שריגים (לי-און)
סמל למ״ס 1114 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 940 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 71.9% (ארצי 37.8%), ירידה של 3.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שריגים (לי-און) | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 34.0% | 16.1% | 706789 | 354 מתוך 1,192346 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 25.8% | 6.4% | 858382 | 176 מתוך 1,192175 מתוך 1,03812 מתוך 63 |
| הליכוד | 16.4% | 20.5% | 625742 | 455 מתוך 1,192445 מתוך 1,03837 מתוך 63 |
| ביחד | 7.7% | 9.3% | 413245 | 702 מתוך 1,192700 מתוך 1,03835 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.8% | 2.7% | 827974 | 202 מתוך 1,192202 מתוך 1,03817 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 4.5% | 5.9% | 615977 | 440 מתוך 1,192411 מתוך 1,03813 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 1.7% | 676261 | 375 מתוך 1,192372 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 2.2% | 5.7% | 393123 | 718 מתוך 1,192710 מתוך 1,03849 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.4% | 5.1% | 231216 | 902 מתוך 1,192893 מתוך 1,03853 מתוך 63 |
| ש״ס | 0.6% | 5.3% | 575129 | 487 מתוך 1,192475 מתוך 1,03845 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647363 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,03819 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556342 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,03831 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 22.8% | 44.0% | 463927 | 643 מתוך 1,192632 מתוך 1,03846 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 71.9% | 37.8% | 666181 | 411 מתוך 1,192401 מתוך 1,03813 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.5% | 14.7% | 627150 | 396 מתוך 1,192243 מתוך 1,03831 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 4.8% | 2.8% | 827974 | 207 מתוך 1,192206 מתוך 1,03817 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 75.4% | 78.0% | 323224 | 806 מתוך 1,192704 מתוך 1,03848 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 648 | 5,690,682 | 626974 | 454 מתוך 1,192326 מתוך 1,03817 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 11.5% | 76.3% | 1.5% | 9.7% | 72.0% | 401 | העבודה-מימד 38.4% |
| 2009 | 20.9%▲9.4 | 68.8%▼7.5 | 3.3%▲1.8 | 5.6%▼4.1 | 70.3% | 426 | קדימה 35.2% |
| 2013 | 17.6%▼3.3 | 71.8%▲3.0 | 4.4%▲1.1 | 4.0%▼1.7 | 72.0% | 478 | העבודה 26.6% |
| 2015 | 19.5%▲1.9 | 69.2%▼2.6 | 1.3%▼3.1 | 9.8%▲5.9 | 74.9% | 529 | המחנה הציוני 40.1% |
| אפר׳ 2019 | 20.1%▲0.6 | 74.5%▲5.3 | 0.7%▼0.7 | 4.6%▼5.3 | 75.5% | 612 | כחול לבן 44.8% |
| ספט׳ 2019 | 18.1%▼2.0 | 77.8%▲3.3 | 0.9%▲0.2 | 3.2%▼1.3 | 71.3% | 586 | כחול לבן 45.4% |
| 2020 | 21.7%▲3.6 | 76.3%▼1.5 | 1.9%▲1.1 | – | 69.8% | 566 | כחול לבן 48.4% |
| 2021 | 20.9%▼0.9 | 76.8%▲0.5 | 0.5%▼1.4 | – | 68.6% | 556 | יש עתיד 22.8% |
| 2022 | 21.4%▲0.5 | 75.4%▼1.4 | 1.0%▲0.4 | 0.0% | 67.3% | 524 | יש עתיד 34.0% |
| 2026 | 22.8%▲1.5 | 71.9%▼3.5 | 0.5%▼0.5 | 4.8%▲4.8 | 75.4% | 648 | ישר! 34.0% |
מפקד 2022
| שריגים (לי-און) | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 940 | 9,601,720 | 515761 | 561 מתוך 1,162440 מתוך 1,02725 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 3,250 | – | 647175 | 420 מתוך 1,162301 מתוך 1,02716 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 625874 | 354 מתוך 1,162348 מתוך 1,02711 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 9.7% | 12.4% | 443944 | 635 מתוך 1,151617 מתוך 1,01635 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 42.6% | 25.8% | 787675 | 249 מתוך 1,159247 מתוך 1,02716 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 15.2% | 25.3% | 424240 | 588 מתוך 1,012579 מתוך 1,00335 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 141,700 | 104,300 | 747069 | 307 מתוך 1,160305 מתוך 1,02720 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.4% | 69.8% | 543 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גבעת ישעיהו 1.2 ק״מ · צפרירים 2.1 ק״מ · עגור 3.1 ק״מ · זכריה 3.7 ק״מ · נתיב הל"ה 4.7 ק״מ