געש
סמל למ״ס 842 · יהודי · קיבוץ · מחוז המרכז · מועצה אזורית חוף השרון · אוכלוסייה 910 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 89.1% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.1 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | געש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 35.7% | 6.4% | 959597 | 53 מתוך 1,19253 מתוך 1,0387 מתוך 233 |
| ישר! | 32.3% | 16.1% | 656148 | 413 מתוך 1,192405 מתוך 1,038122 מתוך 233 |
| ביחד | 17.6% | 9.3% | 838067 | 202 מתוך 1,192202 מתוך 1,03877 מתוך 233 |
| הליכוד | 4.7% | 20.5% | 251716 | 884 מתוך 1,192858 מתוך 1,038194 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 3.4% | 5.9% | 464132 | 626 מתוך 1,192595 מתוך 1,038157 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.4% | 5.1% | 383043 | 719 מתוך 1,192711 מתוך 1,038127 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.3% | 2.7% | 231310 | 905 מתוך 1,192889 מתוך 1,038209 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.8% | 1.7% | 251521 | 866 מתוך 1,192854 מתוך 1,038178 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 0.5% | 5.7% | 1768 | 973 מתוך 1,192956 מתוך 1,038207 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768788 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,03820 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647376 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,03840 מתוך 233 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.0% | 989897 | 10 מתוך 1,1929 מתוך 1,0383 מתוך 233 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364043 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03895 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 8.5% | 44.0% | 211215 | 938 מתוך 1,192914 מתוך 1,038199 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 89.1% | 37.8% | 918988 | 109 מתוך 1,192109 מתוך 1,03828 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.8% | 14.7% | 738487 | 284 מתוך 1,192131 מתוך 1,03824 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 1.5% | 2.8% | 241511 | 888 מתוך 1,192868 מתוך 1,038206 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 82.2% | 78.0% | 838574 | 201 מתוך 1,192157 מתוך 1,03861 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 613 | 5,690,682 | 596648 | 486 מתוך 1,192357 מתוך 1,038121 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.1% | 91.5% | 0.8% | 6.6% | 73.5% | 364 | מרצ-יחד 50.5% |
| 2009 | 4.4%▲3.3 | 93.8%▲2.3 | 0.5%▼0.3 | 0.0%▼6.6 | 74.7% | 388 | התנועה החדשה-מרצ 38.7% |
| 2013 | 2.4%▼2.0 | 92.8%▼1.1 | 1.7%▲1.2 | 1.2%▲1.2 | 74.8% | 414 | מרצ 42.8% |
| 2015 | 2.4%±0.0 | 94.0%▲1.3 | 0.0%▼1.7 | 3.3%▲2.1 | 78.6% | 452 | המחנה הציוני 55.5% |
| אפר׳ 2019 | 6.4%▲4.0 | 89.1%▼4.9 | 1.2%▲1.2 | 2.9%▼0.4 | 79.2% | 514 | כחול לבן 47.1% |
| ספט׳ 2019 | 6.4%±0.0 | 91.1%▲2.0 | 0.0%▼1.2 | 2.5%▼0.4 | 78.4% | 516 | כחול לבן 49.0% |
| 2020 | 7.6%▲1.3 | 91.0%▼0.1 | 1.3%▲1.3 | – | 78.0% | 523 | כחול לבן 58.3% |
| 2021 | 7.7%▲0.1 | 91.2%▲0.2 | 0.4%▼1.0 | – | 79.2% | 556 | מרצ 35.8% |
| 2022 | 8.3%▲0.6 | 89.2%▼2.0 | 0.5%▲0.2 | 0.0% | 77.0% | 555 | יש עתיד 39.5% |
| 2026 | 8.5%▲0.2 | 89.1%▼0.1 | 0.8%▲0.3 | 1.5%▲1.5 | 82.2% | 613 | הדמוקרטים 35.7% |
מפקד 2022
| געש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 910 | 9,601,720 | 485432 | 583 מתוך 1,162461 מתוך 1,027151 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 2,126 | – | 353943 | 761 מתוך 1,162629 מתוך 1,027131 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 37 | 30 | 838176 | 141 מתוך 1,162140 מתוך 1,02744 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 14.3% | 12.4% | 737065 | 309 מתוך 1,151304 מתוך 1,01681 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 43.9% | 25.8% | 828078 | 204 מתוך 1,159203 מתוך 1,02751 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.0% | 25.3% | 323231 | 686 מתוך 1,012677 מתוך 1,003150 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 130,700 | 104,300 | 645939 | 418 מתוך 1,160415 מתוך 1,027139 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 87.7% | 69.8% | 208 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שפיים 1.3 ק״מ · ארסוף 1.9 ק״מ · יקום 2.7 ק״מ · רשפון 3.2 ק״מ · חרוצים 3.8 ק״מ