תירוש
סמל למ״ס 10 · יהודי · מושב דתי · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 490 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 94.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.0 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | תירוש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 51.0% | 20.5% | 959594 | 54 מתוך 1,19254 מתוך 1,0385 מתוך 63 |
| ש״ס | 24.1% | 5.3% | 9999100 | 13 מתוך 1,19213 מתוך 1,0381 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 12.0% | 5.7% | 838176 | 201 מתוך 1,192200 מתוך 1,03816 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.2% | 5.1% | 696456 | 370 מתוך 1,192366 מתוך 1,03826 מתוך 63 |
| ישר! | 3.2% | 16.1% | 21138 | 943 מתוך 1,192903 מתוך 1,03858 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 2.7% | 261716 | 859 מתוך 1,192848 מתוך 1,03852 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362729 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,03844 מתוך 63 |
| ביחד | 0.8% | 9.3% | 1556 | 1,010 מתוך 1,192982 מתוך 1,03857 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 0.4% | 6.4% | 13133 | 1,017 מתוך 1,192887 מתוך 1,03859 מתוך 63 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 0.2% | 888692 | 120 מתוך 1,192118 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 94.0% | 44.0% | 9291100 | 92 מתוך 1,19291 מתוך 1,0381 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 4.4% | 37.8% | 1692 | 999 מתוך 1,192943 מתוך 1,03862 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 1.6% | 2.8% | 261616 | 869 מתוך 1,192851 מתוך 1,03852 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 77.2% | 78.0% | 424245 | 682 מתוך 1,192590 מתוך 1,03835 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 249 | 5,690,682 | 131413 | 1,037 מתוך 1,192890 מתוך 1,03854 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 88.6% | 9.1% | 0.0% | 2.3% | 66.7% | 176 | ש״ס 54.5% |
| 2009 | 96.0%▲7.4 | 3.4%▼5.7 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼2.3 | 64.9% | 176 | ש״ס 48.3% |
| 2013 | 89.3%▼6.7 | 7.6%▲4.2 | 0.0%±0.0 | 2.5%▲2.5 | 66.1% | 197 | ש״ס 51.3% |
| 2015 | 90.7%▲1.4 | 3.3%▼4.4 | 0.0%±0.0 | 6.0%▲3.5 | 71.2% | 215 | הליכוד 42.8% |
| אפר׳ 2019 | 94.9%▲4.2 | 4.3%▲1.0 | 0.0%±0.0 | 0.9%▼5.2 | 71.2% | 235 | הליכוד 52.8% |
| ספט׳ 2019 | 88.2%▼6.7 | 3.3%▼1.0 | 0.0%±0.0 | 8.2%▲7.3 | 73.8% | 245 | ש״ס 42.4% |
| 2020 | 96.8%▲8.7 | 3.2%▼0.1 | 0.0%±0.0 | – | 76.1% | 252 | הליכוד 54.0% |
| 2021 | 94.3%▼2.6 | 4.0%▲0.8 | 0.0%±0.0 | – | 68.4% | 227 | הליכוד 46.7% |
| 2022 | 97.0%▲2.7 | 2.6%▼1.4 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 79.8% | 268 | הליכוד 40.3% |
| 2026 | 94.0%▼3.0 | 4.4%▲1.8 | 0.0%±0.0 | 1.6%▲1.6 | 77.2% | 249 | הליכוד 51.0% |
מפקד 2022
| תירוש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 490 | 9,601,720 | 151718 | 970 מתוך 1,162841 מתוך 1,02751 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 1,249 | – | 342 | 1,123 מתוך 1,162988 מתוך 1,02761 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545062 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02718 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 9.2% | 12.4% | 403433 | 688 מתוך 1,151668 מתוך 1,01640 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 10.9% | 25.8% | 633 | 1,085 מתוך 1,159992 מתוך 1,02760 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 8.3% | 25.3% | 141411 | 870 מתוך 1,012861 מתוך 1,00351 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 90,800 | 104,300 | 171011 | 956 מתוך 1,160926 מתוך 1,02755 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.9% | 69.8% | 831 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גפן 1.3 ק״מ · שדות מיכה 4.6 ק״מ · כפר מנחם 5.5 ק״מ · טל שחר 6.2 ק״מ · עגור 6.4 ק״מ