שמרת
סמל למ״ס 432 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית מטה אשר · אוכלוסייה 730 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 87.7% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.2 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שמרת | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 33.1% | 6.4% | 939291 | 81 מתוך 1,19280 מתוך 1,03838 מתוך 408 |
| ישר! | 32.1% | 16.1% | 646059 | 421 מתוך 1,192413 מתוך 1,038164 מתוך 408 |
| ביחד | 15.1% | 9.3% | 706571 | 356 מתוך 1,192355 מתוך 1,038117 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 7.4% | 5.9% | 919286 | 108 מתוך 1,19285 מתוך 1,03857 מתוך 408 |
| הליכוד | 4.9% | 20.5% | 271830 | 871 מתוך 1,192845 מתוך 1,038284 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 1.7% | 676270 | 375 מתוך 1,192372 מתוך 1,038115 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 2.1% | 5.7% | 382951 | 730 מתוך 1,192721 מתוך 1,038196 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.5% | 2.7% | 251529 | 882 מתוך 1,192867 מתוך 1,038289 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.8% | 5.1% | 16424 | 990 מתוך 1,192981 מתוך 1,038306 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768766 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,038124 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 10.0% | 44.0% | 251632 | 888 מתוך 1,192865 מתוך 1,038274 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 87.7% | 37.8% | 888787 | 137 מתוך 1,192137 מתוך 1,03852 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.8% | 14.7% | 738464 | 284 מתוך 1,192131 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.5% | 2.8% | 241528 | 888 מתוך 1,192868 מתוך 1,038294 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 76.5% | 78.0% | 373750 | 743 מתוך 1,192648 מתוך 1,038205 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 390 | 5,690,682 | 323631 | 808 מתוך 1,192667 מתוך 1,038280 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4.8% | 88.0% | 0.4% | 6.4% | 70.6% | 250 | מרצ-יחד 44.8% |
| 2009 | 5.5%▲0.7 | 91.0%▲3.0 | 0.4%±0.0 | 0.4%▼6.0 | 71.0% | 255 | התנועה החדשה-מרצ 46.3% |
| 2013 | 7.2%▲1.7 | 88.8%▼2.2 | 0.8%▲0.4 | 0.4%±0.0 | 69.8% | 250 | מרצ 43.6% |
| 2015 | 6.6%▼0.6 | 88.0%▼0.8 | 0.4%▼0.4 | 4.7%▲4.3 | 72.9% | 258 | המחנה הציוני 50.4% |
| אפר׳ 2019 | 12.4%▲5.8 | 84.6%▼3.3 | 0.0%▼0.4 | 2.9%▼1.7 | 73.2% | 306 | כחול לבן 42.2% |
| ספט׳ 2019 | 12.5%±0.0 | 84.3%▼0.3 | 0.3%▲0.3 | 2.6%▼0.4 | 72.8% | 313 | כחול לבן 42.5% |
| 2020 | 15.3%▲2.9 | 83.4%▼0.9 | 0.9%▲0.6 | – | 74.4% | 326 | כחול לבן 52.8% |
| 2021 | 9.0%▼6.3 | 90.7%▲7.2 | 0.0%▼0.9 | – | 71.6% | 321 | מרצ 32.7% |
| 2022 | 11.2%▲2.1 | 87.9%▼2.7 | 0.3%▲0.3 | 0.0% | 72.7% | 340 | יש עתיד 35.3% |
| 2026 | 10.0%▼1.2 | 87.7%▼0.2 | 0.8%▲0.5 | 1.5%▲1.5 | 76.5% | 390 | הדמוקרטים 33.1% |
מפקד 2022
| שמרת | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 730 | 9,601,720 | 343839 | 756 מתוך 1,162631 מתוך 1,027244 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,979 | – | 273132 | 845 מתוך 1,162712 מתוך 1,027278 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767472 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02788 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 20.0% | 12.4% | 939291 | 77 מתוך 1,15176 מתוך 1,01636 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 41.7% | 25.8% | 767381 | 280 מתוך 1,159278 מתוך 1,02777 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.5% | 25.3% | 222224 | 787 מתוך 1,012778 מתוך 1,003244 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 136,600 | 104,300 | 696578 | 365 מתוך 1,160363 מתוך 1,02789 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 74.0% | 69.8% | 755 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- בוסתן הגליל 1.2 ק״מ · לוחמי הגיטאות 1.4 ק״מ · עכו 2.7 ק״מ · רגבה 2.9 ק״מ · נס עמים 3.0 ק״מ