 26 | 30 | 211923 | 874 מתוך 1,162811 מתוך 1,027180 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 5.2% | 12.4% | 161319 | 960 מתוך 1,151880 מתוך 1,016191 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 23.3% | 25.8% | 302238 | 806 מתוך 1,159797 מתוך 1,027147 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 41.3% | 25.3% | 949495 | 57 מתוך 1,01257 מתוך 1,00312 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 102,900 | 104,300 | 292130 | 817 מתוך 1,160808 מתוך 1,027167 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 70.0% | 69.8% | 891 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- צופר 6.1 ק״מ · עין יהב 7.0 ק״מ · צוקים 13.8 ק״מ · חצבה 19.3 ק״מ · עידן 24.0 ק״מ