יחיעם
סמל למ״ס 409 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית מטה אשר · אוכלוסייה 810 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 79.7% (ארצי 37.8%), ירידה של 2.7 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יחיעם | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 32.3% | 16.1% | 656160 | 413 מתוך 1,192405 מתוך 1,038161 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 25.6% | 6.4% | 858380 | 179 מתוך 1,192177 מתוך 1,03882 מתוך 408 |
| ביחד | 15.2% | 9.3% | 706672 | 343 מתוך 1,192342 מתוך 1,038111 מתוך 408 |
| הליכוד | 10.6% | 20.5% | 494356 | 610 מתוך 1,192593 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 6.5% | 5.9% | 868781 | 155 מתוך 1,192127 מתוך 1,03875 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.7% | 2.7% | 656067 | 397 מתוך 1,192397 מתוך 1,038132 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 2.4% | 5.7% | 413355 | 687 מתוך 1,192679 מתוך 1,038182 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.2% | 5.1% | 352643 | 760 מתוך 1,192752 מתוך 1,038233 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.0% | 1.7% | 302135 | 796 מתוך 1,192786 מתוך 1,038254 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 16.5% | 44.0% | 383151 | 734 מתוך 1,192720 מתוך 1,038200 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 79.7% | 37.8% | 737067 | 318 מתוך 1,192311 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.2% | 14.7% | 404629 | 615 מתוך 1,192462 מתוך 1,038256 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 3.7% | 2.8% | 645966 | 406 מתוך 1,192405 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 72.1% | 78.0% | 181725 | 975 מתוך 1,192860 מתוך 1,038307 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 492 | 5,690,682 | 465149 | 648 מתוך 1,192513 מתוך 1,038207 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.5% | 89.3% | 0.0% | 7.4% | 64.2% | 242 | מרצ-יחד 47.9% |
| 2009 | 2.7%▲0.2 | 92.6%▲3.4 | 0.8%▲0.8 | 0.4%▼7.0 | 68.6% | 257 | התנועה החדשה-מרצ 39.3% |
| 2013 | 6.5%▲3.7 | 87.1%▼5.5 | 0.4%▼0.4 | 2.5%▲2.1 | 72.3% | 279 | מרצ 40.5% |
| 2015 | 9.8%▲3.4 | 85.5%▼1.6 | 0.3%±0.0 | 4.0%▲1.5 | 69.7% | 325 | המחנה הציוני 54.2% |
| אפר׳ 2019 | 10.6%▲0.7 | 84.7%▼0.9 | 0.6%▲0.3 | 3.1%▼0.9 | 87.5% | 483 | כחול לבן 49.9% |
| ספט׳ 2019 | 14.8%▲4.2 | 82.2%▼2.5 | 0.0%▼0.6 | 3.0%▼0.1 | 66.9% | 365 | כחול לבן 46.3% |
| 2020 | 17.0%▲2.2 | 82.7%▲0.5 | 0.3%▲0.3 | – | 69.4% | 388 | כחול לבן 51.0% |
| 2021 | 16.0%▼1.0 | 81.9%▼0.8 | 0.0%▼0.3 | – | 69.4% | 393 | יש עתיד 23.4% |
| 2022 | 16.1%±0.0 | 82.4%▲0.5 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 65.2% | 398 | יש עתיד 33.2% |
| 2026 | 16.5%▲0.4 | 79.7%▼2.7 | 0.2%▲0.2 | 3.7%▲3.7 | 72.1% | 492 | ישר! 32.3% |
מפקד 2022
| יחיעם | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 810 | 9,601,720 | 414546 | 677 מתוך 1,162554 מתוך 1,027214 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,261 | – | 394341 | 713 מתוך 1,162581 מתוך 1,027243 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 38 | 30 | 888786 | 104 מתוך 1,162103 מתוך 1,02747 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 17.2% | 12.4% | 868482 | 158 מתוך 1,151156 מתוך 1,01673 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 34.1% | 25.8% | 524660 | 554 מתוך 1,159551 מתוך 1,027161 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 35.2% | 25.3% | 898992 | 111 מתוך 1,012110 מתוך 1,00326 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 155,800 | 104,300 | 848290 | 188 מתוך 1,160188 מתוך 1,02743 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.5% | 69.8% | 536 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- געתון 1.1 ק״מ · עין יעקב 1.6 ק״מ · כליל 2.8 ק״מ · יאנוח-ג'ת 3.0 ק״מ · גיתה 4.3 ק״מ