גזית
סמל למ״ס 457 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק יזרעאל · אוכלוסייה 820 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 88.3% (ארצי 37.8%), ירידה של 3.3 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גזית | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 35.0% | 16.1% | 737069 | 320 מתוך 1,192312 מתוך 1,038125 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 34.8% | 6.4% | 959493 | 59 מתוך 1,19259 מתוך 1,03828 מתוך 408 |
| ביחד | 13.2% | 9.3% | 605460 | 478 מתוך 1,192477 מתוך 1,038164 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.4% | 5.9% | 767569 | 281 מתוך 1,192253 מתוך 1,038127 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.8% | 2.7% | 676268 | 377 מתוך 1,192377 מתוך 1,038123 מתוך 408 |
| הליכוד | 2.7% | 20.5% | 16720 | 993 מתוך 1,192962 מתוך 1,038326 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.7% | 5.1% | 271736 | 849 מתוך 1,192840 מתוך 1,038257 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.5% | 1.7% | 453848 | 615 מתוך 1,192609 מתוך 1,038201 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 1.0% | 5.7% | 251634 | 872 מתוך 1,192860 מתוך 1,038262 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.8% | 5.9% | 839475 | 194 מתוך 1,19249 מתוך 1,03895 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 6.9% | 44.0% | 18923 | 967 מתוך 1,192942 מתוך 1,038310 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 88.3% | 37.8% | 908889 | 120 מתוך 1,192120 מתוך 1,03845 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 1.0% | 14.7% | 788969 | 249 מתוך 1,19297 מתוך 1,038118 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 3.8% | 2.8% | 666167 | 383 מתוך 1,192382 מתוך 1,038126 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 77.4% | 78.0% | 434457 | 666 מתוך 1,192577 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 523 | 5,690,682 | 495553 | 604 מתוך 1,192470 מתוך 1,038192 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.7% | 92.6% | 0.2% | 5.5% | 75.0% | 420 | מרצ-יחד 46.4% |
| 2009 | 5.4%▲3.7 | 91.2%▼1.4 | 1.0%▲0.7 | 1.7%▼3.8 | 72.6% | 408 | התנועה החדשה-מרצ 37.7% |
| 2013 | 3.2%▼2.2 | 94.0%▲2.8 | 1.4%▲0.4 | 0.5%▼1.3 | 75.5% | 434 | מרצ 49.5% |
| 2015 | 4.4%▲1.1 | 90.6%▼3.4 | 0.5%▼0.9 | 4.4%▲3.9 | 74.7% | 436 | המחנה הציוני 46.8% |
| אפר׳ 2019 | 5.0%▲0.6 | 92.8%▲2.2 | 0.0%▼0.5 | 2.2%▼2.2 | 72.9% | 460 | כחול לבן 47.2% |
| ספט׳ 2019 | 3.3%▼1.7 | 93.8%▲1.0 | 0.0%±0.0 | 2.6%▲0.5 | 72.3% | 455 | כחול לבן 45.7% |
| 2020 | 5.3%▲2.0 | 93.3%▼0.5 | 1.1%▲1.1 | – | 71.1% | 450 | כחול לבן 50.9% |
| 2021 | 6.2%▲0.9 | 90.6%▼2.8 | 0.2%▼0.9 | – | 71.3% | 467 | מרצ 35.8% |
| 2022 | 4.3%▼1.9 | 91.7%▲1.1 | 0.6%▲0.4 | 0.0% | 68.6% | 469 | יש עתיד 36.9% |
| 2026 | 6.9%▲2.6 | 88.3%▼3.3 | 1.0%▲0.3 | 3.8%▲3.8 | 77.4% | 523 | ישר! 35.0% |
מפקד 2022
| גזית | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 820 | 9,601,720 | 424648 | 664 מתוך 1,162541 מתוך 1,027209 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,353 | – | 424844 | 669 מתוך 1,162538 מתוך 1,027227 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 919089 | 68 מתוך 1,16268 מתוך 1,02729 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 21.3% | 12.4% | 969593 | 51 מתוך 1,15151 מתוך 1,01628 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 36.8% | 25.8% | 595466 | 467 מתוך 1,159465 מתוך 1,027136 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 15.7% | 25.3% | 444448 | 564 מתוך 1,012555 מתוך 1,003168 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 141,000 | 104,300 | 737083 | 313 מתוך 1,160311 מתוך 1,02772 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 83.0% | 69.8% | 383 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- כפר מצר 2.4 ק״מ · כפר קיש 3.1 ק״מ · עין דור 3.5 ק״מ · טייבה (בעמק) 3.9 ק״מ · טמרה (יזרעאל) 4.1 ק״מ