אמציה
סמל למ״ס 23 · יהודי · מושב שיתופי · מחוז הדרום · מועצה אזורית לכיש · אוכלוסייה 190 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 51.0% (ארצי 37.8%), עלייה של 6.7 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אמציה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 35.3% | 16.1% | 747080 | 309 מתוך 1,192302 מתוך 1,03853 מתוך 261 |
| הליכוד | 27.5% | 20.5% | 777368 | 279 מתוך 1,192275 מתוך 1,03882 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 10.8% | 5.1% | 828085 | 210 מתוך 1,192209 מתוך 1,03839 מתוך 261 |
| ביחד | 9.8% | 9.3% | 474056 | 622 מתוך 1,192620 מתוך 1,038113 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 4.9% | 5.7% | 585249 | 490 מתוך 1,192484 מתוך 1,038133 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.9% | 2.7% | 838182 | 193 מתוך 1,192193 מתוך 1,03847 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 3.9% | 5.9% | 534961 | 538 מתוך 1,192508 מתוך 1,03898 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.0% | 6.4% | 322943 | 796 מתוך 1,192728 מתוך 1,038147 מתוך 261 |
| ש״ס | 1.0% | 5.3% | 646062 | 411 מתוך 1,192400 מתוך 1,038100 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 44.1% | 44.0% | 615656 | 466 מתוך 1,192459 מתוך 1,038116 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 51.0% | 37.8% | 504560 | 591 מתוך 1,192573 מתוך 1,038105 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.9% | 2.8% | 838082 | 199 מתוך 1,192198 מתוך 1,03847 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 74.1% | 78.0% | 262532 | 880 מתוך 1,192774 מתוך 1,038175 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 102 | 5,690,682 | 001 | 1,189 מתוך 1,1921,035 מתוך 1,038259 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 21.1% | 52.6% | 0.0% | 26.3% | 64.4% | 76 | קדימה 34.2% |
| 2009 | 81.8%▲60.7 | 15.6%▼37.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼26.3 | 74.4% | 192 | האיחוד הלאומי 50.5% |
| 2013 | 83.3%▲1.5 | 11.6%▼4.0 | 0.0%±0.0 | 3.6%▲3.6 | 80.6% | 275 | הבית היהודי 67.6% |
| 2015 | 81.5%▼1.8 | 10.6%▼1.0 | 0.0%±0.0 | 7.9%▲4.2 | 79.6% | 254 | הבית היהודי 56.7% |
| אפר׳ 2019 | 77.0%▼4.5 | 13.7%▲3.0 | 0.0%±0.0 | 9.3%▲1.4 | 73.6% | 161 | איחוד מפלגות הימין 37.3% |
| ספט׳ 2019 | 69.9%▼7.1 | 25.2%▲11.5 | 0.0%±0.0 | 4.9%▼4.4 | 73.3% | 143 | ימינה 39.9% |
| 2020 | 74.4%▲4.5 | 25.6%▲0.4 | 0.0%±0.0 | – | 71.9% | 133 | ימינה 36.8% |
| 2021 | 66.0%▼8.4 | 32.0%▲6.5 | 0.0%±0.0 | – | 65.2% | 103 | הציונות הדתית 23.3% |
| 2022 | 55.8%▼10.3 | 44.2%▲12.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 69.8% | 104 | הציונות הדתית 29.8% |
| 2026 | 44.1%▼11.7 | 51.0%▲6.7 | 0.0%±0.0 | 4.9%▲4.9 | 74.1% | 102 | ישר! 35.3% |
מפקד 2022
| אמציה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 190 | 9,601,720 | 000 | 1,157 מתוך 1,1621,022 מתוך 1,027240 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,737 | – | 171921 | 963 מתוך 1,162830 מתוך 1,027191 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292432 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,027157 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 10.6% | 12.4% | 524757 | 553 מתוך 1,151539 מתוך 1,016101 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 29.1% | 25.8% | 413349 | 685 מתוך 1,159681 מתוך 1,027121 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 138,000 | 104,300 | 706771 | 344 מתוך 1,160342 מתוך 1,02771 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 92.0% | 69.8% | 90 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- כרמי קטיף 0.6 ק״מ · אליאב 1.6 ק״מ · בני דקלים 1.8 ק״מ · שקף 2.9 ק״מ · נטע 6.2 ק״מ