צאלים
סמל למ״ס 413 · יהודי · קיבוץ · מחוז הדרום · מועצה אזורית אשכול · אוכלוסייה 490 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 82.3% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.8 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | צאלים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 42.6% | 16.1% | 949395 | 75 מתוך 1,19272 מתוך 1,03814 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 24.5% | 6.4% | 848187 | 193 מתוך 1,192191 מתוך 1,03834 מתוך 261 |
| ביחד | 12.1% | 9.3% | 554962 | 534 מתוך 1,192532 מתוך 1,03899 מתוך 261 |
| הליכוד | 6.0% | 20.5% | 322435 | 808 מתוך 1,192782 מתוך 1,038167 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 3.9% | 5.7% | 534643 | 555 מתוך 1,192549 מתוך 1,038147 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.9% | 2.7% | 696468 | 352 מתוך 1,192352 מתוך 1,03880 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 3.2% | 5.9% | 443953 | 654 מתוך 1,192623 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.8% | 5.1% | 291927 | 832 מתוך 1,192823 מתוך 1,038188 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 1.7% | 423441 | 656 מתוך 1,192650 מתוך 1,038146 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.7% | 8.8% | 819281 | 212 מתוך 1,19264 מתוך 1,03847 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 13.1% | 44.0% | 332432 | 799 מתוך 1,192781 מתוך 1,038178 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 82.3% | 37.8% | 777482 | 267 מתוך 1,192264 מתוך 1,03849 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708169 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 3.9% | 2.8% | 686367 | 360 מתוך 1,192359 מתוך 1,03881 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 73.8% | 78.0% | 252430 | 896 מתוך 1,192789 מתוך 1,038179 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 282 | 5,690,682 | 171923 | 989 מתוך 1,192844 מתוך 1,038201 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 8.6% | 79.9% | 0.4% | 9.4% | 67.9% | 244 | העבודה-מימד 55.3% |
| 2009 | 10.1%▲1.5 | 86.2%▲6.3 | 0.0%▼0.4 | 0.8%▼8.6 | 68.7% | 247 | העבודה 45.7% |
| 2013 | 10.3%▲0.2 | 83.7%▼2.5 | 1.6%▲1.6 | 2.8%▲2.0 | 69.7% | 252 | העבודה 48.0% |
| 2015 | 10.6%▲0.2 | 82.4%▼1.3 | 0.4%▼1.2 | 6.7%▲3.9 | 75.9% | 284 | המחנה הציוני 55.6% |
| אפר׳ 2019 | 13.9%▲3.3 | 78.7%▼3.7 | 0.7%▲0.3 | 6.4%▼0.3 | 74.2% | 296 | כחול לבן 43.2% |
| ספט׳ 2019 | 11.6%▼2.3 | 84.5%▲5.8 | 0.7%±0.0 | 3.2%▼3.2 | 69.4% | 277 | כחול לבן 37.9% |
| 2020 | 15.1%▲3.6 | 83.8%▼0.7 | 1.1%▲0.4 | – | 68.8% | 271 | כחול לבן 46.9% |
| 2021 | 13.8%▼1.3 | 85.4%▲1.7 | 0.4%▼0.7 | – | 68.9% | 268 | מרצ 25.4% |
| 2022 | 14.2%▲0.4 | 81.5%▼4.0 | 1.2%▲0.8 | 0.0% | 65.4% | 254 | יש עתיד 29.1% |
| 2026 | 13.1%▼1.1 | 82.3%▲0.8 | 0.7%▼0.5 | 3.9%▲3.9 | 73.8% | 282 | ישר! 42.6% |
מפקד 2022
| צאלים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 490 | 9,601,720 | 151717 | 970 מתוך 1,162841 מתוך 1,027197 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,536 | – | 91110 | 1,052 מתוך 1,162918 מתוך 1,027218 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545065 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02764 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 18.4% | 12.4% | 898897 | 119 מתוך 1,151118 מתוך 1,0169 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 31.4% | 25.8% | 463954 | 622 מתוך 1,159619 מתוך 1,027108 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 31.8% | 25.3% | 858588 | 154 מתוך 1,012152 מתוך 1,00326 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 130,400 | 104,300 | 635963 | 426 מתוך 1,160423 מתוך 1,02788 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.6% | 69.8% | 454 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גבולות 6.6 ק״מ · תלמי אליהו 10.4 ק״מ · אוהד 10.5 ק״מ · צוחר 11.0 ק״מ · אורים 11.2 ק״מ