שפיר
סמל למ״ס 692 · יהודי · מושב דתי · מחוז הדרום · מועצה אזורית שפיר · אוכלוסייה 1,030 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 64.7% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.5 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שפיר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 38.4% | 20.5% | 868478 | 168 מתוך 1,192167 מתוך 1,03858 מתוך 261 |
| ישר! | 15.1% | 16.1% | 403245 | 717 מתוך 1,192699 מתוך 1,038140 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 11.6% | 5.1% | 838186 | 203 מתוך 1,192202 מתוך 1,03837 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 9.8% | 5.7% | 767365 | 277 מתוך 1,192276 מתוך 1,03890 מתוך 261 |
| ביחד | 9.8% | 9.3% | 474056 | 622 מתוך 1,192620 מתוך 1,038113 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.2% | 2.7% | 747072 | 295 מתוך 1,192295 מתוך 1,03869 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 3.4% | 6.4% | 403650 | 700 מתוך 1,192654 מתוך 1,038129 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 2.8% | 5.9% | 393348 | 714 מתוך 1,192683 מתוך 1,038133 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.6% | 1.7% | 726870 | 313 מתוך 1,192310 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| ש״ס | 2.2% | 5.3% | 757270 | 294 מתוך 1,192288 מתוך 1,03879 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635867 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03872 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 64.7% | 44.0% | 726868 | 330 מתוך 1,192328 מתוך 1,03883 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 31.1% | 37.8% | 393246 | 724 מתוך 1,192699 מתוך 1,038140 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.2% | 2.8% | 737072 | 299 מתוך 1,192298 מתוך 1,03869 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 81.4% | 78.0% | 777872 | 263 מתוך 1,192210 מתוך 1,03870 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 502 | 5,690,682 | 475260 | 635 מתוך 1,192500 מתוך 1,038104 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 66.1% | 26.7% | 0.0% | 7.2% | 73.8% | 236 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 31.4% |
| 2009 | 72.7%▲6.6 | 23.2%▼3.5 | 0.0%±0.0 | 3.8%▼3.4 | 76.4% | 293 | הליכוד 40.3% |
| 2013 | 63.5%▼9.2 | 32.6%▲9.4 | 0.0%±0.0 | 3.3%▼0.4 | 82.2% | 362 | הבית היהודי 27.6% |
| 2015 | 62.2%▼1.3 | 25.9%▼6.7 | 0.0%±0.0 | 11.8%▲8.5 | 85.3% | 397 | הליכוד 33.5% |
| אפר׳ 2019 | 67.6%▲5.4 | 26.7%▲0.8 | 0.2%▲0.2 | 5.5%▼6.4 | 84.6% | 438 | הליכוד 41.8% |
| ספט׳ 2019 | 63.1%▼4.5 | 29.8%▲3.1 | 0.2%±0.0 | 6.7%▲1.2 | 81.8% | 436 | הליכוד 34.9% |
| 2020 | 69.7%▲6.7 | 29.1%▼0.7 | 0.4%▲0.2 | – | 83.9% | 446 | הליכוד 46.2% |
| 2021 | 68.1%▼1.7 | 31.5%▲2.3 | 0.0%▼0.4 | – | 80.9% | 448 | הליכוד 34.4% |
| 2022 | 69.2%▲1.2 | 28.4%▼3.1 | 0.4%▲0.4 | 0.0% | 80.7% | 455 | הליכוד 38.5% |
| 2026 | 64.7%▼4.5 | 31.1%▲2.7 | 0.0%▼0.4 | 4.2%▲4.2 | 81.4% | 502 | הליכוד 38.4% |
מפקד 2022
| שפיר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,030 | 9,601,720 | 566269 | 506 מתוך 1,162386 מתוך 1,02776 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,020 | – | 293335 | 825 מתוך 1,162692 מתוך 1,027157 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 26 | 30 | 211923 | 874 מתוך 1,162811 מתוך 1,027180 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 7.8% | 12.4% | 302332 | 798 מתוך 1,151771 מתוך 1,016157 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 30.9% | 25.8% | 453853 | 641 מתוך 1,159638 מתוך 1,027114 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 20.1% | 25.3% | 606068 | 401 מתוך 1,012395 מתוך 1,00368 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 114,100 | 104,300 | 433745 | 655 מתוך 1,160649 מתוך 1,027133 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 77.3% | 69.8% | 628 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עין צורים 0.9 ק״מ · אביגדור 2.0 ק״מ · מרכז שפירא 2.1 ק״מ · זרחיה 2.4 ק״מ · כפר ורבורג 2.4 ק״מ