יד בנימין
סמל למ״ס 577 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז המרכז · מועצה אזורית נחל שורק · אוכלוסייה 4,190 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 93.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.5 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יד בנימין | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 51.5% | 5.1% | 949398 | 71 מתוך 1,19270 מתוך 1,0386 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 16.6% | 5.7% | 929197 | 87 מתוך 1,19286 מתוך 1,0387 מתוך 233 |
| הליכוד | 11.3% | 20.5% | 514546 | 587 מתוך 1,192571 מתוך 1,038126 מתוך 233 |
| ש״ס | 4.8% | 5.3% | 858487 | 171 מתוך 1,192167 מתוך 1,03831 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 4.5% | 1.7% | 888691 | 141 מתוך 1,192139 מתוך 1,03821 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 3.5% | 5.5% | 969696 | 45 מתוך 1,19243 מתוך 1,03810 מתוך 233 |
| ביחד | 3.0% | 9.3% | 25169 | 889 מתוך 1,192873 מתוך 1,038212 מתוך 233 |
| ישר! | 1.4% | 16.1% | 1687 | 994 מתוך 1,192948 מתוך 1,038217 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 2.7% | 22129 | 920 מתוך 1,192903 מתוך 1,038211 מתוך 233 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.8% | 0.2% | 939299 | 76 מתוך 1,19275 מתוך 1,0383 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 0.5% | 5.9% | 18107 | 963 מתוך 1,192920 מתוך 1,038214 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 0.4% | 6.4% | 13136 | 1,017 מתוך 1,192887 מתוך 1,038218 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606772 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,03851 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 93.0% | 44.0% | 919096 | 104 מתוך 1,192103 מתוך 1,03811 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 5.3% | 37.8% | 17107 | 986 מתוך 1,192935 מתוך 1,038216 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 1.2% | 2.8% | 21128 | 926 מתוך 1,192906 מתוך 1,038213 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 78.8% | 78.0% | 545528 | 534 מתוך 1,192456 מתוך 1,038162 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 2,229 | 5,690,682 | 838981 | 204 מתוך 1,192118 מתוך 1,03844 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 96.7% | 3.3% | 0.0% | 0.0% | 88.3% | 121 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 50.4% |
| 2009 | 99.0%▲2.3 | 0.4%▼2.9 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 88.2% | 979 | האיחוד הלאומי 41.3% |
| 2013 | 96.2%▼2.8 | 1.0%▲0.6 | 0.0%±0.0 | 2.6%▲2.6 | 87.8% | 1,428 | הבית היהודי 56.7% |
| 2015 | 97.6%▲1.4 | 0.9%±0.0 | 0.0%±0.0 | 1.3%▼1.3 | 87.4% | 1,478 | הבית היהודי 41.5% |
| אפר׳ 2019 | 95.4%▼2.2 | 1.1%▲0.2 | 0.0%±0.0 | 3.4%▲2.1 | 82.5% | 1,718 | איחוד מפלגות הימין 51.6% |
| ספט׳ 2019 | 97.9%▲2.5 | 2.0%▲0.9 | 0.0%±0.0 | 0.1%▼3.4 | 81.5% | 1,723 | ימינה 46.6% |
| 2020 | 98.3%▲0.4 | 1.5%▼0.5 | 0.0%±0.0 | – | 80.9% | 1,744 | ימינה 44.7% |
| 2021 | 96.0%▼2.3 | 3.0%▲1.4 | 0.0%±0.0 | – | 78.1% | 1,735 | הציונות הדתית 50.4% |
| 2022 | 96.6%▲0.6 | 3.2%▲0.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.8% | 1,871 | הציונות הדתית 58.4% |
| 2026 | 93.0%▼3.5 | 5.3%▲2.1 | 0.0%±0.0 | 1.2%▲1.2 | 78.8% | 2,229 | הציונות הדתית וזהות 51.5% |
מפקד 2022
| יד בנימין | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 4,190 | 9,601,720 | 838882 | 202 מתוך 1,162119 מתוך 1,02742 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 5,375 | – | 828682 | 207 מתוך 1,162149 מתוך 1,02742 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 19 | 30 | 982 | 1,037 מתוך 1,162918 מתוך 1,027223 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 3.4% | 12.4% | 1090 | 1,037 מתוך 1,151927 מתוך 1,016228 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.4% | 25.8% | 676356 | 375 מתוך 1,159373 מתוך 1,02799 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 58.7% | 25.3% | 9999100 | 10 מתוך 1,01210 מתוך 1,0031 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 119,400 | 104,300 | 514525 | 573 מתוך 1,160569 מתוך 1,027173 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 91.5% | 69.8% | 95 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- בית חלקיה 1.2 ק״מ · חפץ חיים 2.3 ק״מ · רבדים 2.7 ק״מ · גני טל 3.0 ק״מ · קדרון 3.2 ק״מ