שכניה
סמל למ״ס 1160 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית משגב · אוכלוסייה 730 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 85.4% (ארצי 37.8%), ירידה של 1.1 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שכניה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 31.2% | 16.1% | 625757 | 450 מתוך 1,192442 מתוך 1,038177 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 30.0% | 6.4% | 908988 | 119 מתוך 1,192118 מתוך 1,03851 מתוך 408 |
| ביחד | 18.6% | 9.3% | 888690 | 135 מתוך 1,192135 מתוך 1,03841 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.7% | 5.9% | 797872 | 242 מתוך 1,192214 מתוך 1,038111 מתוך 408 |
| הליכוד | 5.3% | 20.5% | 282032 | 854 מתוך 1,192828 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.0% | 2.7% | 716671 | 332 מתוך 1,192332 מתוך 1,038110 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.7% | 5.1% | 433550 | 654 מתוך 1,192649 מתוך 1,038196 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 1.1% | 5.7% | 271736 | 856 מתוך 1,192845 מתוך 1,038254 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.8% | 1.7% | 251530 | 866 מתוך 1,192854 מתוך 1,038281 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 10.1% | 44.0% | 261733 | 886 מתוך 1,192863 מתוך 1,038273 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 85.4% | 37.8% | 848281 | 190 מתוך 1,192190 מתוך 1,03877 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576546 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,038199 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 4.0% | 2.8% | 706671 | 339 מתוך 1,192338 מתוך 1,038113 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 76.6% | 78.0% | 383850 | 738 מתוך 1,192643 מתוך 1,038204 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 474 | 5,690,682 | 434847 | 671 מתוך 1,192535 מתוך 1,038214 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 12.7% | 72.2% | 0.0% | 13.9% | 74.3% | 259 | העבודה-מימד 35.5% |
| 2009 | 18.2%▲5.5 | 74.1%▲1.9 | 0.9%▲0.9 | 6.2%▼7.7 | 77.7% | 324 | קדימה 37.0% |
| 2013 | 17.5%▼0.7 | 79.7%▲5.7 | 0.0%▼0.9 | 2.0%▼4.1 | 80.1% | 395 | העבודה 31.4% |
| 2015 | 15.2%▼2.3 | 79.4%▼0.3 | 0.0%±0.0 | 5.1%▲3.1 | 74.4% | 389 | המחנה הציוני 48.1% |
| אפר׳ 2019 | 12.5%▼2.7 | 82.3%▲2.9 | 0.8%▲0.8 | 4.4%▼0.8 | 79.0% | 481 | כחול לבן 55.5% |
| ספט׳ 2019 | 8.8%▼3.7 | 85.0%▲2.6 | 0.6%▼0.2 | 5.2%▲0.9 | 78.1% | 479 | כחול לבן 55.3% |
| 2020 | 8.8%±0.0 | 89.3%▲4.3 | 0.9%▲0.2 | – | 75.8% | 467 | כחול לבן 63.4% |
| 2021 | 8.1%▼0.7 | 89.7%▲0.4 | 0.7%▼0.2 | – | 72.1% | 445 | יש עתיד 27.2% |
| 2022 | 9.9%▲1.8 | 86.6%▼3.1 | 0.2%▼0.5 | 0.0% | 72.9% | 454 | יש עתיד 45.2% |
| 2026 | 10.1%▲0.2 | 85.4%▼1.1 | 0.4%▲0.2 | 4.0%▲4.0 | 76.6% | 474 | ישר! 31.2% |
מפקד 2022
| שכניה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 730 | 9,601,720 | 343839 | 756 מתוך 1,162631 מתוך 1,027244 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,936 | – | 596663 | 476 מתוך 1,162353 מתוך 1,027153 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 919089 | 68 מתוך 1,16268 מתוך 1,02729 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 10.4% | 12.4% | 504546 | 569 מתוך 1,151555 מתוך 1,016218 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 57.2% | 25.8% | 989897 | 27 מתוך 1,15926 מתוך 1,02712 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 11.9% | 25.3% | 272729 | 734 מתוך 1,012725 מתוך 1,003226 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 194,700 | 104,300 | 979798 | 35 מתוך 1,16035 מתוך 1,0278 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 96.0% | 69.8% | 41 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- קורנית 0.8 ק״מ · מנוף 1.1 ק״מ · רקפת 1.8 ק״מ · עצמון שגב 1.9 ק״מ · כאוכב אבו אל-היג'א 2.0 ק״מ