שומרייה
סמל למ״ס 1265 · יהודי · קיבוץ · מחוז הדרום · מועצה אזורית בני שמעון · אוכלוסייה 850 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 98.9% (ארצי 44.0%), עלייה של 0.7 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שומרייה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 60.9% | 5.1% | 969597 | 53 מתוך 1,19252 מתוך 1,0388 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 22.1% | 0.2% | 10010099 | 3 מתוך 1,1923 מתוך 1,0383 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 11.6% | 5.7% | 827970 | 216 מתוך 1,192215 מתוך 1,03878 מתוך 261 |
| הליכוד | 3.1% | 20.5% | 18921 | 971 מתוך 1,192942 מתוך 1,038204 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.8% | 1.7% | 251526 | 866 מתוך 1,192854 מתוך 1,038186 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 0.6% | 5.9% | 191126 | 945 מתוך 1,192904 מתוך 1,038190 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.6% | 2.7% | 16619 | 996 מתוך 1,192972 מתוך 1,038211 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443843 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038138 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| ישר! | 0.0% | 16.1% | ––– | ––– |
| ביחד | 0.0% | 9.3% | ––– | ––– |
| הדמוקרטים | 0.0% | 6.4% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 98.9% | 44.0% | 999998 | 10 מתוך 1,19210 מתוך 1,0385 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 0.6% | 37.8% | 318 | 1,156 מתוך 1,1921,022 מתוך 1,038239 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.6% | 2.8% | 16619 | 1,001 מתוך 1,192972 מתוך 1,038211 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 80.6% | 78.0% | 717265 | 341 מתוך 1,192282 מתוך 1,03889 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 353 | 5,690,682 | 272938 | 872 מתוך 1,192729 מתוך 1,038162 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | – | – | – | – | – | – | |
| 2009 | 100.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 85.8% | 204 | האיחוד הלאומי 78.9% |
| 2013 | 96.8%▼3.2 | 1.2%▲1.2 | 0.0%±0.0 | 2.0%▲2.0 | 87.5% | 252 | הבית היהודי 84.1% |
| 2015 | 99.1%▲2.3 | 0.4%▼0.8 | 0.0%±0.0 | 0.4%▼1.6 | 87.8% | 231 | יחד (מתחת לאחוז החסימה) 55.4% |
| אפר׳ 2019 | 98.5%▼0.6 | 0.7%▲0.3 | 0.0%±0.0 | 0.7%▲0.3 | 82.5% | 268 | איחוד מפלגות הימין 88.4% |
| ספט׳ 2019 | 97.8%▼0.7 | 2.2%▲1.4 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼0.7 | 83.0% | 278 | ימינה 65.1% |
| 2020 | 98.6%▲0.7 | 1.4%▼0.7 | 0.0%±0.0 | – | 83.5% | 279 | ימינה 60.9% |
| 2021 | 99.2%▲0.7 | 0.8%▼0.7 | 0.0%±0.0 | – | 75.7% | 261 | הציונות הדתית 88.9% |
| 2022 | 98.2%▼1.0 | 1.8%▲1.0 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 78.2% | 277 | הציונות הדתית 88.4% |
| 2026 | 98.9%▲0.7 | 0.6%▼1.2 | 0.0%±0.0 | 0.6%▲0.6 | 80.6% | 353 | הציונות הדתית וזהות 60.9% |
מפקד 2022
| שומרייה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 850 | 9,601,720 | 444957 | 637 מתוך 1,162514 מתוך 1,027101 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 3,404 | – | 667379 | 394 מתוך 1,162281 מתוך 1,02751 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 15 | 30 | 225 | 1,122 מתוך 1,162991 מתוך 1,027225 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 1.6% | 12.4% | 446 | 1,108 מתוך 1,151976 מתוך 1,016222 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.6% | 25.8% | 686471 | 367 מתוך 1,159365 מתוך 1,02769 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 7.6% | 25.3% | 121220 | 887 מתוך 1,012878 מתוך 1,003166 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 95,300 | 104,300 | 221319 | 906 מתוך 1,160891 מתוך 1,027192 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.7% | 69.8% | 446 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אשכולות 4.9 ק״מ · להב 6.0 ק״מ · דביר 6.1 ק״מ · נטע 6.5 ק״מ · סנסנה 7.9 ק״מ