יזרעאל
סמל למ״ס 452 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית הגלבוע · אוכלוסייה 600 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 94.0% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.9 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יזרעאל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 39.5% | 16.1% | 868586 | 156 מתוך 1,192152 מתוך 1,03855 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 33.5% | 6.4% | 949392 | 74 מתוך 1,19273 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| ביחד | 15.8% | 9.3% | 747076 | 310 מתוך 1,192309 מתוך 1,03899 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.2% | 5.9% | 737265 | 304 מתוך 1,192276 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
| הליכוד | 2.1% | 20.5% | 14418 | 1,020 מתוך 1,192989 מתוך 1,038332 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.3% | 5.1% | 221131 | 919 מתוך 1,192910 מתוך 1,038278 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.3% | 2.7% | 231326 | 905 מתוך 1,192889 מתוך 1,038297 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768766 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,038124 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.3% | 5.7% | 13218 | 1,019 מתוך 1,192997 מתוך 1,038323 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485446 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 3.6% | 44.0% | 12116 | 1,050 מתוך 1,1921,021 מתוך 1,038342 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 94.0% | 37.8% | 999999 | 12 מתוך 1,19212 מתוך 1,0385 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.8% | 14.7% | 738464 | 284 מתוך 1,192131 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.3% | 2.8% | 221325 | 911 מתוך 1,192891 מתוך 1,038301 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 65.2% | 78.0% | 659 | 1,124 מתוך 1,192990 מתוך 1,038373 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 385 | 5,690,682 | 313530 | 818 מתוך 1,192676 מתוך 1,038286 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 3.6% | 85.6% | 0.3% | 9.8% | 60.2% | 306 | העבודה-מימד 50.3% |
| 2009 | 7.2%▲3.6 | 88.9%▲3.3 | 0.3%±0.0 | 2.7%▼7.1 | 60.4% | 334 | קדימה 44.6% |
| 2013 | 3.6%▼3.6 | 92.1%▲3.2 | 0.6%▲0.3 | 3.0%▲0.3 | 57.9% | 331 | העבודה 54.7% |
| 2015 | 8.0%▲4.4 | 88.0%▼4.1 | 0.3%▼0.3 | 3.7%▲0.7 | 62.5% | 351 | המחנה הציוני 67.0% |
| אפר׳ 2019 | 6.6%▼1.4 | 89.5%▲1.4 | 0.3%±0.0 | 2.8%▼0.9 | 62.5% | 351 | כחול לבן 52.7% |
| ספט׳ 2019 | 3.2%▼3.3 | 93.3%▲3.8 | 0.3%±0.0 | 3.2%▲0.4 | 60.6% | 342 | כחול לבן 58.5% |
| 2020 | 3.2%±0.0 | 95.6%▲2.3 | 0.6%▲0.3 | – | 60.5% | 339 | כחול לבן 61.7% |
| 2021 | 4.0%▲0.8 | 94.8%▼0.8 | 0.0%▼0.6 | – | 61.7% | 346 | העבודה 37.0% |
| 2022 | 3.4%▼0.6 | 94.9%▲0.1 | 0.6%▲0.6 | 0.0% | 62.5% | 352 | יש עתיד 36.4% |
| 2026 | 3.6%▲0.2 | 94.0%▼0.9 | 0.8%▲0.2 | 1.3%▲1.3 | 65.2% | 385 | ישר! 39.5% |
מפקד 2022
| יזרעאל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 600 | 9,601,720 | 242626 | 880 מתוך 1,162753 מתוך 1,027298 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,074 | – | 323534 | 796 מתוך 1,162664 מתוך 1,027269 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 40 | 30 | 949493 | 52 מתוך 1,16252 מתוך 1,02724 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 20.9% | 12.4% | 959493 | 57 מתוך 1,15157 מתוך 1,01629 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.1% | 25.8% | 666273 | 390 מתוך 1,159388 מתוך 1,027110 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.5% | 25.3% | 222224 | 787 מתוך 1,012778 מתוך 1,003244 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 114,400 | 104,300 | 443755 | 651 מתוך 1,160645 מתוך 1,027183 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 82.7% | 69.8% | 393 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אביטל 1.4 ק״מ · פרזון 2.1 ק״מ · מיטב 2.6 ק״מ · כפר יחזקאל 3.7 ק״מ · גן נר 3.7 ק״מ