שדה נחום
סמל למ״ס 259 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק המעיינות · אוכלוסייה 1,040 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 56.2% (ארצי 37.8%), ירידה של 4.7 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שדה נחום | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 31.1% | 16.1% | 625756 | 453 מתוך 1,192445 מתוך 1,038179 מתוך 408 |
| הליכוד | 25.6% | 20.5% | 757177 | 303 מתוך 1,192298 מתוך 1,03893 מתוך 408 |
| ביחד | 11.3% | 9.3% | 524552 | 566 מתוך 1,192564 מתוך 1,038195 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 8.7% | 6.4% | 544948 | 549 מתוך 1,192531 מתוך 1,038212 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 6.8% | 5.7% | 666277 | 396 מתוך 1,192393 מתוך 1,03893 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.6% | 2.7% | 898889 | 125 מתוך 1,192125 מתוך 1,03844 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.1% | 5.9% | 717062 | 323 מתוך 1,192295 מתוך 1,038146 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.8% | 1.7% | 757278 | 278 מתוך 1,192275 מתוך 1,03880 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.3% | 5.1% | 362843 | 739 מתוך 1,192731 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443856 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038156 מתוך 408 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 959796 | 28 מתוך 1,19222 מתוך 1,0387 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485446 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 37.7% | 44.0% | 585270 | 504 מתוך 1,192496 מתוך 1,038125 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 56.2% | 37.8% | 534847 | 557 מתוך 1,192540 מתוך 1,038217 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.7% | 2.8% | 898889 | 118 מתוך 1,192117 מתוך 1,03843 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 79.0% | 78.0% | 565768 | 510 מתוך 1,192433 מתוך 1,038126 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 681 | 5,690,682 | 657268 | 421 מתוך 1,192293 מתוך 1,038130 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 7.5% | 77.4% | 0.0% | 13.8% | 66.0% | 159 | העבודה-מימד 46.5% |
| 2009 | 11.5%▲4.0 | 83.6%▲6.3 | 1.8%▲1.8 | 0.6%▼13.2 | 65.7% | 165 | קדימה 46.7% |
| 2013 | 18.2%▲6.7 | 79.3%▼4.3 | 0.0%▼1.8 | 2.5%▲1.9 | 70.3% | 203 | העבודה 33.0% |
| 2015 | 18.0%▼0.2 | 70.4%▼8.9 | 0.4%▲0.4 | 10.5%▲8.0 | 74.3% | 267 | המחנה הציוני 46.8% |
| אפר׳ 2019 | 27.7%▲9.7 | 59.3%▼11.1 | 0.3%▼0.1 | 12.3%▲1.8 | 77.6% | 383 | כחול לבן 44.4% |
| ספט׳ 2019 | 25.6%▼2.1 | 69.6%▲10.3 | 0.0%▼0.3 | 4.3%▼8.0 | 72.6% | 375 | כחול לבן 50.1% |
| 2020 | 33.6%▲8.0 | 65.7%▼3.9 | 0.3%▲0.3 | – | 72.9% | 399 | כחול לבן 51.6% |
| 2021 | 31.5%▼2.1 | 67.4%▲1.7 | 0.0%▼0.3 | – | 72.3% | 435 | יש עתיד 26.4% |
| 2022 | 37.0%▲5.5 | 61.0%▼6.4 | 0.4%▲0.4 | 0.0% | 69.7% | 497 | יש עתיד 30.4% |
| 2026 | 37.7%▲0.7 | 56.2%▼4.7 | 0.0%▼0.4 | 5.7%▲5.7 | 79.0% | 681 | ישר! 31.1% |
מפקד 2022
| שדה נחום | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,040 | 9,601,720 | 576363 | 500 מתוך 1,162380 מתוך 1,027152 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,340 | – | 657270 | 402 מתוך 1,162286 מתוך 1,027124 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423638 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027229 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 8.2% | 12.4% | 332631 | 768 מתוך 1,151745 מתוך 1,016280 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 31.9% | 25.8% | 474154 | 608 מתוך 1,159605 מתוך 1,027188 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.4% | 25.3% | 383842 | 627 מתוך 1,012618 מתוך 1,003186 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 133,600 | 104,300 | 666277 | 392 מתוך 1,160389 מתוך 1,02793 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 78.8% | 69.8% | 574 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ניר דוד (תל עמל) 3.6 ק״מ · מסילות 3.6 ק״מ · חמדיה 3.7 ק״מ · בית שאן 3.9 ק״מ · בית השיטה 4.7 ק״מ