צור הדסה
סמל למ״ס 1113 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז ירושלים · אוכלוסייה 10,410 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 53.0% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | צור הדסה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 21.4% | 20.5% | 706648 | 357 מתוך 1,192351 מתוך 1,03833 מתוך 63 |
| ישר! | 20.6% | 16.1% | 464053 | 638 מתוך 1,192623 מתוך 1,03830 מתוך 63 |
| ביחד | 14.4% | 9.3% | 666189 | 397 מתוך 1,192396 מתוך 1,0387 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 11.2% | 6.4% | 595453 | 489 מתוך 1,192474 מתוך 1,03830 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 7.0% | 5.1% | 767377 | 281 מתוך 1,192279 מתוך 1,03815 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 6.8% | 5.9% | 888998 | 132 מתוך 1,192106 מתוך 1,0382 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 6.3% | 5.7% | 645947 | 421 מתוך 1,192417 מתוך 1,03834 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.2% | 2.7% | 939287 | 73 מתוך 1,19273 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.8% | 1.7% | 848285 | 185 מתוך 1,192183 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| ש״ס | 1.1% | 5.3% | 666242 | 398 מתוך 1,192389 מתוך 1,03837 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667553 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,03825 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635847 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03833 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556348 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,03825 מתוך 63 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767481 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03810 מתוך 63 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697568 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03816 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 39.8% | 44.0% | 585342 | 496 מתוך 1,192488 מתוך 1,03837 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 53.0% | 37.8% | 524663 | 574 מתוך 1,192556 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.5% | 14.7% | 627150 | 396 מתוך 1,192243 מתוך 1,03831 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 6.2% | 2.8% | 939287 | 75 מתוך 1,19274 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 78.4% | 78.0% | 515163 | 577 מתוך 1,192497 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 5,383 | 5,690,682 | 889295 | 144 מתוך 1,19285 מתוך 1,0384 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 23.6% | 63.4% | 0.5% | 11.6% | 74.7% | 1,640 | קדימה 29.5% |
| 2009 | 40.5%▲16.9 | 52.4%▼11.0 | 1.4%▲0.8 | 4.1%▼7.5 | 74.5% | 1,956 | קדימה 30.7% |
| 2013 | 36.5%▼4.0 | 57.2%▲4.9 | 1.0%▼0.4 | 3.5%▼0.7 | 76.7% | 2,629 | הליכוד ביתנו 25.1% |
| 2015 | 39.8%▲3.2 | 50.7%▼6.5 | 0.4%▼0.6 | 9.0%▲5.5 | 78.6% | 2,963 | המחנה הציוני 27.3% |
| אפר׳ 2019 | 45.7%▲5.9 | 45.9%▼4.8 | 0.4%±0.0 | 7.7%▼1.3 | 78.6% | 4,276 | כחול לבן 32.2% |
| ספט׳ 2019 | 42.7%▼3.0 | 49.2%▲3.2 | 0.5%▲0.1 | 7.4%▼0.3 | 76.0% | 4,360 | כחול לבן 33.6% |
| 2020 | 46.7%▲4.0 | 51.8%▲2.7 | 0.7%▲0.2 | – | 74.8% | 4,515 | הליכוד 35.2% |
| 2021 | 44.6%▼2.1 | 53.5%▲1.7 | 0.3%▼0.4 | – | 74.1% | 4,688 | הליכוד 25.7% |
| 2022 | 44.8%▲0.2 | 52.7%▼0.8 | 0.5%▲0.2 | 0.0% | 74.0% | 4,881 | הליכוד 26.6% |
| 2026 | 39.8%▼5.0 | 53.0%▲0.3 | 0.5%±0.0 | 6.2%▲6.2 | 78.4% | 5,383 | הליכוד 21.4% |
מפקד 2022
| צור הדסה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 10,410 | 9,601,720 | 889295 | 139 מתוך 1,16282 מתוך 1,0274 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 8,602 | – | 949593 | 65 מתוך 1,16251 מתוך 1,0275 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292423 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,02744 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 6.7% | 12.4% | 241918 | 866 מתוך 1,151822 מתוך 1,01651 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 43.8% | 25.8% | 827980 | 210 מתוך 1,159209 מתוך 1,02712 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 23.7% | 25.3% | 707074 | 301 מתוך 1,012295 מתוך 1,00316 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 160,600 | 104,300 | 878584 | 149 מתוך 1,160149 מתוך 1,02711 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.4% | 69.8% | 540 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.