יקום
סמל למ״ס 417 · יהודי · קיבוץ · מחוז המרכז · מועצה אזורית חוף השרון · אוכלוסייה 740 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 92.3% (ארצי 37.8%), ירידה של 3.1 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יקום | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 38.1% | 6.4% | 969698 | 43 מתוך 1,19243 מתוך 1,0386 מתוך 233 |
| ישר! | 36.3% | 16.1% | 777565 | 267 מתוך 1,192261 מתוך 1,03880 מתוך 233 |
| ביחד | 13.7% | 9.3% | 625737 | 450 מתוך 1,192449 מתוך 1,038148 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 4.2% | 5.9% | 565348 | 507 מתוך 1,192477 מתוך 1,038115 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 2.7% | 383028 | 712 מתוך 1,192707 מתוך 1,038163 מתוך 233 |
| הליכוד | 1.9% | 20.5% | 1345 | 1,028 מתוך 1,192996 מתוך 1,038221 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 1.5% | 8.8% | 879895 | 159 מתוך 1,19217 מתוך 1,03812 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.3% | 5.1% | 221115 | 919 מתוך 1,192910 מתוך 1,038193 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 1.7% | 1447 | 1,013 מתוך 1,192986 מתוך 1,038213 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606772 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,03851 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 3.5% | 44.0% | 1214 | 1,053 מתוך 1,1921,024 מתוך 1,038222 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 92.3% | 37.8% | 979797 | 32 מתוך 1,19232 מתוך 1,0388 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 1.5% | 14.7% | 839594 | 200 מתוך 1,19251 מתוך 1,03814 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 2.3% | 2.8% | 383027 | 720 מתוך 1,192711 מתוך 1,038164 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 84.8% | 78.0% | 939594 | 72 מתוך 1,19248 מתוך 1,03814 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 520 | 5,690,682 | 495533 | 605 מתוך 1,192471 מתוך 1,038156 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.2% | 88.1% | 0.0% | 9.4% | 76.9% | 361 | מרצ-יחד 39.3% |
| 2009 | 5.3%▲3.1 | 90.4%▲2.3 | 0.3%▲0.3 | 1.9%▼7.6 | 77.2% | 376 | התנועה החדשה-מרצ 40.4% |
| 2013 | 2.7%▼2.6 | 91.9%▲1.5 | 0.5%▲0.2 | 2.2%▲0.3 | 81.2% | 408 | מרצ 40.7% |
| 2015 | 3.4%▲0.7 | 92.9%▲1.0 | 0.0%▼0.5 | 3.7%▲1.5 | 80.3% | 407 | המחנה הציוני 54.8% |
| אפר׳ 2019 | 3.5%±0.0 | 93.3%▲0.4 | 0.0%±0.0 | 3.2%▼0.4 | 80.5% | 431 | כחול לבן 51.3% |
| ספט׳ 2019 | 2.9%▼0.6 | 93.5%▲0.3 | 0.2%▲0.2 | 2.6%▼0.6 | 77.6% | 418 | כחול לבן 50.2% |
| 2020 | 3.3%▲0.4 | 95.0%▲1.5 | 1.7%▲1.4 | – | 78.3% | 424 | כחול לבן 59.4% |
| 2021 | 3.2%▼0.1 | 95.9%▲0.8 | 0.0%▼1.7 | – | 78.2% | 434 | מרצ 38.5% |
| 2022 | 2.3%▼0.9 | 95.4%▼0.4 | 0.9%▲0.9 | 0.0% | 76.4% | 439 | יש עתיד 39.9% |
| 2026 | 3.5%▲1.2 | 92.3%▼3.1 | 1.5%▲0.6 | 2.3%▲2.3 | 84.8% | 520 | הדמוקרטים 38.1% |
מפקד 2022
| יקום | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 740 | 9,601,720 | 353921 | 745 מתוך 1,162620 מתוך 1,027180 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 2,063 | – | 313539 | 802 מתוך 1,162670 מתוך 1,027141 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767465 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02757 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 14.2% | 12.4% | 726964 | 314 מתוך 1,151309 מתוך 1,01682 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 44.1% | 25.8% | 838179 | 194 מתוך 1,159193 מתוך 1,02748 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 6.2% | 25.3% | 998 | 915 מתוך 1,012906 מתוך 1,003203 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 150,900 | 104,300 | 807858 | 232 מתוך 1,160230 מתוך 1,02795 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 91.3% | 69.8% | 103 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אודים 1.9 ק״מ · תל יצחק 2.5 ק״מ · בית יהושע 2.5 ק״מ · געש 2.7 ק״מ · חרוצים 3.2 ק״מ