גדות
סמל למ״ס 35 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית הגליל העליון · אוכלוסייה 440 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 93.0% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גדות | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 43.2% | 16.1% | 949495 | 68 מתוך 1,19265 מתוך 1,03822 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 32.1% | 6.4% | 929190 | 91 מתוך 1,19290 מתוך 1,03842 מתוך 408 |
| ביחד | 15.7% | 9.3% | 736975 | 317 מתוך 1,192316 מתוך 1,038101 מתוך 408 |
| הליכוד | 2.8% | 20.5% | 17720 | 988 מתוך 1,192957 מתוך 1,038323 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 2.1% | 5.9% | 332630 | 788 מתוך 1,192756 מתוך 1,038283 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 2.7% | 241428 | 896 מתוך 1,192881 מתוך 1,038292 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.0% | 5.1% | 18727 | 955 מתוך 1,192946 מתוך 1,038289 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.0% | 1.7% | 302135 | 796 מתוך 1,192786 מתוך 1,038254 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.3% | 5.7% | 13218 | 1,019 מתוך 1,192997 מתוך 1,038323 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647352 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,038163 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 5.2% | 44.0% | 15520 | 1,013 מתוך 1,192986 מתוך 1,038325 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 93.0% | 37.8% | 989897 | 24 מתוך 1,19224 מתוך 1,03811 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495638 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,038222 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.4% | 2.8% | 241427 | 903 מתוך 1,192883 מתוך 1,038297 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 70.6% | 78.0% | 131218 | 1,030 מתוך 1,192908 מתוך 1,038329 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 287 | 5,690,682 | 171916 | 984 מתוך 1,192839 מתוך 1,038342 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4.6% | 82.5% | 0.0% | 11.5% | 59.1% | 217 | העבודה-מימד 41.9% |
| 2009 | 9.4%▲4.8 | 84.4%▲1.9 | 0.9%▲0.9 | 2.2%▼9.3 | 57.3% | 224 | קדימה 37.5% |
| 2013 | 6.1%▼3.2 | 89.9%▲5.5 | 1.3%▲0.4 | 1.8%▼0.5 | 64.8% | 228 | העבודה 39.0% |
| 2015 | 6.2%±0.0 | 85.6%▼4.3 | 0.0%▼1.3 | 7.8%▲6.1 | 68.5% | 243 | המחנה הציוני 63.0% |
| אפר׳ 2019 | 5.3%▼0.9 | 89.8%▲4.2 | 0.4%▲0.4 | 4.1%▼3.8 | 66.3% | 246 | כחול לבן 47.6% |
| ספט׳ 2019 | 5.8%▲0.5 | 90.9%▲1.0 | 0.4%±0.0 | 2.1%▼2.0 | 65.2% | 241 | כחול לבן 58.1% |
| 2020 | 4.5%▼1.3 | 95.0%▲4.2 | 0.0%▼0.4 | – | 65.8% | 242 | כחול לבן 59.1% |
| 2021 | 3.3%▼1.3 | 95.9%▲0.8 | 0.0%±0.0 | – | 65.6% | 243 | העבודה 35.0% |
| 2022 | 3.2%▼0.1 | 93.6%▼2.3 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 66.0% | 249 | יש עתיד 43.8% |
| 2026 | 5.2%▲2.0 | 93.0%▼0.5 | 0.3%▲0.3 | 1.4%▲1.4 | 70.6% | 287 | ישר! 43.2% |
מפקד 2022
| גדות | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 440 | 9,601,720 | 111212 | 1,021 מתוך 1,162891 מתוך 1,027356 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,746 | – | 182022 | 955 מתוך 1,162822 מתוך 1,027317 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767472 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02788 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 18.4% | 12.4% | 898886 | 119 מתוך 1,151118 מתוך 1,01655 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 44.0% | 25.8% | 838084 | 198 מתוך 1,159197 מתוך 1,02763 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 29.9% | 25.3% | 828285 | 181 מתוך 1,012177 מתוך 1,00348 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 114,200 | 104,300 | 443755 | 654 מתוך 1,160648 מתוך 1,027185 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.4% | 69.8% | 153 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- משמר הירדן 2.4 ק״מ · חולתה 3.7 ק״מ · איילת השחר 4.1 ק״מ · יסוד המעלה 4.5 ק״מ · כפר הנשיא 5.2 ק״מ