אשחר
סמל למ״ס 1188 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית משגב · אוכלוסייה 930 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 69.3% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.6 נקודות מאז 2022; ביחד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אשחר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ביחד | 26.9% | 9.3% | 100100100 | 5 מתוך 1,1925 מתוך 1,0382 מתוך 408 |
| ישר! | 22.0% | 16.1% | 484243 | 614 מתוך 1,192600 מתוך 1,038232 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 16.7% | 6.4% | 696561 | 373 מתוך 1,192364 מתוך 1,038157 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 9.0% | 5.1% | 817890 | 231 מתוך 1,192230 מתוך 1,03840 מתוך 408 |
| הליכוד | 6.4% | 20.5% | 342639 | 786 מתוך 1,192763 מתוך 1,038246 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.4% | 2.7% | 949394 | 65 מתוך 1,19265 מתוך 1,03824 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 4.6% | 1.7% | 888792 | 135 מתוך 1,192133 מתוך 1,03830 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.6% | 5.9% | 494444 | 590 מתוך 1,192559 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 2.5% | 5.7% | 423556 | 679 מתוך 1,192671 מתוך 1,038179 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768766 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,038124 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635874 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03883 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817991 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03828 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.8% | 0.8% | 858986 | 136 מתוך 1,19289 מתוך 1,03846 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 23.0% | 44.0% | 463959 | 640 מתוך 1,192629 מתוך 1,038166 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 69.3% | 37.8% | 625855 | 448 מתוך 1,192435 מתוך 1,038183 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.5% | 14.7% | 627152 | 396 מתוך 1,192243 מתוך 1,038178 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 6.4% | 2.8% | 949394 | 67 מתוך 1,19266 מתוך 1,03825 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 77.7% | 78.0% | 454659 | 638 מתוך 1,192553 מתוך 1,038166 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 609 | 5,690,682 | 596563 | 489 מתוך 1,192360 מתוך 1,038150 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 30.2% | 57.6% | 0.0% | 11.7% | 74.9% | 205 | העבודה-מימד 36.6% |
| 2009 | 41.2%▲11.0 | 36.3%▼21.2 | 0.4%▲0.4 | 20.4%▲8.7 | 76.7% | 245 | העבודה 23.3% |
| 2013 | 38.8%▼2.4 | 54.3%▲17.9 | 1.1%▲0.7 | 4.4%▼16.0 | 83.1% | 363 | העבודה 31.4% |
| 2015 | 41.3%▲2.5 | 49.5%▼4.8 | 0.0%▼1.1 | 8.9%▲4.5 | 78.3% | 380 | המחנה הציוני 26.1% |
| אפר׳ 2019 | 35.9%▼5.4 | 57.9%▲8.5 | 0.2%▲0.2 | 6.0%▼3.0 | 81.0% | 485 | כחול לבן 41.0% |
| ספט׳ 2019 | 33.7%▼2.2 | 61.7%▲3.7 | 0.2%±0.0 | 4.2%▼1.8 | 78.1% | 475 | כחול לבן 36.2% |
| 2020 | 39.7%▲6.0 | 59.4%▼2.2 | 0.4%▲0.2 | – | 75.3% | 466 | כחול לבן 36.3% |
| 2021 | 38.3%▼1.4 | 61.1%▲1.7 | 0.2%▼0.2 | – | 77.1% | 494 | ימינה 23.5% |
| 2022 | 27.4%▼10.9 | 69.9%▲8.8 | 0.0%▼0.2 | 0.0% | 72.0% | 489 | המחנה הממלכתי 23.9% |
| 2026 | 23.0%▼4.4 | 69.3%▼0.6 | 0.5%▲0.5 | 6.4%▲6.4 | 77.7% | 609 | ביחד 26.9% |
מפקד 2022
| אשחר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 930 | 9,601,720 | 505656 | 567 מתוך 1,162446 מתוך 1,027174 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 4,658 | – | 788284 | 261 מתוך 1,162187 מתוך 1,02767 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 20 | 30 | 11113 | 1,024 מתוך 1,162907 מתוך 1,027392 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 2.7% | 12.4% | 774 | 1,061 מתוך 1,151947 מתוך 1,016392 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 51.9% | 25.8% | 959596 | 52 מתוך 1,15951 מתוך 1,02718 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 35.7% | 25.3% | 909093 | 103 מתוך 1,012102 מתוך 1,00322 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 159,400 | 104,300 | 878591 | 156 מתוך 1,160156 מתוך 1,02737 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 102.3% | 69.8% | 13 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ערב אל נעים 1.0 ק״מ · סח'נין 2.4 ק״מ · חוסנייה 2.4 ק״מ · כרמיאל 2.9 ק״מ · צביה 2.9 ק״מ