קורנית
סמל למ״ס 1179 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית משגב · אוכלוסייה 890 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 86.5% (ארצי 37.8%), ירידה של 1.1 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | קורנית | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 35.0% | 16.1% | 737069 | 320 מתוך 1,192312 מתוך 1,038125 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 29.6% | 6.4% | 908887 | 122 מתוך 1,192121 מתוך 1,03852 מתוך 408 |
| ביחד | 18.4% | 9.3% | 878589 | 149 מתוך 1,192149 מתוך 1,03843 מתוך 408 |
| הליכוד | 5.3% | 20.5% | 282032 | 854 מתוך 1,192828 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.5% | 5.9% | 484343 | 609 מתוך 1,192578 מתוך 1,038230 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.4% | 2.7% | 595363 | 458 מתוך 1,192458 מתוך 1,038146 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 1.7% | 544856 | 509 מתוך 1,192504 מתוך 1,038167 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.2% | 5.1% | 211030 | 933 מתוך 1,192924 מתוך 1,038283 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.7% | 5.7% | 20928 | 939 מתוך 1,192922 מתוך 1,038288 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768767 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,038121 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606757 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 9.0% | 44.0% | 231429 | 921 מתוך 1,192897 מתוך 1,038291 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 86.5% | 37.8% | 868485 | 165 מתוך 1,192165 מתוך 1,03861 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708161 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,038149 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 3.4% | 2.8% | 595362 | 460 מתוך 1,192459 מתוך 1,038147 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 80.0% | 78.0% | 666877 | 397 מתוך 1,192327 מתוך 1,03891 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 565 | 5,690,682 | 556159 | 538 מתוך 1,192405 מתוך 1,038167 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 6.3% | 79.2% | 0.0% | 13.9% | 79.8% | 317 | קדימה 31.2% |
| 2009 | 13.4%▲7.0 | 78.9%▼0.2 | 0.3%▲0.3 | 4.7%▼9.1 | 77.9% | 337 | קדימה 40.1% |
| 2013 | 12.6%▼0.7 | 82.9%▲4.0 | 0.9%▲0.6 | 1.6%▼3.1 | 80.0% | 428 | העבודה 32.2% |
| 2015 | 10.4%▼2.3 | 84.9%▲2.0 | 0.0%▼0.9 | 4.7%▲3.1 | 77.9% | 444 | המחנה הציוני 50.2% |
| אפר׳ 2019 | 9.9%▼0.4 | 86.4%▲1.4 | 0.2%▲0.2 | 3.3%▼1.4 | 81.4% | 513 | כחול לבן 55.9% |
| ספט׳ 2019 | 8.4%▼1.5 | 88.0%▲1.6 | 0.4%▲0.2 | 3.2%▼0.1 | 75.6% | 474 | כחול לבן 54.0% |
| 2020 | 10.1%▲1.7 | 88.2%▲0.2 | 0.4%±0.0 | – | 73.8% | 465 | כחול לבן 58.9% |
| 2021 | 10.8%▲0.7 | 88.6%▲0.4 | 0.2%▼0.2 | – | 76.7% | 491 | יש עתיד 30.5% |
| 2022 | 9.6%▼1.2 | 87.6%▼1.0 | 1.1%▲0.9 | 0.0% | 71.5% | 468 | יש עתיד 44.9% |
| 2026 | 9.0%▼0.6 | 86.5%▼1.1 | 0.7%▼0.4 | 3.4%▲3.4 | 80.0% | 565 | ישר! 35.0% |
מפקד 2022
| קורנית | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 890 | 9,601,720 | 475253 | 608 מתוך 1,162485 מתוך 1,027191 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,769 | – | 566259 | 516 מתוך 1,162390 מתוך 1,027169 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 38 | 30 | 888786 | 104 מתוך 1,162103 מתוך 1,02747 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 9.3% | 12.4% | 403437 | 679 מתוך 1,151659 מתוך 1,016255 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 59.1% | 25.8% | 989898 | 19 מתוך 1,15918 מתוך 1,0278 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.0% | 25.3% | 484851 | 522 מתוך 1,012514 מתוך 1,003156 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 188,000 | 104,300 | 969698 | 45 מתוך 1,16045 מתוך 1,02711 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 84.7% | 69.8% | 315 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שכניה 0.8 ק״מ · כאוכב אבו אל-היג'א 1.5 ק״מ · רקפת 1.7 ק״מ · מנוף 1.8 ק״מ · יודפת 1.9 ק״מ