ברוש
סמל למ״ס 2060 · יהודי · מושב · מחוז הדרום · מועצה אזורית בני שמעון · אוכלוסייה 600 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 78.3% (ארצי 44.0%), עלייה של 1.1 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ברוש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 56.1% | 20.5% | 989797 | 26 מתוך 1,19226 מתוך 1,0389 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 16.2% | 5.7% | 929182 | 98 מתוך 1,19297 מתוך 1,03847 מתוך 261 |
| ישר! | 9.2% | 16.1% | 322437 | 815 מתוך 1,192792 מתוך 1,038165 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.1% | 2.7% | 726872 | 314 מתוך 1,192314 מתוך 1,03874 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 3.2% | 5.9% | 443953 | 654 מתוך 1,192623 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| ביחד | 2.5% | 9.3% | 241428 | 907 מתוך 1,192891 מתוך 1,038187 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.2% | 5.1% | 352633 | 760 מתוך 1,192752 מתוך 1,038170 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.2% | 6.4% | 343144 | 774 מתוך 1,192711 מתוך 1,038144 מתוך 261 |
| ש״ס | 1.9% | 5.3% | 737067 | 316 מתוך 1,192309 מתוך 1,03883 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 1.7% | 494149 | 582 מתוך 1,192576 מתוך 1,038129 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858382 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03835 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485450 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038101 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 78.3% | 44.0% | 807777 | 236 מתוך 1,192235 מתוך 1,03860 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 17.2% | 37.8% | 292236 | 846 מתוך 1,192807 מתוך 1,038167 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.1% | 2.8% | 726871 | 319 מתוך 1,192318 מתוך 1,03874 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 83.3% | 78.0% | 878984 | 146 מתוך 1,192111 מתוך 1,03841 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 314 | 5,690,682 | 212428 | 938 מתוך 1,192794 מתוך 1,038188 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 36.0% | 61.6% | 0.0% | 1.6% | 69.4% | 125 | העבודה-מימד 54.4% |
| 2009 | 73.8%▲37.8 | 25.4%▼36.2 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼1.6 | 66.8% | 122 | הליכוד 39.3% |
| 2013 | 56.2%▼17.6 | 42.0%▲16.6 | 0.0%±0.0 | 1.9%▲1.9 | 77.9% | 162 | התנועה 30.2% |
| 2015 | 64.9%▲8.7 | 24.3%▼17.7 | 0.0%±0.0 | 10.3%▲8.4 | 75.4% | 185 | הליכוד 43.8% |
| אפר׳ 2019 | 72.2%▲7.4 | 21.2%▼3.1 | 0.0%±0.0 | 6.1%▼4.1 | 77.8% | 245 | הליכוד 53.1% |
| ספט׳ 2019 | 66.1%▼6.1 | 30.7%▲9.5 | 0.0%±0.0 | 3.1%▼3.0 | 76.7% | 254 | הליכוד 49.2% |
| 2020 | 75.4%▲9.2 | 24.3%▼6.4 | 0.0%±0.0 | – | 79.5% | 272 | הליכוד 58.5% |
| 2021 | 74.7%▼0.7 | 23.3%▼1.0 | 0.4%▲0.4 | – | 70.5% | 249 | הליכוד 49.8% |
| 2022 | 77.3%▲2.6 | 22.0%▼1.3 | 0.0%▼0.4 | 0.0% | 76.3% | 286 | הליכוד 52.8% |
| 2026 | 78.3%▲1.1 | 17.2%▼4.8 | 0.0%±0.0 | 4.1%▲4.1 | 83.3% | 314 | הליכוד 56.1% |
מפקד 2022
| ברוש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 600 | 9,601,720 | 242630 | 880 מתוך 1,162753 מתוך 1,027169 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,808 | – | 212324 | 921 מתוך 1,162788 מתוך 1,027183 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545065 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02764 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 12.1% | 12.4% | 615668 | 448 מתוך 1,151438 מתוך 1,01676 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 22.6% | 25.8% | 292137 | 817 מתוך 1,159807 מתוך 1,027152 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.0% | 25.3% | 202033 | 807 מתוך 1,012798 מתוך 1,003141 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 106,600 | 104,300 | 342634 | 768 מתוך 1,160761 מתוך 1,027157 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.7% | 69.8% | 840 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- תאשור 1.0 ק״מ · תדהר 1.1 ק״מ · שיבולים 3.7 ק״מ · בטחה 4.0 ק״מ · מלילות 4.2 ק״מ