מעלה אדומים
סמל למ״ס 3616 · יהודי · יישוב עירוני · אזור יהודה ושומרון · אוכלוסייה 36,660 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 77.2% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעלה אדומים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 42.4% | 20.5% | 888798 | 139 מתוך 1,192138 מתוך 1,0384 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 14.0% | 5.7% | 878679 | 145 מתוך 1,192144 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 10.7% | 5.1% | 828019 | 212 מתוך 1,192211 מתוך 1,038103 מתוך 127 |
| ישר! | 7.8% | 16.1% | 292168 | 844 מתוך 1,192817 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| ש״ס | 6.0% | 5.3% | 898890 | 127 מתוך 1,192125 מתוך 1,03814 מתוך 127 |
| ביחד | 5.3% | 9.3% | 342461 | 783 מתוך 1,192780 מתוך 1,03849 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 4.9% | 5.9% | 686683 | 364 מתוך 1,192335 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 2.7% | 554960 | 512 מתוך 1,192511 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 1.7% | 807745 | 231 מתוך 1,192228 מתוך 1,03869 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.9% | 6.4% | 212066 | 925 מתוך 1,192817 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.8% | 5.5% | 878679 | 135 מתוך 1,192131 מתוך 1,03825 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767428 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03886 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.7% | 0.8% | 828673 | 176 מתוך 1,192116 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 77.2% | 44.0% | 797631 | 246 מתוך 1,192245 מתוך 1,03888 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 18.9% | 37.8% | 312471 | 819 מתוך 1,192785 מתוך 1,03838 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354074 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,03813 מתוך 127 |
| לא התחייבו לגוש | 3.2% | 2.8% | 544860 | 521 מתוך 1,192519 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 73.4% | 78.0% | 232212 | 915 מתוך 1,192804 מתוך 1,038110 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 21,274 | 5,690,682 | 959698 | 55 מתוך 1,19241 מתוך 1,0383 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 67.0% | 23.6% | 0.1% | 8.3% | 65.1% | 12,759 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 19.6% |
| 2009 | 81.8%▲14.9 | 16.3%▼7.3 | 0.1%±0.0 | 0.4%▼7.9 | 66.4% | 14,918 | הליכוד 44.5% |
| 2013 | 76.9%▼4.9 | 18.4%▲2.1 | 0.1%±0.0 | 3.3%▲2.9 | 71.1% | 18,049 | הליכוד ביתנו 41.8% |
| 2015 | 79.3%▲2.4 | 11.5%▼6.8 | 0.1%±0.0 | 8.9%▲5.6 | 74.9% | 19,860 | הליכוד 47.7% |
| אפר׳ 2019 | 80.1%▲0.8 | 11.7%▲0.2 | 0.0%±0.0 | 7.6%▼1.3 | 73.1% | 20,257 | הליכוד 49.8% |
| ספט׳ 2019 | 77.3%▼2.8 | 14.8%▲3.1 | 0.1%±0.0 | 7.4%▼0.2 | 70.2% | 19,508 | הליכוד 49.0% |
| 2020 | 81.2%▲3.9 | 18.4%▲3.5 | 0.1%±0.0 | – | 71.2% | 19,874 | הליכוד 59.3% |
| 2021 | 77.2%▼4.0 | 21.5%▲3.2 | 0.1%±0.0 | – | 67.4% | 18,852 | הליכוד 46.7% |
| 2022 | 80.4%▲3.2 | 18.4%▼3.1 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 70.0% | 19,602 | הליכוד 42.7% |
| 2026 | 77.2%▼3.2 | 18.9%▲0.5 | 0.1%±0.0 | 3.2%▲3.2 | 73.4% | 21,274 | הליכוד 42.4% |
מפקד 2022
| מעלה אדומים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 36,660 | 9,601,720 | 959698 | 55 מתוך 1,16243 מתוך 1,0273 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 6,654 | – | 888966 | 142 מתוך 1,162110 מתוך 1,02743 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 30 | 30 | 373189 | 678 מתוך 1,162658 מתוך 1,02714 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 12.1% | 12.4% | 615691 | 448 מתוך 1,151438 מתוך 1,01611 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 25.9% | 25.8% | 352721 | 755 מתוך 1,159749 מתוך 1,02797 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 29.0% | 25.3% | 818260 | 190 מתוך 1,012186 מתוך 1,00349 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 120,300 | 104,300 | 524662 | 558 מתוך 1,160554 מתוך 1,02746 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.6% | 69.8% | 453 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (10)
- אבו נוואר · אבני החושן · הנחלים · כלי שיר · מגדים · מישור אדמים · מצפה נבו · נופי הסלע · נופי סלע · צמח השדה
- אזורים סטטיסטיים (12)
- היישובים הקרובים
- קדר 3.0 ק״מ · עלמון 5.6 ק״מ · כפר אדומים 5.9 ק״מ · ירושלים 8.2 ק״מ · גבע בנימין 8.3 ק״מ