שדה אילן
סמל למ״ס 721 · יהודי · מושב דתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית הגליל התחתון · אוכלוסייה 710 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 68.3% (ארצי 44.0%), ירידה של 8.5 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שדה אילן | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 25.3% | 5.1% | 888696 | 143 מתוך 1,192142 מתוך 1,03819 מתוך 408 |
| הליכוד | 19.4% | 20.5% | 676373 | 391 מתוך 1,192384 מתוך 1,038112 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 14.5% | 1.7% | 999998 | 15 מתוך 1,19214 מתוך 1,03811 מתוך 408 |
| ביחד | 12.3% | 9.3% | 564956 | 523 מתוך 1,192522 מתוך 1,038178 מתוך 408 |
| ישר! | 9.1% | 16.1% | 312327 | 817 מתוך 1,192794 מתוך 1,038298 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 8.1% | 2.7% | 989899 | 21 מתוך 1,19221 מתוך 1,0386 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 7.4% | 5.7% | 696478 | 370 מתוך 1,192367 מתוך 1,03889 מתוך 408 |
| ש״ס | 1.0% | 5.3% | 646075 | 411 מתוך 1,192400 מתוך 1,038103 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 1.0% | 6.4% | 232113 | 907 מתוך 1,192806 מתוך 1,038349 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.7% | 5.5% | 868490 | 155 מתוך 1,192151 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 0.7% | 5.9% | 211318 | 933 מתוך 1,192894 מתוך 1,038330 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697567 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03898 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 68.3% | 44.0% | 757183 | 301 מתוך 1,192299 מתוך 1,03871 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 23.1% | 37.8% | 342730 | 790 מתוך 1,192761 מתוך 1,038287 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 8.1% | 2.8% | 989898 | 23 מתוך 1,19222 מתוך 1,0387 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 82.9% | 78.0% | 868891 | 163 מתוך 1,192126 מתוך 1,03836 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 407 | 5,690,682 | 353835 | 779 מתוך 1,192638 מתוך 1,038266 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 76.7% | 15.2% | 0.0% | 8.1% | 78.7% | 223 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 60.1% |
| 2009 | 85.0%▲8.3 | 13.7%▼1.5 | 0.0%±0.0 | 0.4%▼7.6 | 82.7% | 233 | הבית היהודי 37.8% |
| 2013 | 81.9%▼3.1 | 12.8%▼0.9 | 0.0%±0.0 | 4.3%▲3.8 | 82.0% | 281 | הבית היהודי 61.6% |
| 2015 | 81.9%▲0.1 | 9.9%▼2.9 | 0.0%±0.0 | 7.9%▲3.6 | 82.8% | 304 | הבית היהודי 52.3% |
| אפר׳ 2019 | 77.4%▼4.5 | 13.4%▲3.5 | 0.0%±0.0 | 8.9%▲1.0 | 82.6% | 314 | הליכוד 25.8% |
| ספט׳ 2019 | 84.1%▲6.7 | 14.9%▲1.5 | 0.0%±0.0 | 1.0%▼7.9 | 78.1% | 295 | ימינה 50.2% |
| 2020 | 86.3%▲2.3 | 13.7%▼1.2 | 0.0%±0.0 | – | 80.6% | 307 | ימינה 48.2% |
| 2021 | 77.1%▼9.2 | 21.3%▲7.6 | 0.3%▲0.3 | – | 80.6% | 319 | ימינה 35.1% |
| 2022 | 76.8%▼0.4 | 21.8%▲0.4 | 0.0%▼0.3 | 0.0% | 81.1% | 340 | הציונות הדתית 36.2% |
| 2026 | 68.3%▼8.5 | 23.1%▲1.3 | 0.0%±0.0 | 8.1%▲8.1 | 82.9% | 407 | הציונות הדתית וזהות 25.3% |
מפקד 2022
| שדה אילן | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 710 | 9,601,720 | 323535 | 776 מתוך 1,162650 מתוך 1,027254 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,773 | – | 192124 | 940 מתוך 1,162807 מתוך 1,027311 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292422 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,027295 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 14.1% | 12.4% | 716767 | 324 מתוך 1,151319 מתוך 1,016131 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 43.9% | 25.8% | 828084 | 204 מתוך 1,159203 מתוך 1,02766 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.0% | 25.3% | 323236 | 686 מתוך 1,012677 מתוך 1,003208 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 131,000 | 104,300 | 646076 | 413 מתוך 1,160410 מתוך 1,02798 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 83.6% | 69.8% | 358 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אילנייה 1.6 ק״מ · גבעת אבני 3.3 ק״מ · כפר כמא 3.4 ק״מ · בית קשת 4.3 ק״מ · לביא 4.6 ק״מ