שגב-שלום
סמל למ״ס 1286 · בדואים בדרום · יישוב עירוני ערבי · מחוז הדרום · אוכלוסייה 14,650 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 97.2% (ארצי 14.7%), עלייה של 0.5 נקודות מאז 2022; רע״ם הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שגב-שלום | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| רע״ם | 91.7% | 5.9% | 984092 | 22 מתוך 1,19222 מתוך 3622 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 5.4% | 8.8% | 906095 | 118 מתוך 1,19215 מתוך 3615 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 1.7% | 6.4% | 309442 | 824 מתוך 1,1923 מתוך 36153 מתוך 261 |
| ישר! | 0.2% | 16.1% | 56310 | 1,105 מתוך 1,1929 מתוך 36229 מתוך 261 |
| הליכוד | 0.2% | 20.5% | 3315 | 1,120 מתוך 1,19211 מתוך 36234 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 2.7% | ––– | ––– |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| ביחד | 0.0% | 9.3% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 764376 | 216 מתוך 1,19216 מתוך 3649 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 0.2% | 44.0% | 191 | 1,158 מתוך 1,19231 מתוך 36256 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 1.9% | 37.8% | 109116 | 1,072 מתוך 1,1923 מתוך 36218 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 97.2% | 14.7% | 952089 | 56 מתוך 1,19228 מתוך 3628 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 0.0% | 2.8% | ––– | ––– |
| אחוז הצבעה | 83.4% | 78.0% | 886985 | 140 מתוך 1,19212 מתוך 3640 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 6,110 | 5,690,682 | 888093 | 138 מתוך 1,1928 מתוך 3620 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.0% | 19.4% | 74.6% | 1.2% | 51.1% | 1,112 | רע״ם-תע״ל 64.5% |
| 2009 | 2.1%▲0.2 | 3.2%▼16.2 | 91.9%▲17.3 | 0.5%▼0.7 | 45.7% | 1,163 | רע״ם-תע״ל 87.8% |
| 2013 | 4.7%▲2.5 | 2.2%▼1.0 | 90.4%▼1.5 | 0.6%▲0.1 | 39.4% | 1,281 | רע״ם-תע״ל 62.7% |
| 2015 | 2.8%▼1.9 | 6.5%▲4.3 | 87.4%▼3.0 | 1.1%▲0.5 | 51.8% | 1,921 | הרשימה המשותפת 87.4% |
| אפר׳ 2019 | 1.1%▼1.8 | 3.7%▼2.8 | 94.4%▲7.0 | 0.3%▼0.7 | 42.0% | 1,999 | רע״ם-בל״ד 91.1% |
| ספט׳ 2019 | 0.9%▼0.1 | 1.7%▼1.9 | 95.8%▲1.4 | 0.6%▲0.2 | 61.3% | 3,024 | הרשימה המשותפת 95.8% |
| 2020 | 1.0%±0.0 | 0.6%▼1.1 | 97.4%▲1.6 | – | 65.6% | 3,347 | הרשימה המשותפת 97.4% |
| 2021 | 3.8%▲2.9 | 0.7%▲0.1 | 94.6%▼2.8 | – | 49.3% | 2,693 | רע״ם 86.6% |
| 2022 | 1.8%▼2.0 | 0.9%▲0.2 | 96.6%▲2.0 | 0.0% | 53.3% | 3,187 | רע״ם 70.1% |
| 2026 | 0.2%▼1.6 | 1.9%▲1.0 | 97.2%▲0.5 | 0.0%±0.0 | 83.4% | 6,110 | רע״ם 91.7% |
מפקד 2022
| שגב-שלום | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 14,650 | 9,601,720 | 906593 | 111 מתוך 1,1627 מתוך 1818 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 3,918 | – | 715984 | 337 מתוך 1,1628 מתוך 1840 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | מוסלמים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 19 | 30 | 98813 | 1,037 מתוך 1,1623 מתוך 18206 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 2.4% | 12.4% | 65911 | 1,075 מתוך 1,1518 מתוך 18210 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 4.1% | 25.8% | 1202 | 1,151 מתוך 1,15913 מתוך 16234 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 68,700 | 104,300 | 3132 | 1,123 מתוך 1,16014 מתוך 16234 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 45.4% | 69.8% | 1,111 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.