נחושה
סמל למ״ס 59 · יהודי · מושב דתי · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 1,490 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 67.7% (ארצי 44.0%), ירידה של 14.5 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נחושה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 32.0% | 5.1% | 8988100 | 127 מתוך 1,192126 מתוך 1,0381 מתוך 63 |
| הליכוד | 13.3% | 20.5% | 565034 | 525 מתוך 1,192512 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 12.4% | 1.7% | 989898 | 26 מתוך 1,19225 מתוך 1,0382 מתוך 63 |
| ביחד | 10.5% | 9.3% | 494265 | 598 מתוך 1,192596 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| ישר! | 9.4% | 16.1% | 322434 | 813 מתוך 1,192790 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 9.0% | 2.7% | 999997 | 11 מתוך 1,19211 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 6.2% | 5.7% | 645945 | 426 מתוך 1,192422 מתוך 1,03835 מתוך 63 |
| ש״ס | 2.0% | 5.3% | 747052 | 304 מתוך 1,192298 מתוך 1,03831 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 1.5% | 5.5% | 939287 | 78 מתוך 1,19274 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 1.2% | 6.4% | 252316 | 890 מתוך 1,192794 מתוך 1,03853 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 1.2% | 5.9% | 251727 | 887 מתוך 1,192851 מתוך 1,03845 מתוך 63 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 0.2% | 888692 | 120 מתוך 1,192118 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.9% | 0.8% | 899289 | 105 מתוך 1,19270 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 67.7% | 44.0% | 747069 | 310 מתוך 1,192308 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 22.3% | 37.8% | 332632 | 795 מתוך 1,192766 מתוך 1,03843 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 9.0% | 2.8% | 999997 | 13 מתוך 1,19212 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 73.2% | 78.0% | 222116 | 927 מתוך 1,192816 מתוך 1,03853 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 744 | 5,690,682 | 697682 | 375 מתוך 1,192250 מתוך 1,03812 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 93.1% | 1.7% | 0.0% | 5.2% | 80.6% | 116 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 47.4% |
| 2009 | 96.1%▲3.0 | 2.4%▲0.6 | 0.0%±0.0 | 0.8%▼4.4 | 71.3% | 127 | ש״ס 36.2% |
| 2013 | 85.5%▼10.6 | 5.1%▲2.7 | 0.0%±0.0 | 9.1%▲8.4 | 86.7% | 372 | הבית היהודי 55.6% |
| 2015 | 90.0%▲4.6 | 4.8%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 4.5%▼4.6 | 83.1% | 442 | הבית היהודי 48.6% |
| אפר׳ 2019 | 84.2%▼5.8 | 7.8%▲3.1 | 0.0%±0.0 | 7.8%▲3.3 | 82.5% | 602 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 39.7% |
| ספט׳ 2019 | 88.7%▲4.5 | 10.6%▲2.8 | 0.0%±0.0 | 0.7%▼7.1 | 77.5% | 593 | ימינה 57.3% |
| 2020 | 89.8%▲1.1 | 9.7%▼0.9 | 0.0%±0.0 | – | 78.3% | 618 | ימינה 50.5% |
| 2021 | 86.0%▼3.8 | 13.2%▲3.5 | 0.0%±0.0 | – | 76.8% | 638 | ימינה 47.0% |
| 2022 | 82.3%▼3.8 | 16.5%▲3.3 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 73.8% | 655 | הציונות הדתית 33.9% |
| 2026 | 67.7%▼14.5 | 22.3%▲5.8 | 0.0%±0.0 | 9.0%▲9.0 | 73.2% | 744 | הציונות הדתית וזהות 32.0% |
מפקד 2022
| נחושה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,490 | 9,601,720 | 727985 | 327 מתוך 1,162212 מתוך 1,02710 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 4,647 | – | 788285 | 262 מתוך 1,162188 מתוך 1,02710 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 19 | 30 | 983 | 1,037 מתוך 1,162918 מתוך 1,02760 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 3.7% | 12.4% | 11103 | 1,025 מתוך 1,151917 מתוך 1,01660 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 42.5% | 25.8% | 787674 | 251 מתוך 1,159249 מתוך 1,02717 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 31.5% | 25.3% | 848484 | 158 מתוך 1,012156 מתוך 1,0039 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 164,700 | 104,300 | 898889 | 125 מתוך 1,160125 מתוך 1,0278 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 90.5% | 69.8% | 125 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- צפרירים 3.7 ק״מ · גבעת ישעיהו 4.9 ק״מ · אדרת 5.5 ק״מ · בית גוברין 5.6 ק״מ · שריגים (לי-און) 5.8 ק״מ