אעבלין
סמל למ״ס 529 · ערבי מוסלמי · יישוב עירוני ערבי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 13,360 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 84.3% (ארצי 14.7%), ירידה של 6.2 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אעבלין | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 61.6% | 8.8% | 962893 | 47 מתוך 1,19244 מתוך 6131 מתוך 408 |
| רע״ם | 22.7% | 5.9% | 912888 | 103 מתוך 1,19244 מתוך 6149 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 6.8% | 5.9% | 889883 | 132 מתוך 1,1922 מתוך 6168 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 5.1% | 6.4% | 479341 | 629 מתוך 1,1925 מתוך 61240 מתוך 408 |
| ישר! | 1.2% | 16.1% | 159012 | 1,003 מתוך 1,1927 מתוך 61359 מתוך 408 |
| הליכוד | 1.0% | 20.5% | 109313 | 1,067 מתוך 1,1924 מתוך 61353 מתוך 408 |
| ביחד | 0.3% | 9.3% | 119312 | 1,054 מתוך 1,1923 מתוך 61354 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 1.7% | 149717 | 1,013 מתוך 1,1923 מתוך 61331 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 2.7% | 108211 | 1,048 מתוך 1,1923 מתוך 61350 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 326840 | 744 מתוך 1,1927 מתוך 61211 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.8% | 0.8% | 856086 | 136 מתוך 1,19222 מתוך 6146 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 1.4% | 44.0% | 99513 | 1,079 מתוך 1,1924 מתוך 61357 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 13.4% | 37.8% | 269322 | 882 מתוך 1,1925 מתוך 61317 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 84.3% | 14.7% | 91787 | 114 מתוך 1,19257 מתוך 6153 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 0.1% | 2.8% | 8709 | 1,061 מתוך 1,1925 מתוך 61354 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 77.5% | 78.0% | 442257 | 659 מתוך 1,19248 מתוך 61172 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 7,982 | 5,690,682 | 905793 | 117 מתוך 1,19227 מתוך 6131 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4.9% | 16.3% | 77.8% | 0.2% | 60.8% | 3,779 | חד״ש 30.5% |
| 2009 | 1.2%▼3.8 | 10.3%▼6.0 | 86.7%▲8.9 | 0.1%▼0.1 | 63.0% | 4,242 | חד״ש 40.3% |
| 2013 | 8.5%▲7.3 | 9.2%▼1.2 | 81.4%▼5.3 | 0.3%▲0.2 | 59.2% | 4,441 | חד״ש 36.1% |
| 2015 | 4.6%▼3.8 | 14.2%▲5.0 | 78.6%▼2.8 | 1.4%▲1.0 | 61.1% | 4,871 | הרשימה המשותפת 78.6% |
| אפר׳ 2019 | 7.4%▲2.7 | 16.9%▲2.7 | 74.3%▼4.3 | 0.1%▼1.2 | 50.6% | 4,444 | חד״ש-תע״ל 57.9% |
| ספט׳ 2019 | 1.5%▼5.9 | 10.9%▼6.0 | 83.8%▲9.5 | 2.6%▲2.5 | 62.9% | 5,629 | הרשימה המשותפת 83.8% |
| 2020 | 1.2%▼0.3 | 6.9%▼4.0 | 91.5%▲7.6 | – | 68.5% | 6,183 | הרשימה המשותפת 91.5% |
| 2021 | 5.1%▲3.9 | 6.7%▼0.2 | 86.5%▼5.0 | – | 49.7% | 4,618 | הרשימה המשותפת 62.0% |
| 2022 | 2.9%▼2.2 | 5.7%▼1.0 | 90.4%▲4.0 | 0.0% | 59.3% | 5,672 | חד״ש-תע״ל 48.4% |
| 2026 | 1.4%▼1.5 | 13.4%▲7.7 | 84.3%▼6.2 | 0.1%▲0.1 | 77.5% | 7,982 | הרשימה המשותפת 61.6% |
מפקד 2022
| אעבלין | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 13,360 | 9,601,720 | 905893 | 119 מתוך 1,16226 מתוך 6131 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,827 | – | 71876 | 342 מתוך 1,16256 מתוך 6198 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | מוסלמים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 297522 | 779 מתוך 1,1626 מתוך 61295 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 7.0% | 12.4% | 267724 | 850 מתוך 1,15114 מתוך 61311 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 15.5% | 25.8% | 157222 | 980 מתוך 1,15918 מתוך 61318 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 74,600 | 104,300 | 6338 | 1,093 מתוך 1,16040 מתוך 61375 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 65.6% | 69.8% | 958 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.