ביתר עילית
סמל למ״ס 3780 · יהודי · יישוב עירוני · אזור יהודה ושומרון · אוכלוסייה 65,660 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 98.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.5 נקודות מאז 2022; יהדות התורה הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ביתר עילית | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| יהדות התורה | 64.3% | 5.5% | 999998 | 7 מתוך 1,1927 מתוך 1,0383 מתוך 127 |
| ש״ס | 21.5% | 5.3% | 989897 | 19 מתוך 1,19219 מתוך 1,0385 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 7.1% | 5.7% | 686332 | 383 מתוך 1,192380 מתוך 1,03886 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.8% | 5.1% | 45382 | 649 מתוך 1,192644 מתוך 1,038125 מתוך 127 |
| הליכוד | 2.0% | 20.5% | 1445 | 1,025 מתוך 1,192993 מתוך 1,038121 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817933 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03876 מתוך 127 |
| ביחד | 0.1% | 9.3% | 714 | 1,073 מתוך 1,1921,018 מתוך 1,038118 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 2.7% | 1025 | 1,048 מתוך 1,1921,014 מתוך 1,038117 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 1.7% | 1342 | 1,029 מתוך 1,192999 מתוך 1,038123 מתוך 127 |
| ישר! | 0.1% | 16.1% | 317 | 1,131 מתוך 1,1921,020 מתוך 1,038115 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.1% | 6.4% | 6725 | 1,101 מתוך 1,192955 מתוך 1,03884 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 0.1% | 5.9% | 9416 | 1,056 מתוך 1,192986 מתוך 1,038101 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 1.5% | 0.8% | 969790 | 40 מתוך 1,19229 מתוך 1,03812 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 98.0% | 44.0% | 989887 | 25 מתוך 1,19224 מתוך 1,03816 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 0.4% | 37.8% | 213 | 1,167 מתוך 1,1921,027 מתוך 1,038121 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.1% | 2.8% | 825 | 1,061 מתוך 1,1921,015 מתוך 1,038117 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 80.6% | 78.0% | 717270 | 341 מתוך 1,192282 מתוך 1,03837 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 28,028 | 5,690,682 | 979799 | 41 מתוך 1,19232 מתוך 1,0382 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 99.5% | 0.3% | 0.0% | 0.1% | 77.7% | 7,779 | יהדות התורה 54.2% |
| 2009 | 99.8%▲0.3 | 0.1%▼0.2 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼0.1 | 75.7% | 9,780 | יהדות התורה 48.9% |
| 2013 | 97.7%▼2.1 | 0.2%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 1.9%▲1.9 | 84.8% | 13,997 | יהדות התורה 60.0% |
| 2015 | 99.3%▲1.6 | 0.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | 0.3%▼1.6 | 84.4% | 15,976 | יהדות התורה 58.5% |
| אפר׳ 2019 | 98.6%▼0.7 | 0.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | 1.1%▲0.8 | 80.8% | 19,816 | יהדות התורה 63.2% |
| ספט׳ 2019 | 99.7%▲1.1 | 0.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼1.1 | 82.7% | 20,841 | יהדות התורה 64.4% |
| 2020 | 99.7%±0.0 | 0.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | – | 82.0% | 21,211 | יהדות התורה 64.1% |
| 2021 | 99.3%▼0.4 | 0.4%▲0.2 | 0.0%±0.0 | – | 77.3% | 21,174 | יהדות התורה 60.2% |
| 2022 | 99.5%▲0.2 | 0.3%▼0.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 81.3% | 23,688 | יהדות התורה 59.4% |
| 2026 | 98.0%▼1.5 | 0.4%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 0.1%▲0.1 | 80.6% | 28,028 | יהדות התורה 64.3% |
מפקד 2022
| ביתר עילית | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 65,660 | 9,601,720 | 989899 | 27 מתוך 1,16220 מתוך 1,0272 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 25,157 | – | 10010099 | 3 מתוך 1,1623 מתוך 1,0272 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חרדי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 15 | 30 | 2211 | 1,122 מתוך 1,162991 מתוך 1,027102 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 1.3% | 12.4% | 3315 | 1,113 מתוך 1,151981 מתוך 1,01699 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 6.8% | 25.8% | 201 | 1,135 מתוך 1,1591,022 מתוך 1,027122 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 38.2% | 25.3% | 929276 | 78 מתוך 1,01278 מתוך 1,00330 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 62,000 | 104,300 | 111 | 1,147 מתוך 1,1601,021 מתוך 1,027122 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 93.8% | 69.8% | 58 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (8)
- אזור תעשיה הערבה · גבעה A · גבעה ב · האתרוג · הגפן · הדס · הדקל · התמר
- אזורים סטטיסטיים (15)
- היישובים הקרובים
- צור הדסה 2.8 ק״מ · מבוא ביתר 3.1 ק״מ · ראש צורים 3.2 ק״מ · נווה דניאל 3.5 ק״מ · בת עין 4.2 ק״מ